Προς το περιεχόμενο

Εκπαίδευση jazz πιανου-jazz αρμονιας σε ωδεία!


Free Spirit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα..Θέλω να ρωτήσω αν χρειάζεται πτυχίο ωδικής ή κλασσικής αρμονίας για να διδάξει κάποιος jazz μουσική σε ωδεία (οχι κλασσική μουσική,ούτε δημόσια σχολεία,ασεπ κτλ).

 

Είναι αρκετό το χαρτί jazz πιάνου (για τζαζ ειδος μονο ξαναλεω,οχι κλασσικο) ή χρειάζεται κατι παραπάνω???

 

(Ίσως να είναι άκυρη η ερώτηση μου απλα ακούω διάφορα κ θέλω να ξέρω στα σίγουρα!)

 

Όποιος γνωρίζει κάτι επί του θέματος ας μου απαντήσει!

 

Ευχαριστώ πολύ!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Guru

Δεν υπάρχει επίσημη αναγνώριση πτυχίου jazz στην Ελλάδα. Αυτό που χρειάζεσαι είναι βιογραφικό. Συνεργασίες, δισκογραφία, κτλ. Φυσικά, εν τέλει εξαρτάται από το Ωδείο. Υπάρχουν πολλοί (μεταξύ αυτών και άσχετοι με jazz, που απλώς παίζουν πλήκτρα, "μοντέρνο πιάνο", κτλ) που διδάσκουν σε διάφορα μικρά περιφερειακά Ωδεία, διότι έτσι μπορούν να συμπληρώσουν το εισόδημά τους, χωρίς να έχουν κάποια πραγματική επαφή στο είδος, αλλά στα μεγάλα ιδρύματα συνήθως θέλουν είτε σπουδές στο εξωτερικο, ή να είσαι γνωστός στο κύκλωμα, με παρουσία και κάποια φήμη.

 

Εξαρτάται λοιπόν για που το θές...

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου