Προς το περιεχόμενο

πληκτρα και συντηρηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω οντας κατοχος ενος korg workstation εαν χρειαζεται καποια συντηρηση του οργανου...(πχ εσωτερικο καθαρισμα)...διοτι σκονη υπαρχει στο εσωτερικο του οργανου...περιμενω απαντησεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκόνη υπάρχει και θα υπάρχει.

Εάν λειτουργεί άψογα δεν έχει κανένα πρόβλημα.Προληπτικά,μπορεί τεχνικός να το ανοίξει και να το ''φυσήξει''.

 

Στην περίπτωση που κάποια από τα κουμπιά τους θέλουν ιδιαίτερο πάτημα, τότε έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση αλλαγής τους.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σκόνη υπάρχει και θα υπάρχει.

Εάν λειτουργεί άψογα δεν έχει κανένα πρόβλημα.

+ 1000

 

Άστο μην το πειράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά,πόσο κοστίζει η αλλαγή ας πούμε 5 κουμπιών που κολλάνε-θέλουν περισσότερο πάτημα από το κανονικό? δηλαδή, από ποιά τιμή και πάνω αρχίζει η αισχροκέρδεια σε αυτό το θέμα? αν πάω σε τεχνικό και μου ζητήσει ένα ποσό μέχρι πόσο είναι το λογικό ποσό?  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΚΑΙ  ΜΕΤΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΛΙ ,ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ πχ. Ο τεχνικος να γουσταρει τη φατσα σου και να μην σου παρει μια β) να μην την γουσταρει και να σε "σφαξει " ,αν υπαρχουν ανταλλακτικα ,αν δεν υπαρχουν πρεπει να παραγγελθουν ...και ποτε θα ερθουν κλπ.Με την ευκαιρια οσοι περιμενετε ανταλλακτικα απο ΙΑΠΩΝΙΑ καλα θα κανετε να τσεκαρετε αν τα πραγματα εχουν φυγει πριν το σεισμο αλλιως σας βλεπω να περιμενετε κανενα εξαμηνο επιπλεον αυτου που ηδη ειχατε υπολογισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σε γενικές γραμμές, τα κουμπιά σαν ανταλλακτικά δεν κοστίζουν ακριβά. Αυτό που θα πληρώσεις είναι η εργασία και το άνοιξε-κλείσε. Γενικότερα όμως εάν ξεκίνησαν όπως λες πέντε κουμπιά, τα άλλα "θα έρθουν". Οπότε εάν πρόκειται να το κρατήσεις το μηχάνημα άλλαξέ τα όλα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αλλά και εγγύηση που θα αφορά το πάνελ του οργάνου (ανταλλακτικά και εργασία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...Με την ευκαιρια οσοι περιμενετε ανταλλακτικα απο ΙΑΠΩΝΙΑ καλα θα κανετε να τσεκαρετε αν τα πραγματα εχουν φυγει πριν το σεισμο αλλιως σας βλεπω να περιμενετε κανενα εξαμηνο επιπλεον αυτου που ηδη ειχατε υπολογισει.

Δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

Τόσο τα εργοστάσια όσο και οι αποστολές λειτουργούν κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας υποθεσουμε ότι 4 από τα μαύρα πλήκτρα μου(κλαβιέ) έχουν αργή επαναφορά όταν τα πατήσω.Το πρόβλημα μπορώ να το διορθώσω μόνος μου και τί φταίει άραγε? πρίν πάω σε τεχνικό θέλω μερικές γενικές ιδέες του τί να περιμένω στο περίπου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πιό πάνω είπες γιά "κουμπιά". Τώρα λες γιά "πλήκτρα". Κουμπιά ή πλήκτρα ή και τα δύο;

Μας μπέρδεψες.

Πήγαινε στην αντιπροσωπεία ή σε έναν σωστό τεχνικό να το δει και να σου πει τι ακριβώς είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου