Προς το περιεχόμενο

Ενα κομματακι εμπνευσμενο


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειναι...shake....μια και το Greece...shakes (and tumbles) ειπα να γραψω κατι...επικαιρο...... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωρε μαμωτο...μου εφαγε ο κονβερτορας σε mp3 το απλωμα του crash στο τελος...

sorry guys.... ::) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ηχητικά:

A) Σε τι sequencer γράφεις; Ή σε τι άλλο εν πάσει περιπτώσει.

B) Το bass πώς το γράφεις (δες και λίγο πιό κάτω)

C) Τα τύμπανα είναι BFD ή κάτι παρεμφερές; (κάπου την ξέρω αυτή την κάσσα και μου αρέζει…..Slingerland 14 x 24 ; )

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος πάντα. ;D

Μου αρέσει γενικά πολύ ο ήχος σου (στο ξανά είπα).

Εσύ βέβαια χτυπήσου όσο θες  ;D( κυλίσου και στο πάτωμα  ;D) αλλά νομίζω ότι είσαι η προσωποποίηση της θεωρίας μου. Αν έχεις πολύ καλή παραγωγή , όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα (και δεν το λέω για να σε υποτιμήσω ως συνθέτη, φαντάζομαι με εννοείς)   Αυτή τη φορά ξεχώρισα το μπάσο. Δεν μου ακούγεται για mic σε ενισχυτή ή line out από amp, αλλά μου ακούγεται ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ και σαφές.

Σαν Κομμάτι:

Μπορεί να σταθεί σε πολλά επίπεδα. Και ως sountrack , και ως elevator music (για καλό το λέω) etc. etc.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A)   Σε τι sequencer γράφεις; Ή σε τι άλλο εν πάσει περιπτώσει.

 

SONAR PRODUCER 8.5 (εχω μια Μ-AUDIO FW 410 & εναν παλαιο στερεο λαμπατο προενισχυτη της TL AUDIO για τη φωνη,τα μικροφωνα των κιθαρων ,το μπασο και ολα τα φυσικα οργανα συνδεδεμενο line με την 410)

 

B)   Το bass πώς το γράφεις (δες και λίγο πιό κάτω)

 

καρφι στον TL AUDIO & μετα το πειραζω με το Ampex SVT plug in  ,οταν βαριεμαι να παιξω μπασο η οταν ειναι...δυσκολο χρησιμοποιω το Trilogy & το παιζω στα πληκτρα ,παντα βεβαια του αλλαζω τα φωτα στο eq/comp.

 

C)   Τα τύμπανα είναι BFD ή κάτι παρεμφερές; (κάπου την ξέρω αυτή την κάσσα και μου αρέζει…..Slingerland 14 x 24 ; )

 

τα τυμπανα ειναι παντα BFD στο συγκεκριμενο τα τριγκαρω παιζοντας πανω σε ενα φτηνο Millenium electronic pad kit ,καποιες φορες τα "παιζω" και στα πληκτρα

 

η συγκεκριμενη κασα ειναι μια DW oyster 24X18 (συνηθως χρησιμοποιω μια vistalite Ludwig 28X14)

 

και δεν το λέω για να σε υποτιμήσω ως συνθέτη, φαντάζομαι με εννοείς

 

οχι ρε μη σκας ,ξερω οτι γραφω τραγουδαρες...μου το εχουν πει πολλοι.... ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε! λοιπόν τούτο είναι το πιο ενδιαφέρον συνθετικά κομμάτι που άκουσα από τον Νίκο τώρα τελευταία. Εκείνο που με χαλάει είναι είναι ο τρόπος που συνοδεύει με τη ρυθμική κιθάρα (πράγμα που κάνει κατά συρροή στα κλιπ του).

Ωραία επιλογή ήχου αρμονίου. Ο Βασ. Βασ. είσαι? :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου