Προς το περιεχόμενο

Χρησιμες συμβουλες για drummers μερος 2ο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρωτα απ'ολα μερικες συμπληρωματικες συμβουλες( ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΑ ;)

1. οσο αφορα το 7 ...δηκαδη αντι 1,5 μετρο σκοινι παρτε 3+ για ναδεσετε και τα 2 ποδια της κασας απο το σκαμνι

2.Οσοι ειναι στραβοι να μην ξεχνανε τα γυαλια τους (για τις παρτιτουρες)

3.Αν δεν εχετε χρονο να ζεσταθειτε μια θερμαντικη αλοιφη για αθλητες κανει καλο να την εχετε μαζι σας .

4.Οσοι υποφερετε απο τενοντιτιδες μετα το live μια επαλειψη με ψυκτικη αλοιφη για αθλητες ειναι οτι πρεπει + διατασεις των ακρων και της μεσης.

5.ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΝΕΣΤΕ .Ιδου και η ιστορια μου (για αποψε μονο μια )

2000 Χριστουγεννα -Πρωτοχρονια με ορχηστρα (μπασο -κιθαρα/μπουζουκι/πληκτρα/τυμπανα)σε μεγαλο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΤΗΣ ΑΙΔΗΨΟΥ .Παιζουμε τα Χριστουγεννα στο Club του ξενοδοχειου για

τουσ πελατες του ολα ΟΚ την πρωτη βραδυα στο ΡΕΒΕΓΙΟΝ ,αμ'ελα που τη δευτερη δεν ειχε τον κοσμο που περιμενε ο μαιτρ & και τα γκαρσονια (για να κονομησουνε) και τα εβαλαν μαζι μας για το προγραμμα κλπ.Οποτε κουβεντα στην κουβεντα αρπαχτηκα με τον μαιτρ και βρεθηκα να τον κυνηγαω μεςστο club με μια βαση  για πιατινι στο χερι και να του ριχνω και τα γαλλικα μου.Ο μαιτρ ενας κοντος τυπος ξερολας ετρεχε φωναζοντας στα γκαρσονια δειρτε τον -δειρτε τον ,και χωθηκε στην κουζινα  ,τα δε γκαρσονια ουτε καν κουνηθηκαν .Ποιος ξερει σε τι κατασταση ημουν (σιγουρα εξαλλη +++) ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΑΝ .Οι συναδελφοι που με ηξεραν απο παλια (σημαντικο αυτο) με ηρεμησαν και το επεισοδιο εληξε αλλα ο μαιτρ απολυθηκε λογω του οτι ηθελε το club σκυλαδικο και αμφισβητησε την κριση-αποφαση του ιδιοκτητη που κατα συμπτωση εμαθε το συμβαν απο καποιον.

Απο τοτε παιδια δεν δινω καμμια σημασια σε οτι και να γινεται και αυτο μονο κερδος μπορει να φερει σε οποιον ασχολειτε με την νυκτα .Αλλη παρομοια ιστορια (πριν 30 χρονια ) μια αλλη φορα.

                                 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονωτικη ταινια ειναι χρησιμη και για να κολλας το palylist στο hihat stand  ;D

Αυτο να μην το κανεις γιατι δειχνει προχειροτητα καλυτερα αναλογιο ( εστω και μονο με το playlist )Δειχνει επαγγελματισμο ( ασχετο αν εισαι η οχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

live στην Χαλκιδα..πριν 10 χρονια πληρωμενο απο το Δημο..

Μου εχει φερει μια Ταμα του 70 με 5 διαφορετικα δερματα στα 5 διαφορετικα τυμπανα.

Προσπαθω να το καταπιω...αλλα εχει κολλησει..

Το σετ  "δεν ερχετε" με τιποτα.. οσο κι αν παιζω με τα κουρδισματα..

Το αγνοω και πεταω τα 2 τομς..

Μενω με ταμπουρο -κασσα-βαθυ.. Σουπερ...σκεφτομαι..Incognito φαση!

Μου φερνει τις βασεις.

Ολες σπασμενες με κλωτσημενες τις βιδες.

Το καταπινω και αυτο..και αρχιζω το κολλημα με ταινια. Μιαμιση ωρα μες τον ηλιο να φτιαχνω το κωλοσετ του..

Σκαμνι....του λεω στο τελος?..?

και μου φερνει ενα ξυλινο σπιτιου...

50 εκατοστα υψος το σκαμνι.. λες και ημουν πυγμαιος drummer.

Τα χανω και αρχιζω το στολισμα....

Ευτυχως ηταν διπλα μια ταβερνα και δανειστικα 2 τηλ.καταλογους..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα εγω κουβαλαω παντα το σκαμνι μου γιατι εχω παθει νιλα  πιτσιρικας οπυ επαιζα ορθιος επι 2 ωρες δεν σου λεω τιποτα Βαγγελη (αναθεμα και αν επαιξα εκεινο το Βραδυ πιο πολυ με μαγειρας εμοιαζα παρα με ντραμμερ ) ΚΑΛΑ ΑΝ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ " ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ" ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα εγω κουβαλαω παντα το σκαμνι μου γιατι εχω παθει νιλα  πιτσιρικας οπυ επαιζα ορθιος επι 2 ωρες δεν σου λεω τιποτα Βαγγελη (αναθεμα και αν επαιξα εκεινο το Βραδυ πιο πολυ με μαγειρας εμοιαζα παρα με ντραμμερ ) ΚΑΛΑ ΑΝ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ " ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ" ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ .

Καλα Περικλη, με εχεις καθηλωσει!!!Δεν ξερω αμα φταιει ο τροπος που τα λες, ή ηλικια σου αλλα νιωθω σαν μικρο παιδι... ;D ;D ;D

Απαιτω περισσοτερα περιστατικα.Ανοιξε λοιπον τα ημερολογια σου... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρα για υπνο ΝΟΡΔΙΚ  Αλλη φορα να μας δοθει και το καταλληλο εναυσμα .Δεν ειναι πιστευω ωραιο να γραφεις ξαφνικα που πλακωθηκες κλπ.Ας ειναι καλα ο Βαγγελης που ειναι αστειρευτος εμπνευστης Θεματων και τα ριχνουμε και εμεις.Καλη νυχτα /μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου