Προς το περιεχόμενο

Social Network


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως δεν είναι τυχαίο ότι η πλειονότητα των αυτοδημιούργητων επιχειρηματιών στην Ελλάδα ΔΕΝ έχει περάσει από το Πανεπιστήμιο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως δεν είναι τυχαίο ότι η πλειονότητα των αυτοδημιούργητων επιχειρηματιών στην Ελλάδα ΔΕΝ έχει περάσει από το Πανεπιστήμιο...

 

Ποίος το λέει αυτό; Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα και πως μπορείς να το ξέρεις; Λίγο στερεοτυπικό δεν το βρίσκεις;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη μέρα με επιχειρηματίες είμαι. Η πείρα μου το λέει. Πρόσεξε όμως τη λέξη κλειδί. "Αυτοδημιούργητους". Όχι παιδιά του μπαμπά που σπούδασαν και μετά πήραν τη δουλειά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη μέρα με επιχειρηματίες είμαι. Η πείρα μου το λέει. Πρόσεξε όμως τη λέξη κλειδί. "Αυτοδημιούργητους". Όχι παιδιά του μπαμπά που σπούδασαν και μετά πήραν τη δουλειά.

 

Χωρίς να είμαι σε θέση να εκφράσω άποψη αν ισχύει αυτό που είπες πρίν ή όχι, απ' την άλλη δεν μπορώ παρά να συνεχίζω να διατηρώ τις αμφιβολίες μου. Ξέρεις, το "τυχάιο, δεν νομίζω" συχνά παρουσιάζεται ως επαρκής λόγος για να θεωρείται ένα επιχείρημα αυτόφωτο χωρίς την ανάγκη παρουσίασης των μηχανισμών από πίσω, κάτι που πως να το πω...δεν μου κάθεται καλά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάτσεις και σκεφτείς κι εσύ αυτούς που ξέρεις, όσους ξέρεις, θα δεις ότι η αίσθησή σου "θα κάτσει" σε αυτό που λέω. Θυμίσου ότι δεν περιοριζόμαστε σε τομείς και σε τζίρους, ούτε σε πολύ ή λίγο επιτυχημένους ή αποτυχημένους. Απλώς σε αυτούς που ξεκίνησαν κάτι δικό τους το οποίο παρέμεινε ζωντανό για έναν εύλογο χρόνο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, αλλά συνήθως τέτοια κλισε έχουν κάποια (μικρή :P) βάση...

 

Ξεχνάς όμως τι απογείωσε την συζήτηση στην ασχετόσφαιρα

 

-Οι Αρχαίοι Έλληνες ξέρανε και θα μπορούσανε καλύτερα

 

(σε συζήτηση που αφορά μια ταινία που προσπάθησε σκληρά να προλάβει το ΤΩΡΑ και να μιλήσει για ένα θέμα που είναι επίκαιρο - με οπτική σύγχρονη και χωρίς πολλές νουθεσίες και ηθικολογίες)

Η συζήτηση όντως πήγε στην ασχετόσφαιρα και όντως φταίω εγώ . Από πουθενά όμως δε προκείπτει ,ότι οι αρχαίοι έλληνες θα μπορούσαν καλύτερα . Απλά είπα ,ότι βιώματα και καταστάσεις που βίωσαν ,θα έπρεπε να μας έχουν γίνει μάθημα . Αυτά και τέλος και άλλη φορά θα πηγαίνω τοίχο-τοίχο να μη φάω καμιά ξώφαλτση ......................γι αυτό τουλάχιστον και χωρίς να διαβάσω αρχαίους πιστεύω ότι πήρα το μάθημά μου  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.livescience.com/culture/090110-illiterate-adults.html

 

http://www.enotalone.com/article/19273.html

 

Αφιερωμένο στους ''Amerrica does it better'' φανς.

 

Για την επιχειρηματικότητα θα είμαι απόλυτος.

Όχι μόνο δεν προβάλετε-προωθείτε αλλά σου βάζουν και ότι εμπόδιο μπορούν να σκαρφιστούν.

Έχω υπάρξει στο παρελθόν και μιλάω εκ πείρας. Ακόμα και για να κλείσεις μια επιχείρηση, πάλι σου βγάζουν το λάδι.

Αυγά @κατά και φρέσκο βούτυρο.

(Μιλάω για όταν πηγαίνεις με τον σταυρό στο χέρι.) :)

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και ένα βίντεο για να δούμε τον διάβολο πρόσωπο με πρόσωπο... :D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Εμένα με τρομάζει πόσο μα πόσο μπροστά είναι οι, κατ'εμάς, "χαζοαμερικάνοι". Με την Ελλάδα έχω πάψει να τρομάζω. Περιμένω το χειρότερο και σπάνια με απογοητεύει.

Αν ηταν χαζοι δε θα χαν αυτοκρατορια φιλε μου.

Απλα ειναι αλλος πλανητης με αλλο μηκος κυμματος κουλτουρας-σκεφτεσθαι που δε κατανοουμε αν δε ζησουμε εκει.

Μη του υποτιμας-με.

Αλλωστε θα ηταν λαθος αυτο σε εναα ανταγωνισμο-πολεμο-μαχη-κοντρα.(να υποτιμας τον αντιπαλο).

Εμεις τι κανουμε?οπως ορθα υπονοεις, περα απ το να λεμε...Α! κοιτα τους. Εμεις τι κανουμε?

Και αντε και γινοταν στο Ελλαδα το σκηνικο. Φανταστειτε γραφειοκρατιες και κοντρα δυσκολιες για να κανεις το Χ facetubetweedκλπκλπ.

 

By the way. Great picture mates!!!

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αλλωστε θα ηταν λαθος αυτο σε εναα ανταγωνισμο-πολεμο-μαχη-κοντρα.(να υποτιμας τον αντιπαλο).

I dig this Sun Tzu shit!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου