Προς το περιεχόμενο

Pigtronix EP-1 και expression πετάλι


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω εγώ σχέση με τον πωλητή : αν ήσουν αθήνα θα σου πρότεινα να σου δανείσω και τα 3 expression που διαθέτω για να δεις τι γίνεται (line6 EX-1, Zoom, Βοss) και να μας πεις.

 

Δε χρειάζεται να υπογραμμίσω πόσο χ3ζω τις εταιρείες που απαιτούν το "δικό τους" εξάρτημα, αλλά ας μην επεκταθούμε.

 

Το "χρήσιμο" που είχα να προσθέσω είναι το οτι τα τεχνικά χαρακτηριστικά ενός expression δεν αρκεί να είναι συμβατά με το κάθε μηχανημα για να λειτουργούν "καλά" μαζί. Πχ εμένα το Boss ΔΕΝ μου δούλεψε καλά με τη Line6 Μ13, παρότι λειτουργεί μαζί της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να υπογραμμίσω πόσο χ3ζω τις εταιρείες που απαιτούν το "δικό τους" εξάρτημα, αλλά ας μην επεκταθούμε.

Όπως είχα γράψει και προηγουμένως,έστειλα mail στο tech stuff της Pigtronix και περίμενα απάντηση στο πνεύμα που περιγράφει ο blue,ωστόσο εξεπλάγην (υπερ)θετικά.

Και εξηγούμαι:

το δικό μου κείμενο έχει ως εξής:

 

Dear tech stuff of Pigtronix,

first of all greetings and merry Christmas!

  I recently bought a used EP-1 pedal and I was wondering if only a PIgtronix Expression pedal will work with it or I would be just fine with any expression pedal in the market.

  The reason I'm asking is because I come from Greece and it would be very,very hard,if not impossible,to find one here(and I don't want to buy via internet,if I can avoid it).

  Thank you in advance for your time and effort.

  Have a nice time and keep making these GREAT pedals.

  Yours sincerely,

Ioannis Chatzitheocharis

 

Την επόμενη ακριβώς μέρα,έλαβα αυτήν την απάντηση:

 

Roland EV-5

Moog EP-2

Boss FV500-L

QuikLok VP26-U

 

will all work

 

David Koltai

Pigtronix.com

Shop: 631-331-PIGS (7447)

Cell: 917-941-2861

 

 

Αυτό,για μένα,είναι ο ορισμός της επαγγελματικής συμπεριφοράς και του σεβασμού προς τον αγοραστή(άσε που ούτε ως αγοραστής μπορώ να θεωρηθώ,αφού το πήρα second hand).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου