Προς το περιεχόμενο

Πρoβλημα με line 6 pod hd300


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα οσο και αν το εψαξα δεν μπορεσα να βρω ακρη... ο υπλογιστης δεν το βρισκει καν το μηχανημα... οποτε σημερα το πρωι το πηγα στον νακα... Μου παν και εμενα το παραμυθι οτι πρεπει να παω στην παιανια αλλα τελικα τους εξησα και το παραλαβανε...

 

εν αναμονη λοιπον... ευχαριστω ολους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πήρα χτες το πρωί το μηχάνημα (τα σπαει απλα) και όντως με τα install και τα updates υπαρχει μεγάλο θέμα σε αρκετούς (δεν ειναι αμελητέο το ποσοστό). Εμενα δεν μου εκανε install, δεν διαβαζε για update, γενικως ενω δειχναν να μπαιναν Drivers δεν εδειχνε να υπαρχει.

Η λύση ήταν απο τον κόσμο των pc γιατι κανεις στο forum line6 δεν το εχει προτεινει, μπηκα σε Safe mode το pc και έκανα install απο εκει. Το ιδιο και το update firmware. Ολα κομπλε. Το μηχανημα ετοιμο..

Καλή τύχη στον φίλτατο που του γινε πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moλις 3 μερες πριν την απόκτηση του HD300 διαβαζω τετοια post...

Αρχίζω να ξανασκέφτομαι την Tonelab... :-\

 

Μπα, μην μασας. Εγώ πέρα απο τον aris.. δεν εχω ξανακουσει περιπτωση να του κολλήσει. Θεματα υπαρχουν με τους drivers σε μη αμελητέο ποσοστό όπως ανέφερα, αλλά στους περισσότερους λύνεται με uninstall, restart pc και πάλι απο την αρχή η δοκιμή σε άλλη usb (δεν τα πάει πολύ καλά με τις "μπροστινές Hub εισόδους που εχουν οι πύργοι".

Στην χειρότερη όπως εμένα η απάντηση βρέθηκε μέσω safe mode (δεν ειναι τιποτα, απλα πατας f8 ή f5 αναλόγως pc όταν bootάρει και επιλέγεις safe mode με network support). Κάνεις τα install μεσω Safe mode και μετά Restart κανονικα και ολα οκ.

Και για να μην σε τρομαζω θεωρω οτι ειναι αψογη η HD300. Εχω ακουσει πολλες πεταλιερες, και την tonelab και boss, γουστα ειναι αυτα αλλα ειδικα για ηχο ισορροπημένο και όχι harsh και στα δυνατα και στα πανκ και στα τζαζ και σε ολα την βρισκω την πιο καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moλις 3 μερες πριν την απόκτηση του HD300 διαβαζω τετοια post...

Αρχίζω να ξανασκέφτομαι την Tonelab... :-\

 

δεν υπαρχει η παραμικρη συγκριση... το 300αρι ειναι οτι καλυτερο σε πεταλιερα εχω παιξει ποτε... απλα μην κανεις κατα την αποψη μου το τελευταιο απντειτ ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παίδες,αλλά οι περισσότεροι ήχοι που εχω σταμπάρει απαιτούν το update.Ασε που (συμφωνα με το site της Line 6) το update βελτιστοποιεί πολλά πράγματα.Άρα μ@λ@κία δεν θα είναι να έχεις την δυνατότητα να κάνεις κατι για να γίνει καλύτερη η πεταλιέρα,και να μην το κάνεις απο φόβο και μόνο?

Οσο για την ποιότητα της,ναι,συμφωνώ οτι βρίσκεται πολύ κοντά στην κορυφή,αλλα αν δεν ήμουν αρκετά βλάκας,και είχα κρατήσει την Tonelab Se μου,μπορεί να το έβλεπα λίγο διαφορετικά το ζήτημα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μ@λ@κία δεν θα είναι να έχεις την δυνατότητα να κάνεις κατι για να γίνει καλύτερη η πεταλιέρα,και να μην το κάνεις απο φόβο και μόνο?

 

 

 

Ο καθενας κανει οτι πιστευει καλυτερα... εμενα το γεγονος οτι εκανα το νεο απντειτ και η πεταλιερα κολουσε πατουσες τα κουμπια και δεν εκαναν τιποτε και γυρνουσα το νομπ και εκαναν τα φωτακια σαν την μασκα του κιτ , ιπποτης της ασφαλτου , με κανει να μην θελω το νεο απντειτ...

 

Τωρα αν καποιος γουσταρει το μηχανημα να μην παιζει σωστα δικαιωμα του... Επαναλαμβανω οτι στο σαιτ της λαιν6 εχει γινει ολοκληρο θεμα ουκ ολιγες φορες για τα μπαγκς που παρουσιαζει το νεο απντειτ. Το θεμα ειναι οτι οταν ξεκινησει το προβλημα δεν ειναι στο χερι σου να κανεις και πολλα.... εγω το εστειλα στον νακα και λυσαν το προβλημα κατι που δεν μπορουσε ουτε το σαπορτ της λαιν6 να λυσει...

 

Αρα δεν ειναι ενας απλος φοβος αλλα κατι παραπανω... Εξαλλου δεν ειπε κανεις οτι σταματας να κανεις απντειτ εφορου ζωης , απλα περιμενεις λιγο να βελτιωθει το υπαρχον... επισης ολες αυτες οι τρομερες αλλαγες που υποτιθεται οτι εχει το νεο απντειτ , δεν θα ελεγα οτι πρεπει να τις περνετε και πολυ μετροιτης... Μην φανταστειτε οτι ξαφνικα γινεται αλλο μηχανημα... Ειναι ηδη αριστο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφιβάλω οτι είναι τρομερό μηχάνημα!Δεν είναι τυχαίο το οτι με το που πληρωθώ την Παρασκευή,πάω καρφί στον Νάκα! ;D

Απλά αν υπάρχει έστω 1% να ανεβάσω την απόδοση με το update,θα σκεφτώ πολυ σοβαρά να το κάνω.

Προς το παρών,κατσε να την αποκτήσω και βλέπουμε. ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου