Προς το περιεχόμενο

60th Anniversary Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! οπως ειχα αναφερει πριν λιγο καιρο ενδιαφερομουν να αγορασω και εγω μια Fender Stratocaster επειδη ομως δεν βρηκα καποια στα οπτικα μου γουστα συνεχιζω να ψαχνω.. με αποτελεσμα να μου αρεσει μια "60th Anniversary Telecaster" μου αρεσει οπτικα αλλα δεν εχω την δυνατοτητα να την δοκιμασω ενδιαφερομαι να μαθω για το μανικι της συγκεκριμενα αν καποιος εχει παιξει με μια αναλλογη να μου πει τις εντυπωσεις του.. και κατι ακομα αυτη η κιθαρα λεει οτι εχει μανικι modern C shaped ειναι ιδιο με μιας Strat με modern C shaped ? ευχαριστω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια απλη american std με λεπτο νιτρο φινιρισμα ,πηγαινε σε καποιο μαγαζι να δοκιμασεις την απλη american std  & αν σου αρεσει στο χερι παραγγελνεις την 60th Anniversary Telecaster μια και λογω εμφανισης μαλλον τη θελεις,εχει επισης  καλυτερους μαγνητες απο την απλη (vintage με base plate,οπως πρεπει δηλ.)

 

ειναι ιδιο με μιας Strat με modern C shaped

 

ναι ιδια ειναι μονο το headstock αλλαζει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελει αλλαγη μαγνητων,διορθωσα το ποστ μου μια και ειδα τα ΛΑΘΟΣ specs που ΠΑΛΙ γραφει το site της Fender (η κιθαρα εχει Vintage Tele μαγνητες & οχι τους am std που γραφουν τα specs ),εντελως καραγκιοζηδες αυτοι που ενημερωνουν το σαϊτ της εταιρειας παντως...1 στα 3 specs ειναι αλλα ντ'αλλων...... ::)  

 

παντως με αυτα τα λεφτα παιρνει καποιος ΤΡΑΓΙΚΑ καλυτερη τελε....ακου $1700......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω ρε SF που το διευκρινισες οτι το διορθωσες γιατι νομιζα οτι έβλεπα πουλάκια ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

1799,99$ περικαλώ ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε πηγαινε μια βολτα στα γιαννενα στον ντουκα και φτιαξε μια tele στα μετρα σου με τα μισα λεφτα και με τα υπολοιπα παρε κι ενα blues junior κι εφυγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε πηγαινε μια βολτα στα γιαννενα στον ντουκα και φτιαξε μια tele στα μετρα σου με τα μισα λεφτα και με τα υπολοιπα παρε κι ενα blues junior κι εφυγες.

εχω δοκιμασει Tele απο εκει φιλε μου αλλα δεν με ενθουσιασε μπορω να σου πω πως μια Deluxe Strat που εχει εκει ειχε καλυτερο ηχο (στο δικο μου αυτι) στον ιδιο ενισχυτη..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου