Προς το περιεχόμενο

fender mustang I


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

εγω ακουσα το φιλο LK ..

Χα! Καλά να πάθεις! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπέρα σας και ευτυχώς που σας βρήκα εχω μια ερώτηση και εαν κάποιος δεν βαριέται μου λεει , πήρα στον γιο μου τον εν λόγ ενισχυτή  και  μια ηλεκτρική κιθάρα απο κάποιον φίλο ενός συναδέρφου μου  τέλος παντον για να μην σας ζαλίζω άλλο εαν υπάρχουν κάπου οδηγίες

για αυτόν  να τον ευχαριστηθεί  πχ πως να κάνει χρήση του χωρίς εφέ για πρακτική η πως να κουρδίζει την κιθάρα που διάβασα πως έχει την δυνατότητα  αυτή. Συγνώμη εαν θεωρούνται απλά όλα αυτά αλλά είμαστε άσχετοι και κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη  . ( δεν υπάρχει το cd του) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,παιδια γνωριζει κανεις πως ηχογραφουμε με το συνοδευτικο προγραμμα ableton μεσω usb ? ποιες ειναι οι ρυθμισεις?οτι και να εχω δοκιμασει δεν ακουγεται τιποτα ουτε ηχογραφειται...συγνωμη π γινομαι κουραστικος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να εχω δοκιμασει δεν ακουγεται τιποτα ουτε ηχογραφειται...

Δεν φτάνει αυτή η περιγραφή. Τι έχεις δοκιμάσει; Π.χ. κάνεις arm στο σχετικό audio κανάλι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις πειραξα λιγο τις ρυθμισεις βλεποντας ενα σχετικο βιντεο στο youtube...ηχογραφησα την κιθαρα,αλλα δεν ακουγεται τιποτα...ουτε κανοντας export σαν wav.τι μπορει να συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

καλησπερα στην κοινοτητα. Εχω τον εν λογω ενισχυτη και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος. Η αληθεια ειναι οτι μεσα απο τις προσομοιωσεις αλλων ενισχυτων και εφε με βοηθησε να καταληξω στον ηχο που θελω να βγαζω.

Μου αρεσουν παρα πολυ τα καθαρα που βγαζει απο την προσομοιωση του 65 twin reverb μαζι ισως με ενα αλαφρυ delay.

Τωρα λοιπον θελω να διαθεσω το πολυ 500 ευρω να παρω ενα λαμπατο ενισχυτη που να θυμιζει καπως την παραπανω προσομοιωση. και ρωταω αν υπαρχει κατι σε αυτα τα λεφτα (γιατι twin reverb δε με βλεπω να παιρνω ποτε) που με καποια πεταλια πχ delay, chorus Να μου δεινουν αυτα τα καθαρα αλλα και να εχω overdrive-distortion τυπου SRV jeff healey chris rea δηλαδη καπου εκει ηχητικα θελω να κινηθω. Αυτη τη στιγμη παιζω με μια Fender american standard strat και squier classic vibe 50 τελε.

Συμφωνα με τα παραπανω τι ενισχυτη προτεινετε μεχρι 500 ευρω και επισης κανα 2-3 πεταλια (εκτος αυτης της τιμης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου