Προς το περιεχόμενο

Φθηνά και καλά σετ πιατινιών!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει Τρυφωνα μην απολογεισαι δεν τρεχει τιποτα.Τον Γαβριλο τον ρωτησες ;

Μην ακους οπως ειπα μονον εμας η καποιους αλλους  ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ,ο ανθρωπος θα σε κατατοπισει ε'φ οσον του πεις τι θελεις και τι χρηματα διαθετεις  ειναι σοβαρος και επαγγελματιας ( εγω εχω αγορασει ορισμενα πραγματα ,αλλοι φιλοι μουσικοι επαγγελματιες τον εκτιμουν πολυ )ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΧΕΙ  ΣΕΡΒΙΣ .Τελος κινησου ηρεμα & εξυπνα.

 

Περικλη νομιζω υπερβαλεις λιγο. Απο τις επαφες που ειχα με το γαβριλο εβγαλα το συμπερασμα οτι σαφως ξερει παρα πολλα και μπορει να σε βοηθησει (ειναι κ ο ιδιος ντραμμερ αλλωστε) αλλα εχει ενα "κουσουρι" που συναντας κ σε αλλους εμπορους : Παρουσιαζει οτιδηποτε περαν αυτων που εμπορευεται σαν ειτε γλαστρα (για τα τυμπανα) ειτε δισκο για ξηρους καρπους (για τα πιατινια).

 

Δεν τον κατηγορω για αυτο, η δουλεια του ειναι, αλλα ωρες ωρες γινεται υπορβολικος.

 

Υ.Γ. Θα κατσω να γραψω ενα συγκεντρωτικο ultra mega οδηγο αγορας begginer τυμπανων και πιατινων κ ετσι θα μειωσω τα αναρτωμενα ποστ στα drums κατα περιπου 80%

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Περικλη νομιζω υπερβαλεις λιγο. Απο τις επαφες που ειχα με το γαβριλο εβγαλα το συμπερασμα οτι σαφως ξερει παρα πολλα και μπορει να σε βοηθησει (ειναι κ ο ιδιος ντραμμερ αλλωστε) αλλα εχει ενα "κουσουρι" που συναντας κ σε αλλους εμπορους : Παρουσιαζει οτιδηποτε περαν αυτων που εμπορευεται σαν ειτε γλαστρα (για τα τυμπανα) ειτε δισκο για ξηρους καρπους (για τα πιατινια).

 

Δεν τον κατηγορω για αυτο, η δουλεια του ειναι, αλλα ωρες ωρες γινεται υπορβολικος.

 

Υ.Γ. Θα κατσω να γραψω ενα συγκεντρωτικο ultra mega οδηγο αγορας begginer τυμπανων και πιατινων κ ετσι θα μειωσω τα αναρτωμενα ποστ στα drums κατα περιπου 80%

Mερικες φορες ισως το κανει αλλα οχι σε μενα γιατι ξερει οτι και παλιος ειμαι αλλα και τεχνικος σε πιανα ηλεκτρικα rhodes κλπ.Παντως φιλε αν θελεις κατι απο τον Γαβριλο παμε παρεα και θα δεις μια διαφορετικη αντιμετωπιση οσον αφορα την ταση να παρουσιαζει τα αλλα σαν τενεκεδες ξεγανωτους.Γενικα σε οσους εχω ψωνισει  ( με αντιμετωπιζουν πολυ καλα ) παντα παιρνω το καλυτερο deal .Φιλε hwept οποτε θελεις παμε σε οποιον θελεις και θα δεις

καποιο αποτελεσμα .(στην χειροτερη περιπτωση θα γελασουμε πολυ και στην καλυτερη θα παρεισ το deal που επιθυμεις)ΑΝ θελεις λεπτομερειες στειλε ΠΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κανένα σχόλιο για το λινκ που έβαλα?(http://www.thomann.de/gr/pearl_fz725zc_standard_33.htm)

 

Αξιοπρεπέστατο SET. Και από ότι βλέπω έρχεται  και με  Zildjian Planet Z Cymbalset. Στην Ελλάδα κυκλοφορεί με set πατίνια της pearl (που δεν είναι και τα καλλίτερα-εμένα με αρέσουν ;D). Πολύ ωραίο set και όμορφο! . Και super τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα σχόλιο για το λινκ που έβαλα?(http://www.thomann.de/gr/pearl_fz725zc_standard_33.htm)

 

Λοιπόν φίλε μου, πόσα χρήματα maximum διαθέτεις για ολο το σετ?

Μιλαω για βασεις, τυμπανα, πιατινια, πεταλι , πετάλι Hit hat...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε μου, πόσα χρήματα maximum διαθέτεις για ολο το σετ?

Μιλαω για βασεις, τυμπανα, πιατινια, πεταλι , πετάλι Hit hat...

Υπολογίζω γύρω στα 800-850.Αν τελικά διαθέσω κανένα χιλιάρικο νομίζω πως τα gabriel GAT είναι η καλύτερη λύση.(Να ξεκαθαρίσω πως προτιμώ να πάρω καινούρια,όχι μεταχειρισμένα)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1000 παιρνεις μακραν καλυτερα τυμπανα απο τα  Gat . . .

Από αυτά που έχω διαβάσει στο forum και από τα λόγια του δασκάλου μου νομίζω πως είναι πάρα πολύ καλά τύμπανα. (χωρίς όμως να τα έχω δοκιμάσει)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου βρίσκω καλά sets γύρω στα 800 δεν έχουν πιάτα,οπότε θα χρειαστώ άλλα 400ε

 

 

Αν έχετε κάποιες προτάσεις στείλτε είτε στο φόρουμ είτε ΠΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου βρίσκω καλά sets γύρω στα 800 δεν έχουν πιάτα,οπότε θα χρειαστώ άλλα 400ε

 

 

Αν έχετε κάποιες προτάσεις στείλτε είτε στο φόρουμ είτε ΠΜ

 

http://www.gabrieldrums.com/gr/store/product/?ct=99&p=4152

 

Drums + Βάσεις πακέτο 2000S + Πακέτο Πιάτων Istanbul =Σύνολο 980,00 euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου