Προς το περιεχόμενο

P-bass tuners. Ξεκουρδισμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To affinity p bass έχεις? Το nut είναι μια καλή επένδυση για tuning stability. Επίσης, σφίξε τις βίδες των κλειδιών (όλες πρακτικά) χωρίς να το παρακάνεις. Αυτό θα τα κάνει πιο "σκληρά" και δε θα γυρίζουν μόλις ακουμπουν σε θήκη κλπ

 

Ναι το affinity είναι... Τις βίδες τις έχω σφίξει... Συμφωνώ για το nut αλλά ακόμα δεν ξέρω αν αυτό που βρήκα στο thomann ταιριάζει.

 

Τις χορδές τις περνάς μόνος σου ή πας το όργανο για service και σου τις περνάνε εκεί? Γενικά δεν είναι ανάγκη να αγοράσεις nut μπορείς ωραίοτατα όταν το πας για service να του πεις να το κοιτάξει για να στο κόψει όσο χρειάζεται... Γενικά πάντως από 3-4 squier που έχουν περάσει από τα χέρια μου (κιθάρες και μπάσα) τα nut ήταν μια χαρά... Τώρα μάλλον έπεσες στην περίπτωση...

 

Τις χορδές και σχεδόν τα πάντα τα κάνω μόνος μου.. Σωστό αυτό που λες αλλά μάλλον θα είναι καλύτερα με ένα καινούριο να τελειώνει η υπόθεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου