Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Paypal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα σε ολους, θα ηθελα μια βοηθεια αν γινεται σε ενα προβλημα που  αντιμετωπιζω με το paypal (δεν ξερω αν εχει απαντηθει, ελπιζω να μη σας  κουρασω). Eχω βαλει μια χρεωστικη καρτα της Πειραιως και εχει γινει  verified το account μου. Εχω κανει κανονικα αγορες απο ebay με paypal  αλλα και απο αλλα sites. Μου εστειλε στο email μου ενας πωλητης ενα  invoice ωστε να κανω μια αγορα, παταω pay now, με πηγαινει στη σελιδα  του paypal οπου στο checkout, στο πεδιο payment method μου γραφει το  εξης αναμεσα σε αλλα:

 

"Sorry, your bank account can't be used for this transaction."  και στο "this transaction" που ειναι link ανοιγει ενα παραθυρο που  γραφει τα εξης:

 

"PayPal uses information from consumer reporting agencies to help decide  whether to approve certain types of transactions.

 

Under the Fair Credit Reporting Act, you have the right to obtain a free  copy of your consumer report within 60 days by contacting the consumer  reporting agency at the address or telephone number below.

 

EWS

P.O. Box 740241

Atlanta, GA 30374

800-685-1111

 

The consumer reporting agency did not make the decision whether to  approve this payment method and cannot provide you with the specific  reasons why you could not use it at this time. However, if you'd like to  dispute the accuracy or completeness of the information contained in  the report, please contact the agency directly."

 

Kαι εαν πατησω pay now μου βγαζει το εξης:

 

"You cannot complete this action on the card you have selected. Please  select another card."

 

Ξερει κανεις τι φταιει και τι μπορω να κανω; Nα πω πως λεφτα στην καρτα  εβαλα την κυριακη το απογευμα και υποτιθεται πως μεχρι σημερα θα ειχαν καταμετρηθει  και θα ειχαν μπει στο λογαριασμο/καρτα. Λετε να φταιει αυτο (μηπως δεν  εχουν μπει ακομα); Απλα οποτε δεν εχουν μπει τα χρηματα συνηθως το  καταλαβαινω αφου πατησω pay now γιατι δε μπορει να ολοκληρωθει η  συναλλαγη αλλα τωρα μου γραφει απο πριν "Sorry, your bank account can't  be used for this transaction.", πρωτη φορα το βλεπω...

 

***ΑΚΥΡΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ***

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

παιδια για να μην ανοιγω καινουριο θεμα..εχω το ιδιο πρόβλημα...

θελω να αγορασω κατι απο μια σελίδα που κοστίζει 136.81 ευρώ και την παρασκευή έβαλα στην τράπεζα 140 ευρώ.

οταν παω να πατησω στο paypal ..pay now .. μου βγάζει αυτο :You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card.

μπορεί κανείς να με βοηθήσει ?

btw στο e-banking της alphabank μου δείχνει κανονικά οτι εχω 140 ευρώ.

το paypal το χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρονο και δεν είχα ξανά πρόβλημα.

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου