Προς το περιεχόμενο

Σολο για τον διαγωνισμο του Ντανιελλε Γκοταρδο, του Georg


Under Pressure Band

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και στην τελικη εαν δε γουσταρεις να γινεις jazzman μαγκια σου.

 

Κι ο Slash ή ο Gary Μoore ή ο Hetfield ή ο Cobain να πηγαιναν στο Berklee, παλι θα κοβοντουσαν.

 

+1000

 

('Αλλωστε μόλις πάω να ακούσω δουλειά κάποιου και μαθαίνω ότι ήταν σπουδαστής στο Berklee την κάνω με...ελαφρά πηδηματάκια  ;D )

 

Πολύ ωραίος φίλε...καλή επιτυχία στο διαγωνισμό!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν ημουν στην ηλικια σου,ουτε στον υπνο μου δεν επαιζα αυτα που παιζεις(οχι πως τωρα παιζω τα αρπετζιο σου σ αυτες τις ταχυτητες.. :-[)

Ως εκ τουτου,θερμα συγχαρητηρια για την μελετη που χεις ριξει,ειναι το λιγοτερο που μπορει να σου προσφερει ενα μελος του νοιζ για να συνεχισεις ετσι.

Αν μπορω να σε συμβουλευσω σε τεχνικο επιπεδο,βλεπω οτι εχεις ''προβλημα''στο να συνδεσεις τα ''αργα'' με τα ''γρηγορα'' φρειζινγκ σου.Μαλιστα το αργο φρειζινγκ σου ειναι ,αχρωμο και ανεμπνευστο.Δεν ξερεις πως να το χειριστεις.Ειναι λογικο και φυσιολογικο.Προφανως γιατι οταν πιανεις την κιθαρα θες να τα ''δωσεις''και καλα κανεις.Ηρθε η ωρα ομως να αντιμετωπισεις την διαθεση του νευρικου σου συστηματος να ''τρεχει'' και να δωσεις ποικιλια στις χρονικες σου αξιες.

 

Μια ταπεινη συμβουλη ακομα...Εχω την αισθηση, οτι τα σχολια που προσπαθουν να σου δειξουν εναν ''αλλο δρομο''μεσα σου τα απορριπτεις ή μενεις προσκολλημενος στη δικη σου κιθαριστικη νοοτροπια.Μην το κανεις.Αν θες να γινεις καλυτερος πρεπει να εχεις τα αυτια ανοιχτα.Θα σου πω κατι που μου ειπε ο ιδιος ο Govan(δεν πουλαω μουρη,ειμαι ασημαντος μπροστα σε ανθρωπους που αφιερωνουν τη ζωη τους στη μουσικη,ετυχε να τον γνωρισω)οταν τον ρωτησα ''Εξελισσεσαι πλεον?μελετας?''Μου ειπε ''Η εξελιξη δεν σταματαει ποτε αν

εχεις ανοιχτο μυαλο και ακους καθε ηχο γυρω σου''

 

Καλη επιτυχια στους στοχους σου φιλε μου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ταπεινη συμβουλη ακομα...εχω την αισθηση ο,τι τα σχολια που προσπαθουν να σου δειξουν εναν ''αλλο δρομο''μεσα σου τα απορριπτεις ή μενεις προσκολλημενος στη δικη σου κιθαριστικη νοοτροπια.Μην το κανεις.Αν θες να γινεις καλυτερος πρεπει να εχεις τα αυτια ανοιχτα.

 

 

+100000...γι'αυτο και μονο καποιοι (μαζι και εγω) πηραμε λιγακι στραβα την ολη κατασταση και καναμε καποια καυστικα σχολια....το παιδι σαφως και αυτα που παιζει τα παιζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...και φαινεται οτι εχει δουλεψει πολυ....απλα θα πρεπει να καταλαβει οτι πρεπει να ανοιξει λιγακι τους οριζοντες του ετσι ωστε να γινει δεκτης και αλλων πραγματων που θα τον κανουν καλυτερο μουσικο.

 

Καλη επιτυχια στο διαγωνισμο και αν ειπαμε και κατι παραπανω οκ...ας μεινει εδω.

Αυτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+100000...γι'αυτο και μονο καποιοι (μαζι και εγω) πηραμε λιγακι στραβα την ολη κατασταση και καναμε καποια καυστικα σχολια....το παιδι σαφως και αυτα που παιζει τα παιζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...και φαινεται οτι εχει δουλεψει πολυ....απλα θα πρεπει να καταλαβει οτι πρεπει να ανοιξει λιγακι τους οριζοντες του ετσι ωστε να γινει δεκτης και αλλων πραγματων που θα τον κανουν καλυτερο μουσικο.

 

Καλη επιτυχια στο διαγωνισμο και αν ειπαμε και κατι παραπανω οκ...ας μεινει εδω.

Αυτα.

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για ολα οσα ειπες και κατανοω τις συμβουλες τις οποιες δινεις και θα προσπαθησω να τις αφομοιωσω στο παιξιμο μου.Συγνωμη αν προκληθηκε αναστατωση γυρω απο το ονομα μου.Δεν ηταν δικια μου πρωτοβουλια αλλα δεν μπορουσα να αντιδρασω διαφορετικα ετσι οπως ειχαν εξελιχθει τα πραγματα στο Forum.Σας ευχαριστω ολους και χαιρομαι για την μεγαλη gamma αποψεων και σχολιων.Να ειστε καλα ολοι και σας ευχομαι και εγω αντιστοιχα να καταφερετε αυτα που θελετε στην ζωη σας και στην μουσικη σας.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα δεν μπορουσα να αντιδρασω διαφορετικα ετσι οπως ειχαν εξελιχθει τα πραγματα στο Forum.

Mπορείς βέβαια, εκτός forum, να πλακώσεις στις σφαλιάρες το μπασίστα... ;D

Καλή επιτυχία μικρέ!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορείς βέβαια, εκτός forum, να πλακώσεις στις σφαλιάρες το μπασίστα... ;D

Καλή επιτυχία μικρέ!

Μαγκες,εγω ετσι το βλεπω ετσι το ριξα..συγνωμη αν προκαλεσε η συμπεριφορα μου,ισως να ταν λαθος να το παρουσιασω ετσι,δεν εγινε κακοπροαιρετα και με ειρωνικη διαθεση ..απλα ειμαι υπερ της αναδειξεις Ελληνων μουσικων με ταλεντο σε γενικες γραμμες..Επομενα posts θα ναι ανεβασμενα με τον σωστο τροπο..ευχαριστουμε ολους για τις συμβουλες σας ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..απλα ειμαι υπερ της αναδειξεις Ελληνων μουσικων με ταλεντο σε γενικες γραμμες..

Μάλλον είσαι πολύ μικρός γι αυτό...δεν θα τις γλυτώσεις τις σφαλιάρες στο τέλος ;D ;D

 

Έχω γιό στην ηλικία σας ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είσαι πολύ μικρός γι αυτό...δεν θα τις γλυτώσεις τις σφαλιάρες στο τέλος ;D ;D

 

Έχω γιό στην ηλικία σας ;)

Μικρος αλλα δεν κολλαω..αα..και σφαλιαρες δεν τρωω..(αν με δεις θα το καταλαβεις) χαχαχ  ;D ;D (φιλικα παντα  ;))
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρος αλλα δεν κολλαω..αα..και σφαλιαρες δεν τρωω..(αν με δεις θα το καταλαβεις) χαχαχ  ;D ;D (φιλικα παντα  ;))

Ναι αλλα δεν μπορουμε να γραφουμε οτι θελουμε και να παρουσιαζομαστε οπως θελουμε σε ενα φορουμ που παρακολουθειται απο πιτσιρικια μεχρι μουσικους αναγνωρισμενου επιπεδου σπουδων και δουλειας...Μπορει ο George να ειναι τεραστιος μουσικος στους κυκλους σας αλλα στο Forum ειναι απλα ενα παιδι που γουσταρει να παιζει shread το κανει καλα αλλα εχει ακομη πολλα παρααα πολλα να μαθει...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν μπορουμε να γραφουμε οτι θελουμε και να παρουσιαζομαστε οπως θελουμε σε ενα φορουμ που παρακολουθειται απο πιτσιρικια μεχρι μουσικους αναγνωρισμενου επιπεδου σπουδων και δουλειας...Μπορει ο George να ειναι τεραστιος μουσικος στους κυκλους σας αλλα στο Forum ειναι απλα ενα παιδι που γουσταρει να παιζει shread το κανει καλα αλλα εχει ακομη πολλα παρααα πολλα να μαθει...

εννοειται ρε συ..πλακιτσα κανουμε.. ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου