Προς το περιεχόμενο

ΝΑΜΜ 2011: Νεες Telecaster !!!


Silot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Fender says:

 

"This attractive bound Tele (tortoiseshell binding and pickguard) features a bamboo neck and a laminated bamboo top, ‘52 vintage bridge, American Standard spec neck (bamboo), American Standard pickups."

 

...ενδιαφερον!  8)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a bamboo neck

Tη βάψαμε...βγαίνουν άχρηστα όλα τα τεστ και οι πίνακες για κουρδισμένα ξύλα...φτου κι από την αρχή!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως με χαρα βλεπω οτι η μαμα 7εndεr βαζει oil finish σε μερικα μανικια...

 

οσον αφορα στο bamboo... εχω μερικα για να δοκιμασω, αλλα πρεπει να μεγαλωσουν λιγο ακομα  :o  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα στο bamboo... εχω μερικα για να δοκιμασω, αλλα πρεπει να μεγαλωσουν λιγο ακομα  :o  ;D

 

Εχω κι εγω κανα-δυο σε ενα βαζο. Προς το παρον μπορω να ανοιξω μερικες τρυπες και να φτιαξω φλογερα... Λες να το δοκιμασουμε; ;D Το ξυλο απο την γεφυρα της Καλιφορνια του 1800 με τρυπες απο καρφια κτλ. πως το κοβετε; Εχει mojo; Φανταζομαι απο τιμη θα τσουζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξυλο απο την γεφυρα της Καλιφορνια του 1800 με τρυπες απο καρφια κτλ...

 

παντως αν εφτιαχναν κιθαρες με ξυλο απο την "παραγκα" του ...Ελληνικου ποδοσφαιρου θα εβγαζαν μοναδικα οργανα  8)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου