Προς το περιεχόμενο

να ξεκινησω μαθηματα ντραμς?


BURNING13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

 

ειμαι νια ιδιαιτερη περιπτωση και επειδη ειμαι σε διλλημα ειπα να κανω το πρωτο μου θρεντ

η ενασχολη ση μου με τα νραπς ξεκινησε πρσυι που επρεπε να δουλεψω σε ενα νησι, οποτε και πηρα τa ion drum rocker και τα συνεδεσα στο χβοχ για να παιζω guitar hero. το ξερω οτι ολοι θα μου πειτε οτι σιγα το σετ που εχεις και οτι με το ροκ μπαντ κτλ δε μαθαινεις ντραμς. δεκτο αλλα κατι μαθαινεις. απο τοτε εχω παρει ενα τριτο πιατινι(πηρα ενα cy-5 γιανα εχω ενα αξιοπρεπες hihat ενα καλο πεταλι για να μπορω να παιζω πιο αξιοπρεπως(ελιμινατορ).

εχω καταφερει να μπορω να παιζω μια χαρα σταθερους ρυθμους, να βαραω τη μποτα σε οφμπιτ, προσπαθω να δουλεψω οτι εχω δει σε βιντεακια στο ιντερνετ (απο ρουντιμεντς μεχρι και ασκησεις που κανω απο το στικ κοντρολ φορ δε snare drummer).

το θεμα ειναι οτι μετα απο ενα χρονο νιωθω σαν να υπαρχει ενα Jump που πρεπει να κανω για να παω στο επομενο επιπεδο αλλα δεν...

ηρθε η ωρα για δασκαλο, ή την παλέυω και μονος μου?

 

παλια μικρος που πηγαινα πιανο (μεχρι που ανακαλυψα το μεταλ και εκοψα τις αηδιες) ειχα μαθει να διαβαζω και νοτες μια χαρα(βασικα ειχα παρει διπλωμα αρμονιας) οποτε θα μπορουσα να διαβαζω και παρτιτουρες για ντραμς για πλακα

 

το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο δασκαλους αν πρεπει να παρω καποιον δασκαλο που εξειδικευεται στη μουσικη που γουσταρω (ροκ -μεταλ) κτλ κτλ

μαθηματα ποσο συχνα πρεπει να γινονται? μια φορα τη βδομαδα ή και παραπανω?

τιμες? ξερετε καναν καλο να προτεινετε?

 

προφανως και δε με νοιαζει να γινω ο σουπερ ντουπερ ντραμερ και δε νομιζω οτι θα κατσω να κανω μαθηματα επ απειρον. πιο πολυ θελω να κατσω να μπω σε μια σειρα και μετα συνεχιζω μονος μου. πιο πολυ για τη φαση μου σκεφτομαι να το κανωμιας και ειναι απωθημενο απο πολυ μικρος να ασχολειθω με ντραμς

οποιος εχει καποια συμβουλη ειμαι ολος αυτια. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλη λογικη λεει οτι απο τη στιγμη που δεν μπορεις να προχωρησεις σε κατι μονος σου,χρειαζεσαι βοηθεια,ουτε ο πρωτος θα εισαι ουτε ο τελευταιος,εδω ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ ντραμμερ κανουν ακομα μαθηματα.

 

Αν εχεις την ορεξη και το χρονο ΦΥΣΙΚΑ και να κανεις μαθηματα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιους δασκαλους κ κουραφεξαλα? Εσυ εισαι ετοιμος να τα μαμησεις ολα. Ξερεις αρμονια, ξερεις να διαβασεις, παιζεις  xbox, στικ κοντρολ τα παντα ολα!!! ποιος σε σταματα τωρα.

Εισαι και μεταλας αρα εχεις την αρωγη του οντιν, τα χτυπηματα του Θορ, το grip του Αρθουρου και το μαλλι του merlin...

 

Περα απο την πλακα αν θες να μαθεις τυμπανα να πας σε δασκαλο. ΤΕΛΟΣ

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιους δασκαλους κ κουραφεξαλα? Εσυ εισαι ετοιμος να τα μαμησεις ολα. Ξερεις αρμονια, ξερεις να διαβασεις, παιζεις  xbox, στικ κοντρολ τα παντα ολα!!! ποιος σε σταματα τωρα.

Εισαι και μεταλας αρα εχεις την αρωγη του οντιν, τα χτυπηματα του Θορ, το grip του Αρθουρου και το μαλλι του merlin...

 

Περα απο την πλακα αν θες να μαθεις τυμπανα να πας σε δασκαλο. ΤΕΛΟΣ

προφανως και γνωριζω το οτι δε ξερω τιποτα. αν "ακουστικα διαφορετικα" σορυ

 

μια φορα τη βδομαδα ειναι αρκετο?

φανταζομαι οτι θελει και εξασκηση σπιτι πολυ οποτε...

εχετε καποιον να προτεινετε?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί καθηγητές υπάρχουν. Ψάξε λίγο. Βγες να δεις τι υπάρχει και τι σού κάνει.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως και γνωριζω το οτι δε ξερω τιποτα. αν "ακουστικα διαφορετικα" σορυ

 

μια φορα τη βδομαδα ειναι αρκετο?

φανταζομαι οτι θελει και εξασκηση σπιτι πολυ οποτε...

εχετε καποιον να προτεινετε?

ευχαριστω

 

 

Μια φορα την εβδομαδα ειναι υπερ αρκετο. Το βασικο ειναι η μελετη σου... Υπαρχουν πολλοι δασκαλοι και εδω στις αγγελιες αλλα και σε ωδεια.

Υπαρχει ενα ωραιο και σχετικα προσφατο thread οπου γραφονται (και απο δασκαλους) αρκτες χρησιμες συμβουλες για την επιλογη δασκαλου.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου