Προς το περιεχόμενο

Πρoβλημα με line 6 pod hd300


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους...

 

Εχω ενα προβλημα... Μεχρι προτεινως ειχα το παλιο firmwire και σημερα το πρωι αποφασια να το αναβαθμισω χρησιμοποιωντας το προγραμμα που προτεινει ηi

Line 6 ( monkey )

Ετσι λοιπον εκανα τις απαραιτητες ενεργεις και ενω ολα πηγαιναν ρολοι  , ξαφνικα εμφανιστηκε ενα μυνημα στο λαπτοπ που ελεγε failed. Ακολουθησα την ιδια διαδικασια ξανα και εν πασει περιπτωση μετα απο λιγη ωρα εμφανιστηκε το μυνημα success...

 

Το θεμα ειναι οτι στην οθονη του pod συνεχισε να γραφει downloading ακομα και οταν ειχα κλεισει το pc... Οποτε αποφασια να το βγαλω απο την πριζα γιατι δεν εβγαζε νοημα αυτο που γινοταν.

 

Οταν ομως το ξανα εβαλα στην πριζα μου εγραψε

 

POD HD300 v1.20

Please Wail...

 

Και απο τοτε δεν σβηνει αυτο το μυνημα και κατεπεκταση δεν με αφηνει να ρυθμησω τιποτα και γενικα , δεν λειτουργει , δεν κανει τιποτε , βγαζει το ιδιο μυνημα και οσο και αν περιμενω δεν αλλαζει κατι...

 

Μπορειτε να βοηθησετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Δεν ξέρω πως γίνεται στο POD όμως ΟΛΑ τα modelers έχουν μια διαδικασία που επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις (factory reset). Ψάξε στο manual ή online για να βρεις πως γίνεται. Μετά επανέλαβε τη διαδικασία. Αν ξαναέχεις τα ίδια, πιθανώς κάτι δεν πάει καλά με το αρχείο του firmware ή τη Μαϊμού. Αν όλα αυτά αποτύχουν, ο μόνος που μπορεί να σε βοηθήσει είναι το support της Line6.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως γίνεται στο POD όμως ΟΛΑ τα modelers έχουν μια διαδικασία που επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις (factory reset). Ψάξε στο manual ή online για να βρεις πως γίνεται. Μετά επανέλαβε τη διαδικασία. Αν ξαναέχεις τα ίδια, πιθανώς κάτι δεν πάει καλά με το αρχείο του firmware ή τη Μαϊμού. Αν όλα αυτά αποτύχουν, ο μόνος που μπορεί να σε βοηθήσει είναι το support της Line6.

 

δυστηχως την διαδικασια επαναφορας των εργοστασιακων ρυθμησεων την εκανα σωστα και 2 φορες μαλιστα οπως ακριβως λεει και η λινε6... Ομως αυτο τον χαβα του... please wait...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η φάση γίνεται σ**τά στο firmware update, τότε ένα μηχάνημα κινδυνεύει να γίνει μπίλιες, σε σημείο που ο χρήστης να μην μπορεί να το επαναφέρει. Επικοινώνησε άμεσα με το support της Line6 για περαιτέρω οδηγίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Είναι το λεγόμενο "μπρικάρισμα".

Safe mode μπήκες;

 

πως να το κανω αυτο ?

 

παντως δεν μπορω να το καταλαβω αυτο ... ενα απλο απντειτ εκανα... Αυριο το βλεπω να το επιστρεφω στο νακα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ παραπανω γραφει ενας τυπος ".....you can ALWAYS use service mode to reinstall the firmware (holding Back on the remote while booting the device)..."

 

Απο κει και περα τι να σου πω,ο Θεος βοηθος αν δοκιμασεις τιποτα τετοιο ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ παραπανω γραφει ενας τυπος ".....you can ALWAYS use service mode to reinstall the firmware (holding Back on the remote while booting the device)..."

 

Απο κει και περα τι να σου πω,ο Θεος βοηθος αν δοκιμασεις τιποτα τετοιο ::)

 

 

βασικα για να πω την αληθεια δεν μπορω να καταλαβω τι εννοει με το holding back... εγω απο οτι διαβασα στο μανιουαλ λεει να πατησω το κουμπι A για να επαναφερω τα factory presets... και πραγματι αυτο εκανα αλλα ακομα και μετα την επαναφορα των factory presets οταν το ανοιγω παλι εχει την ιδια παγωμενη εικονα... Τωρα το holding back ελπιζω να μην εννοει καποιο αλλα κουμπι...η μαλλον το ελπιζω για να λυσω το προβλημα πιο ευκολα...

 

εν τω μεταξυ εχω ανεβασει θεμα στην λινε 6 απο το πρωι αλλα τιποτα... ουτε μια απαντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου