Προς το περιεχόμενο

διαφημιστικα τηλεφωνηματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια θελω να ρωτησω κατι καραασχετο με τη μουσικη .

αυτα τα τηλεφωνηματα που δεχομαι σχεδον καθημερινα,

(αν κρινω απο το οτι καθε φορα που δε δουλευω πρωι και ειμαι σπιτι τις πιο πολλες φορες θα δεχτω και ενα τηλεφωνο απο τεχνικες εταιριες , ασφαλειες , παιχνιδια τηλεαγορων , και φυσικα εταιριες τηλεφωνιας κλπ)

ειναι ΝΟΜΙΜΑ? δε παραβιαζουν κανενα νομο? δηλαδη μπορει να καταντησουε να χτυπαει καθε 5 λεπτα το τηλ για ενημερωσεις ?

και φυσικα αν ρωτησετε απο που βρηκαν τα στοιχεια σας θα σας πουν απο τον καταλογο , ακομη και αν τα εχουν βρει με πλαγιο τροπο μαζι με τα στοιχεια και αλλων ανθρωπων που αφορουν το target group τους (δε μου εχει τυχει ακομη να το εξακριβωσω αυτο. ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια θελω να ρωτησω κατι καραασχετο με τη μουσικη .

αυτα τα τηλεφωνηματα που δεχομαι σχεδον καθημερινα' date='

(αν κρινω απο το οτι καθε φορα που δε δουλευω πρωι και ειμαι σπιτι τις πιο πολλες φορες θα δεχτω και ενα τηλεφωνο απο τεχνικες εταιριες , ασφαλειες , παιχνιδια τηλεαγορων , και φυσικα εταιριες τηλεφωνιας κλπ)

ειναι ΝΟΜΙΜΑ? δε παραβιαζουν κανενα νομο? δηλαδη μπορει να καταντησουε να χτυπαει καθε 5 λεπτα το τηλ για ενημερωσεις ?

και φυσικα αν ρωτησετε απο που βρηκαν τα στοιχεια σας θα σας πουν απο τον καταλογο , ακομη και αν τα εχουν βρει με πλαγιο τροπο μαζι με τα στοιχεια και αλλων ανθρωπων που αφορουν το target group τους (δε μου εχει τυχει ακομη να το εξακριβωσω αυτο. ).[/quote']

 

Μπορείς να απευθυνθείς στην Αρχή Προσωπικών Δεδομένων και να τους ζητήσεις να περιληφθείς στην περίφημη λίστα, οπότε καμμιά σοβαρή εταιρία δεν θα μπορεί να σε ενοχλήσει χωρίς να τους ξεσκίσεις μετά. :wink:

 

Το επιχείρημα "σας βρήκαμε από τον τηλεφωνικό κατάλογο" δεν μετράει σ'αυτή την περίπτωση...

 

Βέβαια μετά δεν θα παίρνεις καμμία διαφημιστική προσφορά, κλπ, εξέτασε κατά πόσο το θέλεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι η "περιφημη" λιστα?

 

Η λίστα που γνωστοποιείται σε όλες τις διαφημιστικές, κλπ, εταιρίες και περιλαμβάνει όσους έχουν αιτηθεί να μην τηρούνται σε αρχείο τα προσωπικά τους στοιχεία για τέτοιους σκοπούς.

 

http://www.dpa.gr/article_13.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου