Προς το περιεχόμενο

EMG σε Epiphone Les Paul!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα νοιζαδες! Εψαξα σε παλια θεματα αλλα δεν βρηκα κατι για να μου λυθει η απορια..Λοιπον, σκοπευω να βαλω emg 81/85 στην les paul standard του 2001 που εχω, αλλα με καποιο ψαξιμο ειδα οτι υπαρχουν οι emg με το κλιπακι (που τοποθετιουντε γρηγορα) και οι αλλοι με τα 3 καλωδια. Μπορει η ερωτηση μου να ειναι λιγο "χαζη" αλλα δεν πειραζει. ;D

Γινετε να βαλω αυτους με το quick connect η πρεπει να εχει καποια ειδικη βαση ο μαγνητης? και αν ναι πως μπορω να δω αν εχει κατι τετοιο?

 

Τα φωτα σας please!  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον όλοι βγαίνουν με το quick connect σύστημα, και όχι, δεν θέλει τίποτα περίεργο. Θέλει όμως διαφορετική βάση λόγω του μεγέθους των EMG, που συνήθως δεν χωράνε στα κλασσικά υπάρχοντα "δαχτυλίδια" (βάσεις). Αν είναι πλαστικές μπορείς να τις φας λίγο με γυαλόχαρτο για να κάνεις χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ σε ευχαριστω, πλαστικα απο οτι βλεπω ειναι, παντως η κιθαρα θα παει σιγουρα σε καποιον ειδικο, δεν θα τους αλλαξω εγω τους μαγνητες γιατι δεν "πιανουν" τα χερια μου με ηελκτρικα  ;D

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι πολύ σίγουρος αλλά νομίζω οι καινούριοι EMG-X δε θέλουν καθόλου soldering(κολλητίρια και καλάι).Απλά κουμπώνεις τα καλώδια.Σκέψου το  ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι πολύ σίγουρος αλλά νομίζω οι καινούριοι EMG-X δε θέλουν καθόλου soldering(κολλητίρια και καλάι).Απλά κουμπώνεις τα καλώδια.Σκέψου το  ;)

Ειναι καινουριο μοντελο? Η εχουν τον ιδιο ηχο με τους 81/85 απλα με αλλο τροπο υποδοχης?

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου