Προς το περιεχόμενο

Santa Anthony-Claus-4WD.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ωραιο Νεστορα! :)

 

να προστεθει η ενδειξη Parental advisory για τους στιχους παρακαλω ;D

 

Πολυ ωραιο rhythm section και ωραιες κιθαριες!

 

Η φωνη δεν παει πισω.

 

Καλη χρονια μαν :)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεστορα ειμαι φαν του γκρουπ σας γιατι εχει μια αυθεντικοτητα που με γοητευει.

Ο,τι εχω ακουσει ειναι πολυ καλο εως εκπληκτικο!

Στο συγκεκριμενο δε μ αρεσε ο τραγουδιστης,δε με επεισε η ''θεατρικοτητα'' και το ξεσπασμα του.Επειδη στα αλλα μου αρεσε πολυ,εδω δεν του πηγε,κατα τη γνωμη μου παντα.

Στο βασικο ριφ ηθελα καπου καπου διφωνιες στις κιθαρες σε ο,τι διαστημα θα ακουγοταν καλυτερες.Να ολμανμπραδερισει λιγο...(οπως κλαπτονιζω,μποναμασιζω,στηβιρειβονιζω κτλ).

Τα πληκτρα με πεταξαν εξω απ το υφος(ο ηχος).Χαμοντ καθολου εχει το μαγαζι?

Παρ ολα αυτα κι εδω φαινεται μια πολυ δεμενη μπαντα με μουσικους που το χουν και το πιστευουν.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τους ακροατές.

Σταύρο μου αρέσει που σχολιάζεις ουσιαστικά. Επ' αυτού έχω να πω ότι το original κομμάτι δεν έχει διφωνίες και ο Alex Harvey είναι ίσως και πιο θεατρικός στην ερμηνεία.

Ο ήχος τώρα του γκρουπ (μας) δεν είναι και ότι καλύτερο (έχει χάσει το touch του τώρα τελευταία ο ηχολήπτης-drummer μας  :D). Τέλος πάντων, επειδή με τρώει ο κ...ς μου θα συνεχίζω ν' ανεβάζω πράγματα που παίζουμε στις πρόβες μ' όλα τα λάθη και το μέτριο ήχο και για έναν άλλο λόγο. Τα κομμάτια που παίζουμε είναι ως επί το πλείστον άγνωστα στο ευρύ κοινό, οπότε αν κάποιος γουστάρει μπορεί να ψάξει το αυθεντικό και να μάθει την εν λόγω μπάντα που πιθανόν να αγνοούσε. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων, επειδή με τρώει ο κ...ς μου θα συνεχίζω ν' ανεβάζω πράγματα που παίζουμε στις πρόβες μ' όλα τα λάθη και το μέτριο ήχο και για έναν άλλο λόγο.

Να του βάλεις φαγουροσκονη του κ....υ σου !  8) :P

Και να καθισεις στα ωα σου ! Παρασκευιατικα....και παραμονη Πρωτοχρονιάς.

Τα πληκτρα με πεταξαν εξω απ το υφος(ο ηχος).Χαμοντ καθολου εχει το μαγαζι?

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Και χαμοντ εχει το μαγαζι..ακουγεται σε ολο το κομματι. Είπα να του πεταξω ομως κατι το διαφορετικο στο σολο..πιο επιθετικο.

Καλή χρονιά Σταύρο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό groove!!! Το σύνολο πολύ "δεμένο", μου άρεσαν οι ήχοι όλων των οργάνων (προσωπικά ίσως να fuzz-άρα λίγο παραπάνω τις κιθάρες) όπως και η ερμηνεία. Το reverb της φωνής επίσης πολύ ωραίο. Το σόλο επίσης "τα σπάει"!!! Μπράβο!!! Το βρήκα "ΆΨΟΓΟ"!!

 

Τα κομμάτια που παίζουμε είναι ως επί το πλείστον άγνωστα στο ευρύ κοινό, οπότε αν κάποιος γουστάρει μπορεί να ψάξει το αυθεντικό και να μάθει την εν λόγω μπάντα που πιθανόν να αγνοούσε. ;)

 

+1000 για το κίνητρο!!!

Καλή χρονιά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέστορα?.....πόσα έδωσες στον Μάνο Μ? ....λέγε....γιατί θα απευθυνθώ στον μέγιστο κλικαδόρο!

 

Επι την ευκαιρία.....λόγω του θέματος...

 

εύχομαι σε όλα τα μέλη..σε όλα τα μουσικά αδέρφια..Καλή χρονιά..δύναμη και υγεία!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου