Προς το περιεχόμενο

Distortion Pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

Θελω να αγορασω ενα δευτερο distortion για πιο hard rock ηχο(Guns n Roses,Scorpions) καθως εχω ιδη το Metal Muff για metal.Θελω προτασεις το θεμα του μπατζετ το αφηνω ανοιχτο και βλεπουμε.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα σου πρότεινα Suhr Riot με κλειστά μάτια αλλά δεν ξέρω τι budget έχουμε. Μακράν ότι καλύτερο έχει ακούσει η ταπεινότης μου (με τα αυτιά μου έτσι? οχι από βιντεάκια) και ΑΚΡΙΒΩΣ για αυτά που θες (εφόσον λες ότι για metal έχεις μεταλλοπέταλο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε, πιστευω οτι αν μπορεσεις να βρεις ενα παλιο Rat ο ηχος που θα βγει θα σε ικανοποιησει..

 

 

δυσκολο για rat, στο υφος που θελει να παιξει το παιδι..

 

αυτο με εναν καλο ενισχυτη θα σου βγαλει παρα πολυ καλο αποτελεσμα..

 

http://proguitarshop.com/store/effects-distortion-pedals-c-602_12/mi-audio-crunch-box-distortion-pedal-p-414

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δυσκολο για rat, στο υφος που θελει να παιξει το παιδι..

 

αυτο με εναν καλο ενισχυτη θα σου βγαλει παρα πολυ καλο αποτελεσμα..

 

http://proguitarshop.com/store/effects-distortion-pedals-c-602_12/mi-audio-crunch-box-distortion-pedal-p-414

 

δεν ξερω ισως εχεις δικιο , και δεν ξερω ουτε το πεταλι που προτεινεις , απλα εγω με ενα παλιο rat  και την les paul μου εχω πιασει πολλες φορες ηχο κοντινο ειδικα στους g'n'r που ψαχνει και ο φιλος  :)

 

edit : εννοειται πως παιζει ρολο και ο ενισχυτης :)

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ψαχτήρι και ορισμένα προηγούμενα θρεντ που λινκάρονται αυτόματα στο κάτω τμήμα της σελίδας. Άπειρες καλές επιλογές.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τι ενισχυτη εχω,εχω ενα Bugera 333xl.Οι περισσοτεροι θα πειτε τι τα θελω και 2 κιολας distortion ενω εχω τον Bugera.Απλος τα πεταλια βολευουν περισσοτερο στις χαμηλεσ εντασεις και εχοθν πιο ευδιακριτο και καθαρο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τι ενισχυτη εχω,εχω ενα Bugera 333xl.Οι περισσοτεροι θα πειτε τι τα θελω και 2 κιολας distortion ενω εχω τον Bugera.Απλος τα πεταλια βολευουν περισσοτερο στις χαμηλεσ εντασεις και εχοθν πιο ευδιακριτο και καθαρο ηχο.

 

Εχεις τετοια ενισχυταρα και παιζεις με το metal muff ??? Aπαραδεκτο, ανεπιτρεπτο και πολλα αλλα...(φιλικα παντα :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου