Προς το περιεχόμενο

Δεν ανοίγει το PC


taskor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Λοιπόν τον έβαλα μπροστά έκανε κανονικά μπιπ,τσεκ μνήμες,διαβασε σκληρούς κ.λ.π

αλλά πάνω στην μπαρα που φόρτωνε τα windows επανεκίνισηηη...τα ίδια πριν αλλάξω το σκληρό δίσκο.Τότε μου το έκανε συνεχως τον άνοιγα επανεκίνση αυτός συνέχεια.Εβαζα τον 2ο τον ide που έχω κλώνο,όλα κανονικά.Αλλάζω σκληρό όλα καλά,μέχρι χτες όμως που ξανάρχισεεε...Υπάρχουν εξωγήινοι που καίνε δίσκους;(ο Λιακόπουλος ακούειΜπορεί όμως να εκδηλώνεται περισσότερο η βλάβη τροφοδοτικού ή μητρικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχουν εξωγήινοι που καίνε δίσκους;

 

Υπάρχουν. Είναι μια πρωτόγονη φυλή που λέγεται ΔΕΗ (δεν έχουμε ηλεκτρικό). Ελπίζω να έχεις UPS. Πριν βάλω το δικό μου, οι εξωγήινοι μου είχαν κάψει, σε περίοδο 5 χρόνων, μία μητρική, 3 σκληρούς και 2 τροφοδοτικά.

 

Σε αυτή τη φάση και προκειμένου να αποφύγεις περεταίρω έξοδα, θα σε συμβούλευα να πας τον υπολογιστή στο service κάποιου καταστήματος. Κατά προτίμηση εκεί απ' όπου αγόρασες το hardware ώστε αν κάτι χαλασμένο είναι ακόμα σε εγγύηση να αλλαχτεί επιτόπου δωρεάν.

 

Μπλε οθόνες είχες καθόλου από τότε που ξεκίνησαν τα προβλήματα; Ρωτάω γιατί ελαττωματικές Motherboard και RAM κατεξοχήν προκαλούν bsod.

 

 

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν. Είναι μια πρωτόγονη φυλή που λέγεται ΔΕΗ (δεν έχουμε ηλεκτρικό). Ελπίζω να έχεις UPS. Πριν βάλω το δικό μου, οι εξωγήινοι μου είχαν κάψει, σε περίοδο 5 χρόνων, μία μητρική, 3 σκληρούς και 2 τροφοδοτικά.

 

Σε αυτή τη φάση και προκειμένου να αποφύγεις περεταίρω έξοδα, θα σε συμβούλευα να πας τον υπολογιστή στο service κάποιου καταστήματος. Κατά προτίμηση εκεί απ' όπου αγόρασες το hardware ώστε αν κάτι χαλασμένο είναι ακόμα σε εγγύηση να αλλαχτεί επιτόπου δωρεάν.

 

Μπλε οθόνες είχες καθόλου από τότε που ξεκίνησαν τα προβλήματα; Ρωτάω γιατί ελαττωματικές Motherboard και RAM κατεξοχήν προκαλούν bsod.

 

 

Σορρυ,παράλειψη,ναι έχω ups και καλό.Μπλέ οθόνες δε βγάζει,ξεχασα να το αναφέρω.

θα αλλάξω τροφοδοτικο με του μου και μνημες και βλεπουμε μετά για σερβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αλλάξω τροφοδοτικο με του μουκαι μνημες και βλεπουμε μετά για σερβις.

edit:θα αλλάξω τροφοδοτικο με τον αδερφό μου και μνημες και βλεπουμε μετά για σερβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά,μια ερώτηση:Το ενεμιστηράκι της ψύκτρας της CPU όταν το σταματάς με το δάχτυλο μετά χαροπαλέυει να ξεκινήσει;Δηλαδή ξεκίνα σταμάτα,ξεκίνα σταμάτα και ούτω καθεξής;Κατα λάθος ακούμπησε ένα καλώδιο και σταμάτησε και μετά έκανα πειράματα με το δάχτυλο ;D.Του έριξα (και πάλι ::))σπρέι επαφών λαδιού και έστρωσε(?).Να τρελένεσαι,καλά που είχα ανοιχτό το καπάκι,στα καλά του καθουμένου να τηγανιστεί ο επεξεργαστής... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου