Προς το περιεχόμενο

Ποια απο τις 2 Bass drum σας αρεσει περισσοτερο?


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκτός υπόλοιπου μουσικού context δεν είναι εύκολο να κρίνει κανείς αλλά έτσι σκέτη, η τρίτη δεν μ' άρεσε.

Η πρώτη είναι η καλύτερη με διαφορά.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Keep them coming... :)

 

 

αλλά σε συνδυασμό με το set θα προτιμούσα την δευτερή

 

εδω εχεις μαλλον δικιο αλλα αυτο οφειλεται οτι η πρωτη ειναι λιγο πιο δυνατα μιξαρισμενη σε σχεση με τη δευτερη,παντως για τον ηχο της κασας ενδιαφερομαι περισσοτερο να ακουσω γνωμες.

 

 

α,και η πρωτη και η δευτερη ειναι οι ΙΔΙΕΣ κασες αλλα με διαφορετικες μεμβρανες και miking,η τριτη ειναι εντελως αλλου παππα ευαγγελιο μια και εχει γραφτει και με αλλες προενισχυσεις και με διαφορετικα μικροφωνα και ειναι και...αλλη κασα.... ;D 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν έχω πριμαριστά ταμπούρα θέλω πιο μπασο-μουντή κάσα κ αντιστρόφως.Οπότε για τα γούστα μου μού ταιριάζει πιο πολύ η δεύτερη.Η πρώτη μου ακούγεται πιο μεσαία και ''κομπρεσαρισμένη''..οτι ακούμε ειναι mics έτσι??καμια επεξεργασια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..οτι ακούμε ειναι mics έτσι??καμια επεξεργασια??

 

οχι, εχουν επεξεργασια (ελαφρυ comp &  eq) αλλα στα ιδια settings πανω κατω,ο χωρος φυσικα ειναι ο ιδιος.

 

εμενα παλι η πρωτη μου ακουγεται πολυ πιο μπασα και boomy και η δευτερη μεσαια... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου