Προς το περιεχόμενο

floral leather strap βοήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά!

 

έχω κάτι που με βασανίζει εδώ και 1μισυ χρόνο και ζητάω την βοήθειά σας! ::)

 

πριν περίπου 1μισυ χρόνο λοιπόν είχα πετύχει στον Καγμάκη μια δερμάτινη λουλουδάτη ζώνη. το σχέδιο των λουλουδιών ήταν ανάγλυφο, σαν σκαλιστά ένα πράμα, και ήταν καφέ και πανέμορφη! έκανε γύρω στο 80άρι αλλά δεν τα είχα και το άφησα.

 

μετά από ένα χρόνο περίπου την ξαναείδα στο guitar store και πάλι κόστιζε το ίδιο, αλλά και πάλι δεν τα είχα, και αποφάσισα αφού μου άρεσε τόσο να μαζέψω να την αποκτήσω! έλα όμως που από τότε δεν την έχω ξαναδεί και με έχει στοιχειώσει εντελώς!

 

θυμάμαι ξεκάθαρα (ή είμαι τρελός....) ότι ήταν μάρκας minotaur (για να ενισχύουμε και την εγχώρια αγορά ;D ) αλλά όταν τους έστειλα mail (2 φορές μάλιστα) δεν ήξεραν για ποια ζώνη μιλάω, και μου είπαν ότι φτιάχνουν μόνο ότι είναι στο site τους (όπου δεν υπάρχει η συγκεκριμένη :( ).

 

Η ζώνη ήταν δερμάτινη, καφέ, με ανάγλυφα λουλούδια-κλάρες και είχε και κάτι σαν binding σε κόκκινο χρώμα, σαν κόλλα γύρω γύρω, απ το πλάι φαινόταν κυρίως σαν κάτι λουριά από δερμάτινες γυναικείες τσάντες... έκανε 80-90 ευρώ και μάλλον ήταν minotaur italian leather.

 

παραθέτω φωτογραφίες που την θυμίζουν και μπορεί να βοηθήσουν:

 

jaro_opener_git.jpg

 

αυτές τις έχει ο Θωμάς άλλα και κοστίζουν αρκετά παραπάνω, και δεν είναι τόσο όμορφες όσο αυτή που λέω... :-\

 

http://www.thomann.de/be/richter_guitar_strap_floral_brown.htm

 

IMG_0253-small.jpg

IMG_0255-small.jpg

 

να και το "binding". κάπως έτσι αλλά σε κόκκινο.

o_1-1-2002-12.jpg

 

 

 

έχει καταλάβει κανένας για ποια ζώνη μιλάω? please βοηθήστε με να κοιμηθώ και πάλι! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τόσες πολλές ζώνες στο Ebay σε τρομερή ποικιλία που θεωρώ μάλλον αδύνατον να μην βρεις αυτό που ψάχνεις.

Ρίξε μια ματιά.... ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάμαι ξεκάθαρα (ή είμαι τρελός....) ότι ήταν μάρκας minotaur (για να ενισχύουμε και την εγχώρια αγορά ;D ) αλλά όταν τους έστειλα mail (2 φορές μάλιστα) δεν ήξεραν για ποια ζώνη μιλάω, και μου είπαν ότι φτιάχνουν μόνο ότι είναι στο site τους (όπου δεν υπάρχει η συγκεκριμένη :( ).

 

Τι άλλο να ρωτήσω ακριβώς? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα, είχα δει χρόνια πριν σε ένα μουσικό κατάστημα στη Λάρισα μία ζώνη με το logo των Rolling Stones και επειδή ήταν πολύ ακριβή δεν την πήρα. Πήρα μία άλλη τελικά αλλά από την επόμενη μέρα το είχα σκυλομετανιώσει. Μετά από λίγο καιρό που ξαναπήγα η ζώνη δεν υπήρχε και έκτοτε ψάχνω συνεχώς να βρω μία ζώνη με τη γλώσσα. Ρε να μην υπάρχει πουθενά... Oι Rolling Stones βγάζουν ένα κάρο προϊόντα στο επίσημο store τους, πώς στο @#$%^&* γίνεται να μη βγάζουν ζώνες για ηλεκτρική κιθάρα??? Επίσης πόσο δύσκολο να είναι να βρει κάποιος μία ζώνη Rolling Stones??? Ξέρω ότι δε σε βοηθάω αλλά να ξέρεις ότι συμπάσχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση! προς στιγμήν νόμιζα ότι ήθελες την ίδια ζώνη και ότι θα μου τη φας! αλλά μετά ησύχασα!! :D :D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου