Προς το περιεχόμενο

Peavy Classic 30


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια.θελω να κανω αγρα ενισχυτη και απο οτι ακουω απο συζητησεις και οποιο ενισχυτη μπορω απο κοντα η βιντεο τεινω προς τον peavy classic 30.το θεμα μου ειναι ομως αν ειναι υπερβολικης εντασης για την χρηση που τον θελω.εχω lives και μενω σε μονοκατοικια αλλα χωρις υπογεια κλπ προβες κανουμε σε ενα υπογειο ενος φιλου.απο μουσικη παιζω απο hard rock μεχρι classic.κιθαρα les paul studio deluxe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ξερω ο ενισχυτης εχει volume .....γυρνωντας το προς τα ΑΡΙΣΤΕΡΑ χαμηλωνει,ελπιζω να βοηθησα... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ξερω ο ενισχυτης εχει volume .....γυρνωντας το προς τα ΑΡΙΣΤΕΡΑ χαμηλωνει,ελπιζω να βοηθησα... :)

 

αυτο ειναι το μονο σιγουρο.!χαχα

το θεμα ειναι αν ο ενισχυτης θα "επιζει" ηχητικα σε ενταση της ταξεως 1-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το μονο σιγουρο.!χαχα

το θεμα ειναι αν ο ενισχυτης θα "επιζει" ηχητικα σε ενταση της ταξεως 1-2

 

Go for it!

 

Ο ενισχυτής βγάζει φοβερό ήχο. Έχει απίστευτα καθαρά, ωραίο βρώμικο κανάλι και είναι και πεταλομηχανή. Ο φίλος μου που έχει τον laney vc30 θέλει να τον πουλήσει και να πάρει τον peavy 30.

 

Πριν αρκετές μέρες είδα ένα παλικάρι να τον πουλάει στις αγγελίες. Ρίξε μια ματιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ απο εμένα, είμαι καινούριο μέλος!

Εγώ έχω τον Peavey 30 την κεφαλή όμως (σε Orange 1x12 καμπίνα)!!Ισχύουν αυτά που είπε ο φίλος απο πάνω, είναι φοβερός ενισχυτής!!!Θα τον ευχαριστηθείς σίγουρα, Αλλα το θεματάκι του με την ένταση το έχει, ειναι πολύ δυνατός...Πάντως στο 2 πχ που τον έχω εγώ για να μην χαλάει τον κόσμο, παίζει ικανοποιητικά!!Βέβαια αφού θα παίζεις και σε live με αυτόν, θα σε καλύψει πιστεύω πλήρως!!Προσωπικά πάντως το σκέφτομαι κάποια στιγμή για ένα attenuetor..

I can change one note and make you cry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ απο εμένα, είμαι καινούριο μέλος!

Εγώ έχω τον Peavey 30 την κεφαλή όμως (σε Orange 1x12 καμπίνα)!!Ισχύουν αυτά που είπε ο φίλος απο πάνω, είναι φοβερός ενισχυτής!!!Θα τον ευχαριστηθείς σίγουρα, Αλλα το θεματάκι του με την ένταση το έχει, ειναι πολύ δυνατός...Πάντως στο 2 πχ που τον έχω εγώ για να μην χαλάει τον κόσμο, παίζει ικανοποιητικά!!Βέβαια αφού θα παίζεις και σε live με αυτόν, θα σε καλύψει πιστεύω πλήρως!!Προσωπικά πάντως το σκέφτομαι κάποια στιγμή για ένα attenuetor..

 

ok.ευχαριστω πολυ παιδια θα παω να τον κοιταξω! μια ερωτηση ακομα επειδη ειαμι φρεσκος με αυτα τι κανει ακριβως το attenuetor.και υπαρχει δυνατοτηα να βαλω εισοδο για ακουστικα?και τι αποτελεσμα θα βγαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok.ευχαριστω πολυ παιδια θα παω να τον κοιταξω! μια ερωτηση ακομα επειδη ειαμι φρεσκος με αυτα τι κανει ακριβως το attenuetor.και υπαρχει δυνατοτηα να βαλω εισοδο για ακουστικα?και τι αποτελεσμα θα βγαζει?

 

Ακριβώς πως λειτουργέι το attenuator δεν ξέρω, σαν μεγάλη αντίσταση πρέπει να είναι που σου επιτρέπει ενώ έχεις τον ενισχυτή σε μεγάλη ένταση και πυρώνουν οι λάμπες αρα έχεις τον ήχο του ενισχυτή σου κομπλέ, να τον ακούς σε χαμηλές εντάσεις...Βέβαια είναι πανάκριβα και δεν ξέρω αν τελικά αξίζουν, πχ με τα ίδια περίπου λεφτά παίρνεις έναν 15αρη λαμπάτο...Για ακουστικά δεν ξέρω...

I can change one note and make you cry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιρνει ακουστικα. Δε χρειαζεσαι attenuator, παρε 1-2 καλα πεταλακια και σε συνδιασμο με το drive του ενισχυτη θα βγαλεις οτι ηχο θες σε οτι ενταση θες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι γνωμη εχουν τα αλλα παιδια.Γνωμη μ ειναι μην παρεις για το σπιτι λαμπατο σε καμια περιπτωση εαν τον θες μονο για το σπιτι.εκτος αν ειπαρχει κανενας πολυ μικρος κ πολυ λιγα waTT.5 Κ κατω.

Δεν θα δεις διαφορα.Κ εγω την ιδια μλκια εκανα.Στο μαγαζι μ ακουγοταν ωραιος κ μετα πηγα σπιτι κ τον εβαζα στο 1.5-2(fender bluesj junior) κ ειναι μια μλκια κ μιση.Τσαμπα λεφτα.Ασε π δεν παιρνει κ ακουστικα.

Αν τον θες κ για προβες κ τετοια καλυτερα παρε εναν Pv αστον στο studio σας εαν εχετε κ παρε εναν με roland cube Μικρο για το σπιτι.

Aν παλι δεν εχετε studio δεν ξερω :P

ασ πουν την γνωμη τους κ οι αλλοι.

Παντως αν μπορουσα να τον επιστρεψω τον δικο μ θα τον επεστρεφα να παρω εναν μικρο κ φθηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακουστικα.... οπου...και να τα βαλεις...σκατα θα ακουγονται (δεν ειναι σχεδιασμενα για αναπαραγωγη κιθαρας),αν ειναι να παρεις λαμπατο ενισχυτη για να του βαζεις ακουστικα μη το κανεις θα πεταξεις τα λεφτα σου,αν απλα θες να εχεις ωραιο ηχο σε ΛΟΓΙΚΕΣ εντασεις (ουτε πολυ δυνατα ,ουτε πολυ σιγα) παρε τον  Peavy Classic 30 μια χαρα θα εισαι και στο σπιτι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου