Προς το περιεχόμενο

Drum sets για προχωρημένους.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

σορρυ αλλα αυτo ειναι drumset για αρχαριους όχι για προχωρημενους...

όχι οτι το kit κανει το drummer αλλα αν εισαι προχωρημενος δε πας σε κατι λιγοτερο καλο απο pearl vision, yamaha stage custom κοκ

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε είναι πολύ σχετικό τι εννοείς "drum set για προχωρημένους". Σχετικά με τι; με τα λεφτά που κοστίζει; με τα τύμπανα που έχει; σε σχέση με τα σετ για αρχάριους; ποια είναι αυτά;

Ο καθηγητής μου εδώ και 11 χρόνια παίζει και ηχογραφεί με μια drums των 300 ευρώ, χωρίς πειράγματα και εφέ.

 

Αν έχεις μια οικονομική άνεση, θα σού πρότεινα ίσως μια Ludwig ή μια Tama. Αλλά είναι αρκετά σχετικό.

επίσης, με την Pearl Vision έχω παίξει αρκετές φορές (την είχε ένα παληκάρι σ' ένα στούντιο στην Πάτρα) και μπορώ να ομολογήσω ότι δεν με ενθουσίασε. (για τα λεφτά της) (ίσως να έφταιγε και το κακό κούρδισμα που είχε κάνει)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις μια οικονομική άνεση, θα σού πρότεινα ίσως μια Ludwig ή μια Tama. Αλλά είναι αρκετά σχετικό.

επίσης, με την Pearl Vision έχω παίξει αρκετές φορές (την είχε ένα παληκάρι σ' ένα στούντιο στην Πάτρα) και μπορώ να ομολογήσω ότι δεν με ενθουσίασε. (για τα λεφτά της) (ίσως να έφταιγε και το κακό κούρδισμα που είχε κάνει)

 

επαιξα και εγω εχθες με μια Vision Birch σε ενα studio με ωραια ακουστική. η κάσσα σκότωνε και ηταν αμαφλαριστη με powerstroke 4 coated. toms, floor tom με remo ambassador...δε μου αρεσαν πολυ.

σαυτα τα λεφτα προτεινω yamaha stage custom birch την εχω και ειναι πολύ καλα τυμπανα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο καθηγητής μου εδώ και 11 χρόνια παίζει και ηχογραφεί με μια drums των 300 ευρώ, χωρίς πειράγματα και εφέ.

 

Κι ένας άλλος επίσης καθηγητής παίζει με set από ρετάλια που δεν τα παίρνεις ούτε για 100 ευρώ και έχει κάβα μια DW collector series fool set των 10000 ευρώ πακεταρισμένα για χρόνια στην αποθήκη προφανώς για τα εγγονάκια.

Οπωσδήποτε πρόκειται για μερακλήδες που ξέρουν να εκτιμούν τον καλό ήχο.

Κατά τ' άλλα ο τίτλος περί προχώ drumset μάλλον κάτι άλλο ήθελε να πεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου