Προς το περιεχόμενο

Squier bullet strat extreme makeover!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους σας παιδιά...Θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα θέμα που με απασχολεί καιρό.Ξέρω ότι ίσως να έχει ξανασυζητηθεί κάποιο παρόμοιο θέμα αλλά πιστεύω πως και τα νέα μέλη του forum μπορούν να δώσουν σημαντική βοήθεια.Ας ξεκινήσω λοιπόν...

Είμαι μπασίστας αλλά στο σπίτι,και για την πλάκα μου παίζω κιθάρα...Έχω όπως καταλάβατε μία Squier bullet strat και θέλω να την κάνω όσο το δυνατόν καλύτερη μπορώ...Σκέφτομαι για αρχή να αλλάξω έναν μαγνήτη bridge...Τί άλλο θα χρειαστεί για να βελτιώθει κι άλλο???Λόγο ότι είμαι μπασίστας και έχω αρκετά έξοδα ήδη με τον εξοπλισμό που έχω για το μπάσο δεν θέλω να αγοράσω καινούργια κιθάρα γιατί όπως σας προείπα το κάνω για την πλάκα μου...Περιμένω τις προτάσεις σας...Αυτό που θέλω κυρίως είναι να έχει tuning stabillity,ωραίο ήχο χωρίς buzz και όσο το δυνατόν καλύτερη αίσθηση το μπράτσο της...Τα συγκροτήματα με τα οποία ασχολούμαι περισσότερο είναι Bon jovi και Iron maiden(για τον μαγνήτη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dimarzio Super Distortion

Rockfield Mafia

 

Αναφέρεσαι στους μαγνήτες λοιπόν...Και εγώ είχα σκοπό να βάλω τον DIMARZIO DP100.Για τους άλλους μαγνήτες που μου αναφέρεις,που μπορώ να τους βρω σε Ελλάδα και Ευρώπη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν προχωρήσεις σε αγορές, κάνε μια σούμα να δεις στα ποσα επιπλέον θα σου βγει η αναβάθμιση.

 

μπορείς πάντα να πουλήσεις την μπουλετ και να βαλεις τα έξοδα που θα εδινες για την αναβαθμιση ωστε να παρεις μια καλύτερη κιθάρα, οπως classic vibe ας πούμε

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε τον 2πλο που θες και μαζι και ενα 500κ pot

και μετα βαλε και μια απλη,φτηνη  και καλη γεφυρα

http://cgi.ebay.com/Wilkinson-WVPSB-2-Point-Guitar-Tremolo-Bridge-Chrome-/150598187797?pt=Guitar_Accessories&hash=item231059fb15

εαν βαλεις και bone nut θα ακουστει αλλο οργανο

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν προχωρήσεις σε αγορές, κάνε μια σούμα να δεις στα ποσα επιπλέον θα σου βγει η αναβάθμιση.

 

μπορείς πάντα να πουλήσεις την μπουλετ και να βαλεις τα έξοδα που θα εδινες για την αναβαθμιση ωστε να παρεις μια καλύτερη κιθάρα, οπως classic vibe ας πούμε

 

οπως τα λεει ο φιλος  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου