Προς το περιεχόμενο

Water Soluble Dye Ή Αλλιώς?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να βρω αυτό το χρώμα ή toner ή δεν ξέρω και 'γω πως αλλιώς λέγεται.

Ξέρω τι είναι, αλλά πως το ζητάω σε ένα μαγαζί?

Στα αγγλικά που το ζήτησα με κοιτούσαν με απορία, αλλά και σαν toner όταν το ζήτησα...πάλι τα ίδια.

Any help guys?

Water_Soluble_Dye.png.13f83e981a40ef7d8eaf9e1bd2de1ebd.png

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο αυτό που ψάχνεις, αλλά υπάρχει σημαντικός λόγος να μην είναι απλά αυτό που λέει το όνομά του? δηλαδή <a href="http://www.google.gr/#sclient=psy&hl=el&source=hp&q=%CF%85%CE%B4%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%AE+%CE%B2%CE%B1%CF%86%CE%AE&aq=f&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&fp=9cd623015628a227">υδατοδιαλυτή βαφή</a>?

 

Το google προτείνει επίσης search για <a href="http://www.google.gr/#sclient=psy&hl=el&source=hp&q=waterborne+paints&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&pbx=1&fp=9cd623015628a227">waterborne paint</a>

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελεις το συγκεκριμενο χρωμα (εταιρια) η απλα βαφη εμποτισμου? μπορεις να ζητησεις ανηλινη.

Εταιρία δεν με νοιάζει, αρκεί να είναι το ίδιο προϊόν.

Βασικά αυτό που έχω στη φωτογραφία είναι σε μορφή πούδρας που διαλύεται σε ζεστό νερό και βγάζεις τόνο μόνος σου.

Ανιλίνη? Δηλαδή?

Δεν ξέρω αν είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο αυτό που ψάχνεις, αλλά υπάρχει σημαντικός λόγος να μην είναι απλά αυτό που λέει το όνομά του? δηλαδή <a href="http://www.google.gr/#sclient=psy&hl=el&source=hp&q=%CF%85%CE%B4%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%AE+%CE%B2%CE%B1%CF%86%CE%AE&aq=f&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&fp=9cd623015628a227">υδατοδιαλυτή βαφή</a>?

 

Το google προτείνει επίσης search για <a href="http://www.google.gr/#sclient=psy&hl=el&source=hp&q=waterborne+paints&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&pbx=1&fp=9cd623015628a227">waterborne paint</a>

 

Είναι υδατοδιάλυτη βαφή, εδώ όμως σε 3 μαγαζιά με χρώματα που έχω πάει δεν μπόρεσαν να με εξυπηρετήσουν.

 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλεις να κάνεις ρε μάγειρα?...μήπως καταλάβουμε και σε βοηθήσουμε?

Θέλεις να βάψεις τα πασχαλινά αυγά? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, υδατοδιαλυτή βαφή (ή υδατοδιαλυτό χρώμα) είναι ο όρος που ψάχνεις, και αν θυμάμαι καλά, οι TransFast είναι βαφές ανιλίνης.

Οπότε, αν τη ζητήσεις έτσι (υδατοδιαλυτή βαφή ανιλίνης), ο πωλητής θα καταλάβει τι θέλεις.  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο οτι καταλαβαινω ειναι υδατοδιαλυτη βαφη εμποτισμου. ετσι δεν ειναι?

Ναι και έτσι ακριβώς τη ζήτησα, αλλά μου έδιναν έτοιμα χρώματα που μόνο νερού δεν ήταν, άσχετα με το τι έγραφαν πάνω.

Αυτό που ψάχνω εγώ είναι πούδρα που διαλύεται σε ζεστό νερό και μπορείς να αναμίξεις χρώματα και να βγάλεις τόνο εκεί που το θέλεις ακριβώς.

 

Τι θέλεις να κάνεις ρε μάγειρα?...μήπως καταλάβουμε και σε βοηθήσουμε?

Θέλεις να βάψεις τα πασχαλινά αυγά? ;D ;D

Θέλω να βάψω ένα σώμα που έχω και το καπάκι είναι quilted maple και θέλω να φαίνονται τα νερά, το υπόλοιπο ξύλο είναι splated ash και θα κάνω το ίδιο.

...πασχαλινά αυγά?....Χαχαχαχα ;D

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα αυτα που σου εδιναν υδατοδιαλυτη βαφη εμποτισμου ηταν, δεν σημαινει οτι πρεπει να ειναι σκονη.

Συμφωνώ, αλλά τη σκόνη τη φέρνεις στα μέτρα σου, το έτοιμο όχι.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου