Προς το περιεχόμενο

Αγορά educational kontakt 4 από ebay


taskor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες!

Εχώ φάει κόλλημα τον τελευταίο καιρό με το kontakt 4

και έχω βρεί αυτό από ebay:http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110535515092&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

 

Ο τύπος όταν τον ρώτησα εαν έχω κάποιο πρόβλημα στο να

ενεργοποιήσω το πρόγραμμα,μου απάντησε:When you buy it - we will ship a sealed box. You will directly register and install.

Δεν έχω ξαναγοράσει edu πρόγραμμα και δε γνωρίζω.Το θέμα είναι μέχρι να το αγοράσεις

δλδ ταυτότητες,πάσα,αποδείξεις και ονόματα ή συνεχίζει κι από'κει και πέρα μέχρι να το ενεργοποιήσεις;(στην Native Instruments στην προκυμένη περίπτωση που έχω και account)

 

edit:Μαθητής στα 37 μα δύο παιδιά δε γίνομαι για να το αγοράσω ;D ;D ;D

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γενικά, απ'όσο ξέρω χρειάζεται κάποια διαπίστευση του ποιος είσαι τέλος πάντων. Αλλά ως τώρα (όταν το έψαχνα πριν 2-3 χρόνια), το ζήταγαν στο μαγαζί, παρά οι δημιουργοί του κάθε προγράμματος (το είχα ψάξει για το Finale 2009 τότε)...

 

Πάντως, μου φαίνεται πάρα πολύ εύκολο, κάποιος δημιουργός (η ΝΙ σε αυτή τη περίπτωση), να έχει βάλει συγκεκριμένους serial numbers για τα προγράμματα που είναι για σπουδαστές, και άρα όταν κάνεις registration να ξέρει ότι το πρόγραμμα που έχεις είναι για μαθητές/φοιτητές/κλπ.

 

Μια άλλη λύση θα ήταν, να είχες κάποια βιβλιοθήκη που χρησιμοποιεί kontakt player, κλπ, το οποίο και μπορείς να κάνεις upgrade. Πχ, αν είχες το παλιό GPO (Garritan Personal Orchestra) που ήταν γύρω στα 99$ με διάφορες εκπτώσεις, θα μπορούσες να πάρεις το upgrade του Κ4. Δε ξέρω όμως, πλεόν, τι υπάρχει (φτηνό) σε kontakt/kompakt player. (πχ: http://www.samplemodeling.com/en/products_trumpet.php για 149 ευρώ + http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/kontakt-4/?page=973 στα 249 ευρώ).

 

Ντάξει, βγαίνει παραπάνω, αλλά παίρνεις μια επιπλέον βιβλιοθήκη έτσι... Εάν έχεις ήδη, go for it! (άσε που, τέλος πάντων και το full version Kontakt 4 είναι στα 249 ευρώ (http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/kontakt-4/?page=973). Σε σύγκριση με τα 213 που σου δίνει αυτός στο ebay... δεν είναι δραματική η διαφορά τέλος πάντων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που γράφει ο Nikolas ισχύουν, αλλά δεν κατάφερα να βρω στον κατάλογο της Native Instruments κάτι που να χαρακτηρίζεται ως "ακαδημαϊκή" ή "εκπαιδευτική" έκδοση. Νομίζω δύο πράγματα: α) ότι αναλαμβάνεις μεγάλο και αδικαιολόγητο ρίσκο να προμηθευτείς το πρόγραμμα από κάποια τόσο άσχετη πηγή και β) ότι αν είναι να δώσεις χρήματα για το kontakt, είναι σαφώς προτιμότερο να δώσεις ελάχιστα περισσότερα χρήματα για να πάρεις το Komplete.

 

Όσον αφορά τη διαθεσιμότητα τυχόν ακαδημαϊκής έκδοσης καθώς και για τους όρους απόκτησής της, δέον όπως απευθυνθείς στη τοπική αντιπροσωπεία.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Πραγματικά το komplete 7 θα ήταν δελεαστικό εάν δεν είχα

κάποια μεμονομένα(Ν.Υ Piano,Guitar Rig 4),αλλά κι αν δε με άφηναν αδιαφορο

όπως:ABBEY ROAD 60s DRUMS,BATTERY 3  :o,ABSYNTH 5,FM 8,

Γι'αυτό προτίμησα το kontakt 4 μόνο.

Ο τύπος πάντως φαίνεται σοβαρός από την κάποια τέλος πάντων εμπειρία μου σε αγορές από ebay,

απλά του ξέμειναν καθώς φαίνεται μερικά κομμάτια ;D και μπορεί να έχει και καμιά ντουζίνα κολλητούς φοιτητές και καθηγητές(πάσα)και να τα πουλάει.Εχει καλό feedback  και το προχώρησα.

Θα σας ενημερώσω όταν το παραλάβω. ;)

 

 

 

Πάντως, μου φαίνεται πάρα πολύ εύκολο, κάποιος δημιουργός (η ΝΙ σε αυτή τη περίπτωση), να έχει βάλει συγκεκριμένους serial numbers για τα προγράμματα που είναι για σπουδαστές, και άρα όταν κάνεις registration να ξέρει ότι το πρόγραμμα που έχεις είναι για μαθητές/φοιτητές/κλπ.

Nαι...για τον γιο μου ;D

Πιστεύω πάντως πέρα από την πλάκα όπως πολύ σωστά παρατήρησε και ο trolley(eye?)

Πως τα διαπιστευτήρια τα παραθέτεις στο κατάστημα-αντιπρόσωπο.Μετά η διαδικασία είναι κοινή για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου