Προς το περιεχόμενο

Ελεγχος εξωτερικων πεταλιων μεσω boss gt-8


diaolosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Ζοοm GFX-8 εχει ακριβως το ιδιο με τη Boss που αναφεραμε.

 

Οι Tonelab SE/LE βλεπω οτι εχουν insert in/out στις εισοδοεξοδους τους, οπως και το POD X3 Live εχει fx loop. Απλα φανταζομαι οτι σε αυτες μπορεις να συνδεσεις οτι πεταλι θες, οχι απαραιτητα μονο βρωμια.

(το τελευταιο ειναι υποθεση, δεν εχω καμια τους και δεν εχω διαβασει τα manual τους)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx για τις απαντήσεις! Σκεφτομαι στο μέλλον να συνδιάσω

τα πετάλια με τις εύκολες λύσεις μιας πεταλιέρας, να βάλω

μετά την πεταλιέρα τα delay μου k reverb και μέσα στην

λούπα της πεταλιέρας όλα τα άλλα με την σειρά που τα έχω. Στις boss αφού

μπορείς να βάλεις τα εφφε με όποια σειρα θέλεις νομίζω θα μπορείς να κανεις πολλά τρελλά πράγματα, για παράδειγμα θα μπορείς

να βάλεις πριν την λούπα ένα ρεβερμπ ενώ μετά στην λούπα θα είναι το ντιστόρσιον

σου κ μετά την λούπα οτι άλλα εφφέ θέλεις πέρα απο τα άλλα εφέ απο τα πετάλια

στην λούπα. Μου ακουγεται πολύ όμoρφο :) ελπίζω μονο να μην είναι too good to be true...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα η ευελιξια της boss ειναι απιστευτη και μπορεις να κανεις αυτο που περιγραφεις.. μια μονο παρατηρηση .

 

εχει μονο μια λουπα με αποτελεσμα να μην μπορεις να βαλεις τα εξωτερικα πεταλια σου οπου θελεις στην αλυσιδα , ξεχωριστα. ολοκληρη την συστοιχια.

 

αλλα απο εκει και περα εχει μια μεγαλη γκαμα εφφε η ιδια πεταλιερα που τα τοποθετεις οπουδηποτε θελεις ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου