Προς το περιεχόμενο

ΕΜG: ΑΠΟΛΥΤΩΣ αθορυβοι ή οχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσο ηλεκτροσοκ μπορει να σου δωσει μια 9βολτ μπαταρια...

 

δοκιμασε να βαλεις την γλωσσα σου και στους δυο πολους εχει πλακα

 

analick.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το καλωδιο του ενισχυτη μεταφερει ρευμα και αυτο αλλα για να μεταφερει ηχο... μιλαμε για πολυ μικρη ισχυ.

 

βεβαια αν το λεει η EMG τοτε μην το κανεις...

 

αν παλι στα φορα περασε απεναντι ο γαλατας και ειπε του τζο του καραφλα οτι η γειωση κανει τζιζ τοτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν ετσι θα ειχε πεθανει απο ηλεκτροπληξια το 98% απο τους κιθαριστες που παιζουν με passive μαγνητες!

 

Αρκετα με την ημιμαθεια! λοιπον! καλο ειναι να διαβαζουμε κανα βιβλιο περι ηλεκτρικων της κιθαρας (εχει πολλα στο amazon αλλα και μερικα καλα στου Stewmac)

 

Αυτο που λεει η EMG ειναι καθαρα μαρκετινγκ

Αναφερει μεν πως πολυ σωστα με την τεχνολογια της δεν χρειαζεται να μπαινει η γειωση της γερφυρας ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ πως αυτο επιτυχγανεται ΜΟΝΟ ΑΝ υπαρχει ΣΩΣΤΟ CAVITY SHIELDING!

 

Γι αυτο θα δεις πολλες εταιριες οπως ESP για παραδειγμα πως σε πολλες κιθαρες με active emg ΕΧΟΥΝ και την γειωση αυτη για να ειναι σιγουροι!

 

μαθαμε κατι απο αυτο? (αλλιως μην δινεις σημασια,ενας αγνωστος ειμαι και εγω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαμπα σκιζουμε τα βρακια μας. Η γειωση της γεφυρας δεν επεφερε καμια διαφορα. Μενει να απαντησουν οι ανθρωποι της EMG.

 

what about your cavity shielding?

υπαρχει αγωγιμη ειδικη μπογια,χαλκοταινια?

πριν ειχες passive μαγνητες ειπες? το output jack ειναι και αυτο solderless? (με κλιπσακια?)

αλλαξες ολο το σετ? (ποτενσιομετρα κτλ)?

κοιταξες να δεις αν ολα τα κλιπσακια ειναι τερμα σφιγμενα?

 

Τελος θα μπορουσες να ανεβασεις καποιο βιντεο η ηχο για να ακουσω τι εννοεις για θορυβο?

προσπαθω να βοηθησω οχι να αντιλογιζομαι οπως βλεπεις. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ειδικη αγωγιμη μπογια και τα παντα ειναι εγκατεστημενα με το solderless kit. Εχω τσεκαρει τα παντα.Ολα στη θεση τους. Και, ναι, εχουν αντοκασταθει τα παντα.

Καποια στιγμη θα ηχογραφησω κατι για να ακουσετε περι τινος προκειται. Βλακεια μου που δεν το εκανα εξ αρχης.

 

Θενξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου