Προς το περιεχόμενο

Αγορά άταστου μπάσσου HELP!!!


tromaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες,ενδιαφέρομαι για αγόρα άταστου μπάσσου,θα είναι η πρώτη μου επαφή με αυτό οπότε δεν ψάχνω κάτι σε πολύ υψηλή τιμή γιατί δεν ξέρω αν θα μου κάνει παιχτικά.Θέλω βέβαια να έχει ένα υποτυπώδη καλό ήχο να μην είναι τελείως "πασχαλιάτικο"  ;)

Αν έχετε να προτείνετε κάποιο στα πλαίσια του Value For Money θα με βοηθούσε πολύ!!

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λύση που πηρα και εγω και αξιόλογη για τα λεφτά της είναι αυτή:http://viewitem.eim.ebay.gr/HK-5-string-bass-guitar-fretless-masurpop-ash-top/330526602368/item

Τα μπάσα είναι καινούργια καθώς είναι εταιρεία και Όχι ιδιώτης πριν ένα μηνα πήρα και είναι πολυ Καλο και στο χέρι και στον ήχο τα μεταφορικά είναι 37€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

 

Παρε το squire που πρωτεινε ο audio, δεν ξερω αν ειναι value for money !!! αλλα γνωμη μου ειναι οτι ειναι οκ, με ενα καλο set up φυσικα  ;)

Eνταξει ισως πασχει λιγο στο θεμα hardware, αλλα ακομα και αυτα που εχει πανω ειναι αρκετα τιμια.Επισης εχει και fretlines πραγμα αρκετα σημαντικο για καποιον που δεν ειναι εξοικειωμενος με αταστα οργανα.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παρει αυτο:

http://cgi.ebay.co.uk/DiMavery-E-Bass-MM-501-tobacco-fretless-Sonderpreis-/200431861606?pt=Gitarren&hash=item2eaaab7f66

 

Μου βγηκε η καλυτερη by far αγορα που εκανα ποτε μου! Το μονο σφαλμα που εχει το μπασακι ειναι τα dots που εχει στο πλαι, αυτα που βαζουν στο 3ο, 5ο, 7ο κλπ ταστο. Αντι να ειναι στην θεση που επρεπε (δηλ στο ταστο πανω - στην περιπτωση του αταστου) ειναι αναμεσα...!!! Προφανως για λογους κοστους η προετοιμασια των necks ειναι η ιδια στα ενταστα και τα αταστα μπασα. Διορθωνεται πανευκολα παντως - εγω μαυρισα τα παλια σημαδια και εβαλα με λευκο μαρκαδορο τα καινουργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες,ευχαριστώ για την βοήθεια όλους σας!

Είχα μαύρα μεσάνυχτα με το θέμα άταστο μπάσσο..  :)

Απο οτι βλέπω έχω πολλές επιλογές οπότε θέλει σκέψη το θέμα..

Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ψαχνεις για υπερ-budget οργανο, υπαρχει και το Stagg το οποιο εχω εγω και με το οποιο ειμαι μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενος, για τα λεφτα του φυσικα.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=176637.0

 

Εχει το καλο (imho) οτι ειναι PJ οποτε εχεις μια σχετικη ευελιξια ως προς τους ηχους. Οχι βεβαια πως τα jazz και MM ειναι one trick pony, καθε αλλο...

 

Το squier που σου εδειξε ο audiocostas ειναι ωραιο οργανο επισης, λιγο πιο ακριβο βεβαια. Προσωπικα μου αρεσουν αρκετα και τα rockbass της warwick, ειναι λιγο πιο "ιδιαιτερα" βεβαια.

 

http://www.thomann.de/gr/warwick_rb_corvette_basic_4_fl_rdst.htm

 

Πριν λιγο καιρο αυτα τα σκοτωνε το Dv αλλα δε τα βλεπω πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν και με Squier άταστο, αυτό το stagg που έδειξε ο Odis μου φαντάζει καλύτερο- τουλάχιστον από ξύλα και hardware. Καλύτερα τρία κομμάτια alder από... επτά agathis (που είναι το δικό μου). Για κλειδιά και καβαλάρη στο Squier έχω γκρινιάξει και στο παρελθόν. Ηχητικά βέβαια, είναι μια χαρά και δεν έχω κανένα παράπονο- ιδιαίτερα για τα λεφτά που το πήρα (μεταχειρισμένο).

 

Δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου stagg, αλλά το εν λόγο για τα 150 ευρώ του μου γέμισε το μάτι- συν το review του Odis. 

 

Και επειδή οι περισσότεροι έτσι τα παίρνουν- έτσι τα πουλάνε, καλά το σκέφτηκες για budget όργανο.  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου