Προς το περιεχόμενο

Φθηνά και καλά σετ πιατινιών!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμεις επιτρεπεται να απανταμε ή θα θιχτειτε?

 

Οπως μπορει να δει ο καθενας, εγω προσωπικα με τα 10 πραγματα που ξερω προσπαθω παντα να βοηθησω. Αλλα ειναι αλλο αυτο και αλλο αυτο που κανει το παιδι εδω.

 

Ο καθενας λαμβανει απαντησεις αναλογες των ερωτησεων του. Δεχομαι οτι δεν εχει την εμπειρια να ξερει καποια πραγματα, αλλα ποσο κανουν τα ταδε πιατα μπορει να πατησει και να το δει.

 

ΗΜΑΡΤΟΝ

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις επιτρεπεται να απανταμε ή θα θιχτειτε?

 

Οπως μπορει να δει ο καθενας, εγω προσωπικα με τα 10 πραγματα που ξερω προσπαθω παντα να βοηθησω. Αλλα ειναι αλλο αυτο και αλλο αυτο που κανει το παιδι εδω.

 

Ο καθενας λαμβανει απαντησεις αναλογες των ερωτησεων του. Δεχομαι οτι δεν εχει την εμπειρια να ξερει καποια πραγματα, αλλα ποσο κανουν τα ταδε πιατα μπορει να πατησει και να το δει.

 

ΗΜΑΡΤΟΝ

Φίλε hwept,εδώ στην Αλεξανδρούπολη το μόνο αξιόλογο μαγαζί που έχουμε είναι ο Νάκας,ο οποίος ,κατά την γνώμη  μου,είναι ακριβός (μπορεί να κάνω και λάθος γιατί είμαι άπειρος).Οπότε η μόνη μου επιλογή είναι τα e-shops και επειδή δεν θέλω να πάρω "γουρούνι στο σακί" και επειδή,για τον λόγο που προανέφερα,δεν μπορώ να ξεχωρίσω εύκολα ένα  καλό σετ,ζητάω γνώμες από κάποιους πιο έμπειρους.Συγγνώμη αν σε κούρασα με τις ερωτήσεις μου,αλλά 1ον είναι λογικό να φοβάμαι να κάνω μια τόσο μεγάλη αγορά και 2ον αν θεωρείς κακό αυτό που κάνω,απλά μην  απαντάς

 

Υ.Γ.Όλα αυτά που λέω τα λέω με φιλική διάθεση.Προς Θεού δεν θέλω ούτε να σε προσβάλω,ούτε να σχηματίσεις κακή γνώμη για εμένα.Και μόνο που έκανες τον κόπο να διαβάσεις το thread μου και,ακόμη περισσότερο, να  απαντήσεις εγώ το εκτιμώ και σε ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη κιολας,αλλα επιτρεπεται να ρωταμε εδω η θα παρουμε προστιμο ?

AYTH τη φορα οπως ειδες δεν ειμαι αγενηςαλλα εξηγω με τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ τροπο τι εννοει ο ΦΙΛΟΣ hwept .κατα την γνωμη μου πρεπει να διαβαζετε πιο προσεκτικα τα γραφομενα για ναμην υπαρχουν παρανοησεις.Τωρα που ειδες οτι θα " φας" προστιμο ειναι κατι που δεν το πιανω;;;;;;;;;

Δεν υπαρχει λοιπον τιποτα  μεμπτο σε αυτες τισ παρεναισεις οι οποιες αν διαβασες ειναι με φιλικη διαθεση .Ο δε φιλος απο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ το καταλαβε και ειδες πως απαντησε.

Προσοχη  παρακαλω στα γραφομενα δεν ειναι χωρος κοντρας το Φορουμ αλλα αρκετες φορες ξεφευγει χωρις σοβαρο λογο και φταιει οτι δεν καταλαβαινουμε τι γραφει ο αλλος η οτι καποιοι

μερικες φορες ξυνονται για καυγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε hwept,εδώ στην Αλεξανδρούπολη το μόνο αξιόλογο μαγαζί που έχουμε είναι ο Νάκας,ο οποίος ,κατά την γνώμη  μου,είναι ακριβός (μπορεί να κάνω και λάθος γιατί είμαι άπειρος).Οπότε η μόνη μου επιλογή είναι τα e-shops και επειδή δεν θέλω να πάρω "γουρούνι στο σακί" και επειδή,για τον λόγο που προανέφερα,δεν μπορώ να ξεχωρίσω εύκολα ένα  καλό σετ,ζητάω γνώμες από κάποιους πιο έμπειρους.Συγγνώμη αν σε κούρασα με τις ερωτήσεις μου,αλλά 1ον είναι λογικό να φοβάμαι να κάνω μια τόσο μεγάλη αγορά και 2ον αν θεωρείς κακό αυτό που κάνω,απλά μην  απαντάς

 

Υ.Γ.Όλα αυτά που λέω τα λέω με φιλική διάθεση.Προς Θεού δεν θέλω ούτε να σε προσβάλω,ούτε να σχηματίσεις κακή γνώμη για εμένα.Και μόνο που έκανες τον κόπο να διαβάσεις το thread μου και,ακόμη περισσότερο, να  απαντήσεις εγώ το εκτιμώ και σε ευχαριστώ! :)

 

Αρχηγε μου καλα κανεις και ρωτας. Κανεις δε γενηθηκε ξεροντας, ολοι ασχετοι ημασταν καποτε. Ομως....

 

Τα θεματα που ρωτας επειδη απασχολουν εσενα και αλλους εκατονταδες νεους ντραμμερ, εχουν συζητηθει εδω μεσα 1000 φορες. Εγω προσωπικα εχω απαντησει σε πολλα αναλογα thread. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εκανες καν αναζητηση ουτε εδω, αλλα ουτε στο ιντερνετ. Απλα ηρθες εδω περιμενοντας να σε παρεις απαντησεις για τα παντα απο μηδενικη βαση και με ενα στυλ "Μαγκες θελω πιατα, ειμαι αρχαριος, πειτε μου τα παντα ολα" με αποκορυφωμα το οτι ρωτησες ποσο κανει το ταδε. Ηταν 5 κλικ να μπεις στο site και να δεις ποσο εκανε. Για αυτο κ εγω σου ειπα οτι τα θες μασημενα

 

Υ.Γ. Πριν παρεξηγηθειτε απο το υφος των απαντησεων, σκεφτειτε οτι οσοι γραφουμε εδω μεσα το κανουμε επειδη θελουμε. Ουτε μας πληρωνει κανεις, ουτε εχουμε μαγαζια για να θελουμε να πασαρουμε εμπορευμα ουτε τιποτα. Ολα γινονται απο μερακι και με διαθεση να μοιραστουμε την οποια γνωση εχουμε. Μη θεωρειτε οτι το φορουμ ειναι ενα μαυρο κουτι που ξερει την απανητηση σε οποια ερωτηση σας ερθει στο κεφαλι.

 

Υ.Γ. Κατι εξυπναδες του στυλ "επιτρεπεται να ρωταμε η θα παρουμε προστιμο?" τις αγνοω. Σε οποιον δεν αρεσουν οι απαντησεις, να παει να ρωτησει αλλου που θα του μιλανε ευγενικα. Δε γινεται να υπαρχει μετρο μονο στις απαντησεις κ οχι στις ερωτησεις.

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε μου καλα κανεις και ρωτας. Κανεις δε γενηθηκε ξεροντας, ολοι ασχετοι ημασταν καποτε. Ομως....

 

Τα θεματα που ρωτας επειδη απασχολουν εσενα και αλλους εκατονταδες νεους ντραμμερ, εχουν συζητηθει εδω μεσα 1000 φορες. Εγω προσωπικα εχω απαντησει σε πολλα αναλογα thread. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εκανες καν αναζητηση ουτε εδω, αλλα ουτε στο ιντερνετ. Απλα ηρθες εδω περιμενοντας να σε παρεις απαντησεις για τα παντα απο μηδενικη βαση και με ενα στυλ "Μαγκες θελω πιατα, ειμαι αρχαριος, πειτε μου τα παντα ολα" με αποκορυφωμα το οτι ρωτησες ποσο κανει το ταδε. Ηταν 5 κλικ να μπεις στο site και να δεις ποσο εκανε. Για αυτο κ εγω σου ειπα οτι τα θες μασημενα

 

Υ.Γ. Πριν παρεξηγηθειτε απο το υφος των απαντησεων, σκεφτειτε οτι οσοι γραφουμε εδω μεσα το κανουμε επειδη θελουμε. Ουτε μας πληρωνει κανεις, ουτε εχουμε μαγαζια για να θελουμε να πασαρουμε εμπορευμα ουτε τιποτα. Ολα γινονται απο μερακι και με διαθεση να μοιραστουμε την οποια γνωση εχουμε. Μη θεωρειτε οτι το φορουμ ειναι ενα μαυρο κουτι που ξερει την απανητηση σε οποια ερωτηση σας ερθει στο κεφαλι.

 

Υ.Γ. Κατι εξυπναδες του στυλ "επιτρεπεται να ρωταμε η θα παρουμε προστιμο?" τις αγνοω. Σε οποιον δεν αρεσουν οι απαντησεις, να παει να ρωτησει αλλου που θα του μιλανε ευγενικα. Δε γινεται να υπαρχει μετρο μονο στις απαντησεις κ οχι στις ερωτησεις.

 

+1..

Θα ήθελα να προσθέσω πως όταν είσαι αρχάριος σίγουρα ρωτάς κάποιες συμβουλές

απο καποιους πιο εμπειρους, αλλα άμα δν το ψάξεις από μόνος σου δεν βγάζεις άκρη...

Όταν μιλάμε για gear πολλά πράγματα είναι προσωπικό γουστο, και ολοι μας είμαστε διαφορετικοι..

Πολλοι πειραματιστηκαμε και δοκιμάσαμε διαφορετικά πραγματα, αγορασαμε πουλήσαμε

μέχρι να καταληξουμε κάπου..

Τετοια thread δημιουργούνται καθε μέρα και παρόλα αυτά πολλοι απο εμάς αν και έχουμε βαρεθεί να βλεπουμε τέτοια Posts απαντάμε προσπαθωντας να βοηθήσουμε και καλοπροαίρετα να δωσουμε καποιες κατευθυνσεις,άσχετα αμα βαριόμαστε οικτρά..ναι δεν θα σας πάρουμε απο το χεράκι να σας κάνουμε και έρευνα αγοράς, οπότε βρίσκω απόλυτα λογικο το παραλήρημα του hwept...

Προτείνω παιδιά να γίνει ενα sticky θέμα να τελειώνει το ζητημα..

Ο καθένας βλεπει ένα drumset (τα πιο πολλα της πλάκας) και ρωταει ολο το forum λες και κάνει αγορά custom set...

Aν παρακολουθεί καποιος moderator, ας κάνει κάποια ωραία αρθρα του rock drum sticky στην αρχη του drums and percussion....

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μιλώντας, η διαφωνία μου είχε να κάνει με τον τρόπο και όχι το περιεχόμενο του 'παραληρήματος'. Εξακολουθώ να βρίσκω αδικαιολόγητη την αντίδραση - στο κάτω κάτω γράφουμε, δεν μιλάμε face to face και υπάρχει άπλετος χρόνος να ηρεμήσουμε μέχρι να ποστάρουμε την απάντησή μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω ότι έχω ψάξει στα περισσότερα sites στο internet για ντράμς,όχι μόνο επειδή θέλω να αγοράσω,αλλά και επειδή μου αρέσει να κοιτάω.Απλά δεν μπορώ να καταλάβω εύκολα την ποιότητα του σετ για τον λόγο ότι δεν το ακούω και επίσης για τον Γαβρίλο ρώτησα επειδή νόμιζα πως ένα κομπλέ σετ(τύμπανα,βάσεις ,πιάτα και hardware)κοστίζει γύρω στα 800-900 και στο site το βρήκα στο χιλιάρικο για αυτό ρώτησα, μήπως υπάρχει μία σχετική έκπτωση ή κάτι τέτοιο.Δεν ήθελα να δώσω την εντύπωση του τεμπέλη που τα περιμένει όλα από τους άλλους.

 

 

 

Υ.Γ.Θα ήταν καλό αυτό το σετ για το επίπεδό μου?  http://www.thomann.de/gr/pearl_fz725zc_standard_33.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω ότι έχω ψάξει στα περισσότερα sites στο internet για ντράμς,όχι μόνο επειδή θέλω να αγοράσω,αλλά και επειδή μου αρέσει να κοιτάω.Απλά δεν μπορώ να καταλάβω εύκολα την ποιότητα του σετ για τον λόγο ότι δεν το ακούω και επίσης για τον Γαβρίλο ρώτησα επειδή νόμιζα πως ένα κομπλέ σετ(τύμπανα,βάσεις ,πιάτα και hardware)κοστίζει γύρω στα 800-900 και στο site το βρήκα στο χιλιάρικο για αυτό ρώτησα, μήπως υπάρχει μία σχετική έκπτωση ή κάτι τέτοιο.Δεν ήθελα να δώσω την εντύπωση του τεμπέλη που τα περιμένει όλα από τους άλλους.

 

 

 

Υ.Γ.Θα ήταν καλό αυτό το σετ για το επίπεδό μου?  http://www.thomann.de/gr/pearl_fz725zc_standard_33.htm

Ενταξει Τρυφωνα μην απολογεισαι δεν τρεχει τιποτα.Τον Γαβριλο τον ρωτησες ;

Μην ακους οπως ειπα μονον εμας η καποιους αλλους  ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ,ο ανθρωπος θα σε κατατοπισει ε'φ οσον του πεις τι θελεις και τι χρηματα διαθετεις  ειναι σοβαρος και επαγγελματιας ( εγω εχω αγορασει ορισμενα πραγματα ,αλλοι φιλοι μουσικοι επαγγελματιες τον εκτιμουν πολυ )ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΧΕΙ  ΣΕΡΒΙΣ .Τελος κινησου ηρεμα & εξυπνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου