Προς το περιεχόμενο

ορθογραφία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραία...

 

άλλο ένα καινουργιο μέλος που επειδή τόλμησε να ασκήσει κριτική' date='το κυνηγάμε κακήν-κακώς... :([/quote']

 

:(

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδια,ρε παιδια θα με τρελλάνετε! 8O

 

Ποια κριτική? 8O

 

Μπαινει καποιος για ΠΡΩΤΗ φορα στο φορουμ και αντι να συστηθει αρχιζει τις τρολλιες (απο το Troll :wink: ) & τις αρνητικες "διαπιστωσεις".

 

Αν δεν του αρέσει τι στο καλο μπηκε & εγινε μέλος? 8O

 

ΕΛΕΟΣ!

 

Εσυ δηλ. Spirou αν εμπαινα στο σπιτι σου ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΣΤΗΘΕΙ ΠΟΤΕ και αντι για καλημερα σου ελεγα "ρε μεγαλε,τι μαλακια στερεο ειναι αυτο που εχεις!" δεν θα με πέταγες εξω κακην κακώς? 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δίκιο έχετε οι περισσότεροι,αλλά δεν το αφηνουμε το θέμα?Δεν έγινε και τίποτα σοβαρο εν τέλει.Εντάξει,ο τύπος έκανε απλά μια παρατήρηση,που όμως την είπε ίσως λίγο άκομψα και απότομα - για καινούριο μέλος - και γι'αυτό πιστεύω ότι ξεκίνησε η φασαρία.Ο yameth καλά το είπε,ουδείς αλάνθαστος κι αν έχει κάτι συγκεκριμένο να μας πει ο φίλος, ας το πεί, αλλά με π.μ. στον yameth, και με λίγο ευγενέστερο τρόπο κατά την γνώμη μου.Αυτά! Ειρήνη υμίν (και ημίν) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είμαι άνθρωπος...(τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω..).Αν κάποιος άγνωστος με πατήσει κατά λαθος στον δρόμο είμαι πάντα έτοιμος για καυγά...Αν ζητήσει μια τυπική (ελέω τακτ και ασχέτως δικαίου ) συγνώμη ο θυμός εξαργυρώνεται...Αν με πατήσει στο σπίτι κατά λάθος η γυναίκα μου (στην...εκκλησία θα άλλαζαν τα πράγματα :lol: ), η συγνώμη αναιρείται από την οικειότητα...

Δεν είδα μια ευγενική τυπική συγνώμη από το νέο μέλος -που οικειοθελώς μπήκε σε μια κοινότητα- για την έστω και μη ηθελημένη αγένεια του...Σε μια τέτοια περίπτωση αν συνεχιζόταν η "διαμάχη" θα ήμουν με το μέρος του..Τώρα όμως θα του δώσω και ...τα φτυαράκια που ξέχασε ο SF και θα κρατήσω την ναυαγοσώστρια Πάμελα για τον antouan... :lol:

 

ΥΓ.Όσο για την σωστή ορθογραφία στην ελληνική πραγματικότητα του 21ου αιώνα ακόμα και ο Μπαμπινιώτης σηκώνει τα χέρια...και γω ακούω κάτι καινούργιο καθημερινα από φίλους φιλόλογους μη χε..ω

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..Τώρα όμως θα του δώσω και ...τα φτυαράκια που ξέχασε ο SF και θα κρατήσω την ναυαγοσώστρια Πάμελα για τον antouan... :lol:

 

 

 

Mε συγκινεις.....Παμελααααα δεν ξερω ορθογραφια..θα με αφησεις σε παρακαλω να παιξω με τα κουβαδακια σου;;...και στο ορκιζομαι πεταγομαι μετα στο βιβλιοπωλειο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο npap.

 

Εμένα αυτό που με ενοχλεί σε τέτοιες περιπτώσεις είναι το self righteousness (παρακαλώ να προτείνει τον ελληνικό όρο κάποιος... φιλόλογος!).

 

Ο εν λόγω τύπος κάνει επίδειξη αυτού, και σε άλλο thread.

 

Πράγμα που διεγείρει ακαριαία τα αντανακλαστικά μου... σαν να μου πατάνε τον κάλλο ένα πράγμα... :wink:

 

Κατανοώ την ανθρώπινη ροπή στη συμπαράσταση του 'αδυνάτου' (αυτού που τον έχουν πάρει όλοι με τις ντομάτες, στη δική μας περίπτωση), αλλά ας μην το παρακάνουμε κιόλας έτσι; :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα μια ευγενική τυπική συγνώμη από το νέο μέλος -που οικειοθελώς μπήκε σε μια κοινότητα- για την έστω και μη ηθελημένη αγένεια του...

Συμφωνώ απόλυτα. Μια συγγνώμη θα έλυνε κάθε παρεξήγηση.

Δεν είναι κακό να παραδεχόμαστε ότι κάνουμε λάθη, όλα μέσα στο 'παιχνίδι' είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο τυπος ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΜΑΓΚΑΣ!!!!! ποτε πριν δεν εχουμε ασχοληθει τοσο πολυ με ενα νεο μελος!!

ξεκολλατε ρεεεεεεεεεεεε

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα μερος, θα συμφωνησω με τον band...

 

 

το ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ το "συγνωμη" ειναι με 2 Γ

 

 

ΣΥΓΓΝΩΜΗ...

 

 

 

απλα απο την μερια μου ειναι η μονη λεξη που σιχαινομαι να βλεπω λαθος...ολα τα αλλα πανε και ερχονται :lol:

 

 

 

(μην το πεις antouan...ναι!θελω και εγω το βασανακι μου :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου