Προς το περιεχόμενο

MusicMan StingRay 4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ριχ'τες anyway, μπορει να μπορουμε να στις απαντησουμε κι εμεις που δεν εχουμε. Δεν ειναι δα και μπασο με τοοοοσα μυστικα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ... μαρέσει η αισιοδοξία!

Λοιπόν... μόλις κέρδισα στο Ebay ένα μπράτσο από StingRay του '78, maple και θέλω να φτιάξω ένα πρότζεκτ-ρέπλικα, αλλά δεν μπορώ να βρώ ΠΟΥΘΕΝΑ routing templates (ενώ πχ για fender βρίσκει κανείς πολύ εύκολα...). Ετσι, πιθανόν να χρειαστεί να φτιάξω από την αρχή .cad, ή να κάνω τουλάχιστον ένα περίγραμμα του σώματος για να κόψω ένα χειροκίνητα... επίσης, θα ήθελα να ρίξω μια ματιά στα ηλεκτρονικά. Είναι όλα Active, ή υπήρξαν και Passive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα Stingray ειναι active, αυτη ειναι η ευκολη απαντηση... :P

 

Στο δυσκολο σκελος της ερωτησης, μπορεις να σκαλισεις λιγο σε αυτο το thread:

http://www.talkbass.com/forum/f8/my-ebmm-stingray-begins-its-diet-today-702682/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow! Αυτό βοηθάει πολύ πολύ! Ευχαριστώ!

Σκέφτομαι να του βάλω nordstand μαγνήτες, που είναι φτιαγμένοι ακριβώς όπως στα StingRay του '78. Νομίζω πως λογικά θα παίζει σαν StingRay του '78, όσοι έχω δει να κάνουν restore αυτά τα μπάσα, αυτούς βάζουν... θα βάλω ίδιο ξύλο στο σώμα, το μπράτσο είναι αυθεντικό του '78, τα κλειδιάείναι ίδια, ε, τί άλλο? Ένα bridge να βρω τώρα και έγινα κύριος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ο ιδιος. Απλα λενε στο TalkBass οτι ο συνδυασμος του Nordstrand μαγνητη με την 2-band East προενισχυση ειναι η ιδανικη επιλογη για να ερθεις κοντα στον ηχο των late 70's Stingray.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου