Προς το περιεχόμενο

Single coil bridge μαγνήτης για modded pbass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε όλους..

 

Ειχα λοιπον σε μια γωνια πεταμενο ενα squire p-bass(μου το ειχαν χαρισει) εδω και καιρο...Καποια στιγμη αποφασισα να το φτιαξω και αυτο που εκανα αρχικα ηταν να το γδυσω(ντροπη 8)) εντελως...

Μετα ακολουθησε το γνωστο σε ολους μας τριψιμο(για πολυ τριψιμο λεμεεε) και τελος...........It's play time...

Αγορασα σε πολυ καλη κατασταση απο αγγελια του νοιζ μια badass II, απο thomann τους Seymor Duncan SPB-3 και κατι jacks και pots και απο Stewmac χαλκοταινια και διαφορα αλλα καλουδια...

Να και το φωτορεπορταζ(η φωτογραφικη μου ειναι αρκετα κακη).

 

Τωρα λοιπον, θελω να σκαψω το σωμα και να βαλω εναν singlecoil μονο μαγνητη στην bridge θεση και εδω ειναι που θελω την βοηθεια σας.

Θελω να ειναι Vintage προσανατολισμου, με καλο σκασιμο και ευδιακριτο ηχο..

Ευχαριστω.

DSC02120_Small.jpg.da7c4e864277a20281acb18d7cb78fc7.jpg

DSC02121_Small.jpg.c9ea4b26317fe7c47ed0f3c60f4c17f9.jpg

DSC02123_Small.jpg.6bb08e729426f3dda79d905351100206.jpg

DSC02169_Small.jpg.b3f8a6ef25a2e073041c8c0b684d8137.jpg

DSC02171_Small.jpg.67820a2eb4e57efb203810bc6ccd1f3a.jpg

DSC02172_Small.jpg.44b1823e9868fd2da826f0ad95c6a285.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το προτζεκτάκι σας κυρ εθισμένε.

Πολύ ωραίο θα έλεγα.  ;)

 

Η πτωχή πλην τίμια άποψή μου είναι γιατί δεν βάζεις έναν fender vintage noiseless (ναι είμαι απ' αυτούς) να βρεις την υγειά σου;

Fender, σε λογική τιμή, καλό ήχο και, ναι, noiseless.

 

Αν δεν θες, πες μου το budget σου να αρχίσει το αράδιασμα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κατα ποσο θα κατσει καλα ενας vintage j μαγνητης σε συνδυασμο με τον anything-but-vintage SPB-3. Παιζει να ειναι δυσκολο να εξισοροπησεις τα output τους. Εκτος αν η διαφορα αυτη μεταξυ των δυο μαγνητων ειναι το ζητουμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το προτζεκτάκι σας κυρ εθισμένε.

Πολύ ωραίο θα έλεγα.  ;)

 

Η πτωχή πλην τίμια άποψή μου είναι γιατί δεν βάζεις έναν fender vintage noiseless (ναι είμαι απ' αυτούς) να βρεις την υγειά σου;

Fender, σε λογική τιμή, καλό ήχο και, ναι, noiseless.

 

Αν δεν θες, πες μου το budget σου να αρχίσει το αράδιασμα.

 

 

Ευχαριστω κυριε ηχοκωστα...

Ενα πραγμα που μου εκανε εντυπωση με το τελικο αποτελεσμα ηταν....το οτι το μπασσο ειναι πολυ Αθορυβο...Ισως η επικαληψη με χαλκοταινια, ισως οι μαγνητες ή και τα 2.

Ο thomann δεν εχει μονο τον bridge, πουθα τον βρω??

 

Δεν ξερω κατα ποσο θα κατσει καλα ενας vintage j μαγνητης σε συνδυασμο με τον anything-but-vintage SPB-3. Παιζει να ειναι δυσκολο να εξισοροπησεις τα output τους. Εκτος αν η διαφορα αυτη μεταξυ των δυο μαγνητων ειναι το ζητουμενο.

 

Ναι αυτο ειναι το ζητουμενο, ωστε να ειμαι πιο ευελικτος.

I like both sides. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο PJ μου εχω τους SPB-2 & SJB-2 οι οποιοι ειναι εξαιρετικοι. Εφοσον εχεις/αγορασες ηδη τον SPB-3, καλο θα ηταν να βαλεις και τον αντιστοιχο SJB-3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου