Προς το περιεχόμενο

"Το έχω ξανακούσει. Αλλά που;" Σας έχει τύχει;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας έχει τύχει να έχετε γράψει κάτι και να μη το χρησιμοποιείτε επειδή νομίζετε ότι κάπου το έχετε ξανακούσει, επειδή σας είναι γνώριμο; Αλλά να μην μπορείτε να θυμηθείτε από πού και τι; Τι κάνετε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κατάρα όμως... Σου τρώει το κεφάλι όταν δεν μπορείς να θυμηθείς.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό ακριβώς που έπαθε ο MacCartney με το "Yesterday". Ξύπνησε με την μελωδία στο μυαλό του, την αποτύπωσε στο πιάνο και μετά ρώταγε φίλους και γνωστούς αν την είχαν ξανακούσει κάπου. Εντέλει όχι όπως αποδείχτηκε.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την κακία μου το come as you are από Nirvana είναι το ριφ αυτουνού:

KILLING JOKE - "EIGHTIES"

 

Τώρα του ότι ο Cobain έκανε ότι δεν γνώριζε ούτε καν την μπάντα  από την στιγμή που ήξερε ένα σωρό άλλα συγκροτήματα που δεν τα ήξερε ούτε η μάνα τους αυτό είναι ανεξήγητο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αμέτρητες φορές, καθότι σχεδόν καθημερινά σκαρώνω κάτι  8)...

Άλλες καταλάβαινα σχετικά σύντομα τι είναι κι άλλες έπαιρνε κανα μήνα, ίσως και περισσότερο... Το πιό αστείο όμως που μούχει συμβεί, ήταν πριν 2-3 χρόνια, όταν ένα ριφ μου είχε κολλήσει στο μυαλό, μου άρεσε πολύ, αλλά ήμουν 100% σίγουρος πως τόχα ακούσει κάπου. Με παίδεψε αρκετό καιρό και τελικά κατάλαβα πως ήταν ένα παλιότερο δικό μου κομμάτι!!! Εκεί ολοκληρώθηκα ως δημιουργός, αφού κατάφερα να κλέψω τον εαυτό μου και να μη πάρει χαμπάρι τίποτα  ;D!!!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει να έχετε γράψει κάτι και να μη το χρησιμοποιείτε επειδή νομίζετε ότι κάπου το έχετε ξανακούσει, επειδή σας είναι γνώριμο; Αλλά να μην μπορείτε να θυμηθείτε από πού και τι; Τι κάνετε;

Προχτές είχα ακριβώς αυτή τη συζήτηση με φίλους. Έχω κάψει πολλά κομμάτια μου με την υποψία ότι είναι κλεμμένα. Τώρα αρχίζω και αναθεωρώ σκεπτόμενος ότι απλώς κάνω διασκευές!  ;) ;D

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει να έχετε γράψει κάτι και να μη το χρησιμοποιείτε επειδή νομίζετε ότι κάπου το έχετε ξανακούσει, επειδή σας είναι γνώριμο; Αλλά να μην μπορείτε να θυμηθείτε από πού και τι; Τι κάνετε;

 

το εχω πάθει και εγώ αρκετές φορές. πλέον δεν δίνω σημασία, πιστεύω πως είναι αναπόφευκτο.

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που φοβάμαι εγώ είναι μη γράψω το κομμάτι, πάω να το παίξω λάιβ και μείνω με τη χαρά / γίνω ρόμπα.

 

@ ez καλά αυτό... κι αν είναι από τα άγραφα. Αλλά αν κάτι σου βγαίνει κάθε μέρα... Είναι φυσικό. Πάντως αυτό που περιγράφεις είναι ακριβώς αυτό που μου συμβαίνει τώρα.

όταν ένα ριφ μου είχε κολλήσει στο μυαλό, μου άρεσε πολύ, αλλά ήμουν 100% σίγουρος πως τόχα ακούσει κάπου

Το "δικό μου" σίγουρα δεν είναι δικό μου :D Έχω καταλήξει ότι είναι κάτι από Stones πάντως.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου