Προς το περιεχόμενο

Πόσο κάνει ένα μπουζούκι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.aggeliopolis.gr/attici?ca=9_s&md=th&q=%EC%F0%EF%F5%E6%EF%F5%EA%E9&cg=4120&w=1

 

δεν σκαμπαζω....για βοηθεια στην αναζητηση το εβαλα

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αφου θες φτηνο μπουζούκι πηγαινε στο Μάτσικα...

Ειναι ο μόνος που θα είσαι σιγουρος ότι θα παίζεται.

Τα υπολοιπα φτηνα μαλλον θα είναι για το τζακι.

Αυτος φτιαχνει φτηνα αλλα απο ενα επιπεδο και πανω. Που σημαινει οχι για πεταμα...

Δωσε 500-600 και παρε καποιο που θα το κρατησεις για 2-3 χρονια... Μετα θα παρεις καποιο καλύτερο...

 

Αλλα οπως ειπα βρες ενα μεταχειρισμενο. Του μάτσικα κυκλοφορούν πολλά...

 

Ειναι πιο ακριβα απο τις κιθαρες για το λογο που είπαν ολοι οι φίλοι...

Τα ξυλα για το καλύτερο μπουζουκι δεν εχουν πανω απο 300 ευρω...

Αλλα ο μαστορας πληρώνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για σοβαρά μπουζούκια υπολόγιζε πάνω από 2000 και για να λέμε την αλήθεια κοντά στα 3000. Βέβαια υπάρχουν και πιο φτηνά όργανα, περισσότερο για να ξεκινήσεις και να μάθεις να παίζεις. Υπάρχει πληθώρα κατασκευαστών και μαγαζιών για να ρωτήσεις.

 

 

αναλογως οταν λες καλο οργανο τι εννοεις...

αν εννοεις 10 κιλα οστρακο,φιλντισι,κλαρες στην ταστιερα με τσαμπουκαδες με διαμαντακια,κλπ ναι,εχει απο 2.000 και πανω...δεν σημαινει ομως οτι θα παιζει και καλα...εχω πιασει στα χερια μου οργανα του εμποριου των 300Ε και πετανε...και εχω πιασει και οργανα πολλων χιλιαδων και ειναι μετρια...

η δικη μου η αποψη ειναι να πας στον ματσικα...βιομηχανικα μεν μπουζουκια,χωρις πολλα στολιδια πανω τους (τουλαχιστον τα φθηνα των 300-400Ε),αλλα στα 10 που εχει μεσα στο μαγαζι,ολο και κατι θα σου αρεσει...

επισης και ο Σταμκος ξεκιναει τα οργανα του απο 400Ε...απλα δεν το εχει να το δεις...πρεπει να το κανεις παραγγελια για να στο φτιαξει...(κραταω μια μικρη επιφυλαξη,μην τυχον εχει και καποια ετοιμα,αλλα δεν νομιζω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου