Προς το περιεχόμενο

Τι προεργασία χρειάζεται για αερογράφο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ΑΒΑΦΟ σώμα* που θέλω να δώσω σε φιλαράκι να κάνει αερογραφία, τι προεργασία πρέπει να κάνω ?

 

(TELE ASH με Bidding).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ΑΒΑΦΟ σώμα* που θέλω να δώσω σε φιλαράκι να κάνει αερογραφία, τι προεργασία πρέπει να κάνω ?

 

(TELE ASH με Bidding).

Τι λούστρο θα βάλεις? Η προεργασία γίνεται συνήθως για να "κάτσει" το λούστρο. Τι μπογιές αερογράφου θα χρησιμοποιήσει ο φίλος σου? Εγώ είχα κάποια προβλήματα συμβατότητας στο τελευταίο project...

(αλλά εγώ έχω και τον Κακανιάρη να λύνει τα προβλήματα ;))

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ΑΒΑΦΟ σώμα* που θέλω να δώσω σε φιλαράκι να κάνει αερογραφία, τι προεργασία πρέπει να κάνω ?

 

(TELE ASH με Bidding).

 

Ενα διαφανο sealer για να κρατησεις το natural και να μην ποτισει το χρωμα οπως να'ναι μαλλον! Απο αερογραφους λιγα κατεχω 8)

 

Τι λούστρο θα βάλεις? Η προεργασία γίνεται συνήθως για να "κάτσει" το λούστρο. Τι μπογιές αερογράφου θα χρησιμοποιήσει ο φίλος σου? Εγώ είχα κάποια προβλήματα συμβατότητας στο τελευταίο project...

(αλλά εγώ έχω και τον Κακανιάρη να λύνει τα προβλήματα ;))

Ακρυλικα δεν ειναι τα χρωματα για αερογραφο?

Οταν ειχα φτιαξει την τελε μου εκει, ειχε περασει ενα πρωτο χερι μου την ειχε δωσει πισω(με τον ορο να μην την ακουμπησω με γυμνο χερι ), την ζωγραφισα(πιλελο\ακρυλικο μελανι) και την ξαναπηγα για να την τελειωσει. 2003-04 no problems so far ;)

 

 

HPIM0039.thumb.JPG.43007555e8f4b19b55c80612431eeb14.JPG

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακρυλικα δεν ειναι τα χρωματα για αερογραφο?

Όχι απαραίτητα...εξαρτάται και από τον αερογράφο. Σε αυτόν εδώ που έχω (και κοστίζει μία περιουσία) βάζω μόνο εκολίνες νερού

PaascheAB_0323_249970_262950_275796.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα διαφανο sealer για να κρατησεις το natural και να μην ποτισει το χρωμα οπως να'ναι μαλλον! Απο αερογραφους λιγα κατεχω 8)

Ακρυλικα δεν ειναι τα χρωματα για αερογραφο?

Οταν ειχα φτιαξει την τελε μου εκει, ειχε περασει ενα πρωτο χερι μου την ειχε δωσει πισω(με τον ορο να μην την ακουμπησω με γυμνο χερι ), την ζωγραφισα(πιλελο\ακρυλικο μελανι) και την ξαναπηγα για να την τελειωσει. 2003-04 no problems so far ;)

 

 

 

 

 

Ωραίο μπαρμπούνι  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα...εξαρτάται και από τον αερογράφο. Σε αυτόν εδώ που έχω (και κοστίζει μία περιουσία) βάζω μόνο εκολίνες νερού

PaascheAB_0323_249970_262950_275796.jpg

off topic sorry!

Μηπως εχεις δοκιμασει εκολινες πανω σε μεταλλο? Μου τις προτεινανε αλλα...

(για την ακριβεια θελω να ζωγραφισω σε κατι σκουριασμενα φυλλα λαμαρινα(?) και να κρατησω τη σκουρια ;))

 

Ωραίο μπαρμπούνι  ;D ;D ;D

;D  Koi ειναι!

http://en.wikipedia.org/wiki/Koi

μην παραγγειλεις εσυ στην ψαροταβερνα ;D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic sorry!

Μηπως εχεις δοκιμασει εκολινες πανω σε μεταλλο? Μου τις προτεινανε αλλα...

(για την ακριβεια θελω να ζωγραφισω σε κατι σκουριασμενα φυλλα λαμαρινα(?) και να κρατησω τη σκουρια ;))

Όχι...απλά έχω τυπώσει σε λαμαρίνα (με τα γνωστά πολύ καλά αποτελέσματα). Και τώρα, κάτι ετοιμάζω σε λαμαρίνα... ;)

Πάντως οι εκολίνες δεν κάθονται στη συνηθισμένη προετοιμασία για πολυουρεθάνη διπλής...εκεί θέλει ακρυλικά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι...απλά έχω τυπώσει σε λαμαρίνα (με τα γνωστά πολύ καλά αποτελέσματα). Και τώρα, κάτι ετοιμάζω σε λαμαρίνα... ;)

Πάντως οι εκολίνες δεν κάθονται στη συνηθισμένη προετοιμασία για πολυουρεθάνη διπλής...εκεί θέλει ακρυλικά.

οκ 8ανκ γιου!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D  Koi ειναι!

http://en.wikipedia.org/wiki/Koi

μην παραγγειλεις εσυ στην ψαροταβερνα ;D

Στην ταβέρνα το παραγγέλνεις σαν σαζάνι (ή κυπρίνο). ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου