Προς το περιεχόμενο

Behringer C1/C2/C3


reverbfun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

Ήθελα να ρωτήσω τι άποψη έχετε για τα πυκνωτικά μικρόφωνα της Behringer σειράς C (C1, C2, C3); Σκέφτομαι να αγοράσω ένα φθηνό πυκνωτικό μικρόφωνο για ηχογράφηση φωνή (το πρώτο μου) το οποίο θα το συνδέσω με την κάρτα μου και μιας και δεν έχει phantom power, μαζί με αυτήν την τροφοδοσία  http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=4162

Άκουσα σε ένα βιντεάκι του youtube ηχογράφηση κιθάρας και φωνής με το c1 και ομολογώ μου άρεσε πάρα πολύ. Εδώ συγκεκριμένα:

Λοιπόν, τι γνώμη έχετε;;; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβο μικροφωνο αλλα με τετοια τιμη αξιζει και το τελευταιο ευρω σε αντιθεση με ακριβοτερα μικροφωνα. Την δουλεια σου θα την κανεις παντως.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου δαίνεται πολύ καλό ειδικά για το ξεκίνημα  κάποιου αρχάριου σαν και εμένα.

Θα το δοκιμάσω.

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Αν κάποιος άλλος φίλος έχει κάποιο γνώμη-εμπειρία για το συγκεκριμένο, θα ήθελα να μας την πει:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το χρησιμοποιώ περίπου 1 χρόνο με πάρα πολύ καλά αποτέλσματα!!! Για pre έχω το λαμπάτο της Behringer (MIC200) και είναι πάρα πολύ καλός ο συνδιασμός ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και ο φίλος αναφέρθηκε σε προενισχυτή, αυτός εδώ: http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=795 που είναι κοντινός του mic200 θεωρείται μία καλή λύση προενίσχυσης για ένα behringer c1;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου