Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία: το Απόλυτο Pedalboard :)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...αυτό δεν κολλάει στο απόλυτο pedalboard.

 

Κι όμως το 1-spot κολλάει με το Mini Deja Vibe (μόνο του) το οποίο είναι αισθητά πιο "ήσυχο" απ' ότι με το PP2 στις θέσεις 5,6.Χωρίς daisy chain και με surge protected μπρίζα είναι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν το γνώριζα - δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ με PP2. Aυτό μου θυμίζει κάτι άλλο... έγινε ερώτηση για vibe? Δεν την πέτυχα. θα μπορούσα να προτείνω κάτι κι εκεί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Controller θα ήθελα αλλά το βασικό μου αίτημα δεν είναι η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση μιας υπο-ομάδας των παραπάνω, αλλά η επανάκληση "αποθηκευμένων" ρυθμίσεων (banks).

 

Με κάποιους controllers/switchers έχεις τη δυνατότητα ελέγχου μέσω MIDI των πεταλιών που το υποστηρίζουν. Το "μικρό" GigRig, το Musicom και το G-Lab έχουν αυτό το χαρακτηριστικό.

 

Kαλώδια-τροφοδοσίες κλπ στην ξεφτίλα, για προσωπικούς λόγους ;D

 

;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνώριζα - δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ με PP2. Aυτό μου θυμίζει κάτι άλλο... έγινε ερώτηση για vibe? Δεν την πέτυχα. θα μπορούσα να προτείνω κάτι κι εκεί.

 

Έγινε για vibrato.

Στο vibrato mode με το PP2 ο θόρυβος είναι σχεδόν μηδαμινός.Στο chorus mode όμως ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλά το vibrato έχει έναν παλμό που δεν μοιάζει με τους phaserοειδείς "κύκλους" που έχει ένα vibe...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπηρχε η Tonelab SE θα μου αρεσε κατι απλο και λειτουργικο:

 

-Fulltone Clyde Wah

 

-Jam Multipedal με comp/od1/od2/Fuzz/Distortion/Boost  

 

-Line 6 M13 (bank 1: various filters,bank 2:tremolo vintage/tremolo square/chorus,bank 3:leslie/univibe/phaser,bank 4:delay normal/delay high level/delay high level-high feedback)

 

το JAM Multipedal θα το εβαζα στη λουπα της Μ13 μεταξυ της  Bank 1 & Bank 2 & για τροφοδοτικα θα χρησιμοποιουσα απο ενα 1 SPOT για το JAM & το WAH.

 

ολα τα παραπανω θα τα εβαζα στο ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ flight case που θα μπορουσαν να χωρεσουν...

 

φυσικα πολλα μεμονωμενα πεταλακια δεν θα χρησιμοποιουσα που να μου τα χαριζανε.... ;D

 

Συμφωνώ απόλυτα με την Tonelab και το Jam multipedal!  ;)  Όταν δεν χρησιμοποιώ την Tonelab χρησιμοποιώ τον Fender Deluxe VM ο οποίος έχει ενσωματομένο chorus, delay, reverb (τα οποία με έχουν αφήσει άφωνο με την ποιότητα τους) + εξωτερικό Jam Wah, marshall compressor & Mxr 10 band EQ. nice & clean!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά έχεις δίκιο - κι εγώ εκεί πρότεινα ένα vibe. Από vibes έχω δοκιμάσει το Fulltone Mini Deja Vibe, το KR, το Voodoo Labs, το mini της Lovepedal και αυτό της Effectrode. Eίναι όλα εξαιρετικά (εκτός από αυτό της Voodoo Labs που δεν μου άρεσε ιδιαίτερα), αλλά αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν αυτό της Effectrode, με πολύ κοντινό 2ο αυτό της Fulltone. Πρόσφατα τράβηξε την προσοχή μου το Haze Vibe της Wilson (λόγω και της πολύ καλής τιμής του) αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος, και δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα το πάρω.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο pedalboard μου θα ήθελα:

 

digitech expresion factory

electro harmonix micro synth

electro harmonix memory boy

electro harmonix pog2

electro harmonix riddle

mxr fulllbore metal

source audio phaser/flanger

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να αλλάξω την πρόταση για το low gain OD με ένα που είχα ξεχάσει εντελώς, και που αποτελεί ένα από τα ωραιότερα (πιθανόν και το καλύτερο) solid state ΟD που έχω παίξει... ετούτο εδώ:

 

a.jpg

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου