Προς το περιεχόμενο

line6 pod live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως απο οτι ειδα στα βιντεακια χρειαζεται ενας καλος amp ετσι...?

 

Δεν ειναι απαγορευτικο αυτο, αμα γνωριζεις μπορεις να βγαλεις καλο ηχο οπουδηποτε (ή σχεδον οπουδηποτε :P) αλλα σιγουρα οσο καλυτερος ο ενισχυτης τοσο καλυτερο το αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαννακη εχεις παιξει ποτε λαιβ χωρις ενυσχητη αλλα ντιρεκτ σε pa ?

 

Aν ναι σε τι μοντ το βαζεις απο πισω ? se live η studio ?

 

Άρη γεια,

τις περισσότερες φορές παίζω χωρίς ενισχυτή, με το διακόπτη σε θέση line, έξοδος σε ένα 2κάναλο DI, xlr σε δυο κανάλια στην κονσόλα.

Αυτό που θέλει λίγο προσοχή είναι η στάθμη του output pot πίσω. Έχω παρατηρήσει ότι το σήμα της πεταλιέρας είναι αρκετά hot και είναι καλύτερα να το μαζέψεις από εκεί παρά από το pad στ input του καναλιού, αν έχει.

 

Τις λίγες φορές που κουβαλάω τον Fender Deluxe Vibrato Reverb (40W, 1962 full original) ο διακόπτης πάει στη θέση amp.

Αυτά,

Χαιρετώ,

Γιάννης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

Εχω το pod xt live απτο 2005 και απο τοτε εχει κανει καμια 50αρια live, διαφορες ηχογραφησεις (επιπεδου ντεμο) προπαραγωγες κλπ κλπ.

Δεν θα το αλλαζα με κανενα και μαλιστα προσφατα αγορασα το "φασολι".

Το podx3 live (αν το γραφω καλα) ειναι μια πολυ καλη λυση και ισως καλυτερη απτο απλο podxt live. Οσον αφορα τα HD500 δεν τα εχω ψαξει καθολου, αν δεν ειχα πεταλιερα θα τα εσκαγα να το παρω γιατι εχω εμπιστοσυνη στην δουλεια της line 6.

 

Σε PA δεν το εχω βαλει ποτε, (παρα μονο οταν συνεδεα το μπασο) και παιζω στο input του ενισχυτη γυρισμενο στο "amp"  Επισης εχω αγορασει ολα τα extra πακετα και ειδικα το metal shop ειναι τελειο στα γκαζια (χωρις να σημαινει οτι οι αρχικοι του ηχοι δεν ειναι καλοι).

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

Οσον αφορα τα HD500 δεν τα εχω ψαξει καθολου,

 

 

φιλε μου ειμαι απο τους τυπους αν δεις και σε παλαιοτερα ποστ μου που απεχθανοταν τις πεταλιερες κτλ... ειμαι λετρης του παιζω καρφι σε ενυσχτη... ε μπορω να πω οτι με το hd300 ειναι η πρωτη φορα που πραγματικα με εχεις εντυπωσιασει και ερχεται κοντα σε ποιοτητα τουλαχιστον για τα δικα μου αυτια στην προσωμειωση που θες να εχεις.... μιλαμε για απιστευτο μηχανημα...

 

 

 

Επισης εχω αγορασει ολα τα extra πακετα και ειδικα το metal shop

 

μπορεις να μου πεις τι ακριβως εννοεις εδω ? απο που εχεις αγορασει και τι ακριβως εχεις αγορασει γιατι δεν το εχω ξαναακουσει... αν μπορεις παρεθεσε κανενα λινκ για να καταλαβω... ενδιαφερον ακουγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My 2 cents:

 

Είχα το Boss GT-10, και το δούλευα στις συναυλίες κατευθείαν στην κονσόλα (στέρεο).

Ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος και ικανοποιημένος από το τελικό αποτέλεσμα.

 

Ψάξε το, θα το βρεις κοντά στα 300-350 μεταχειρισμένο. Προειδοποιώ πως έχει μια σχετικά μεγάλη δυσκολία εκμάθησης και παραμετροποίησης, αλλά το τελικό αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό.

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μπορεις να μου πεις τι ακριβως εννοεις εδω ? απο που εχεις αγορασει και τι ακριβως εχεις αγορασει γιατι δεν το εχω ξαναακουσει... αν μπορεις παρεθεσε κανενα λινκ για να καταλαβω... ενδιαφερον ακουγεται...

 

τσεκαρε εδω --->  http://line6.com/modelPacks/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προλαβε ο φιλος,

ειναι πακετα με εφε (fx junkie)

με μεταλ ενισχυτες ( Metal shop)

με κλασικους ενισχυτες ( classics)

και για μπασο (bass expansion)

επισης καποια στιγμη εδωσαν και ενα πακετο ακομα δωρεαν, πλεον πρεπει ναναι σε καθε καινουργιο pod (δεν θυμαμαι ονομα/δεν πρεπει ναχει ονομα)

 

ειδικα το μεταλ σοπ εχει 2 πολυ ωραιες προσομοιωσεις του mesa triple rectifier (αρρωστεια - αυτος χρησιμοποιω) και του Diezel '03 Herbert

 

αλλα ειλικρινα και οι αρχικοι του ενισχυτες ειναι πολυ καλοι

ενδεικτικα

- spinal puppet (σορρυ δεν μπορω να βρω τωρα ποιανου ενισχυτη ειναι προσομοιωση)

- line 6 insane

- dual rectifier

 

τελος να πω οτι αξιζει πολυ στην Χ3 σεια που μπορεις να κανεις blend 2 ενισχυτες, για περισσοτερα ψαξε στο νετ/ ρωτα στον Νακα γιατι εχω την παλιοτερη σειρα και δεν μπορω να σου δωσω ασφαλεις πληροφοριες

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου