Προς το περιεχόμενο

Ρε την Δημοτική αστυνομία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσυ είσαι ντόπιος γι'αυτο!

 

ναι,αλλά έχω αθηναϊκές πινακίδες :

;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έλα ρε παιδιά εδώ μπορούν να σε πιάσουν να οδηγείς χωρίς δίπλωμα να σου κόψουν κλήση να μην πας να την πληρώσεις και να οριστείς δικάσιμος ενώ στο ενδιάμεσο πας δίνεις εξετάσεις παίρνεις το δίπλωμα παρουσιάζεσαι στο δικαστήριο το δείχνεις και αθωώνεσαι (χωρίς ανάσα και κόμμα  ;D)

Στο προσωπικό μου Top-10 της Ανοησίας Μας, εδώ και δεκαετίες.

Το έχω δει ιδίοις όμμασι.

Τι λες βρε Όμορφε Χασοδίκη επ' αυτού;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προσωπικό μου Top-10 της Ανοησίας Μας, εδώ και δεκαετίες.

Το έχω δει ιδίοις όμμασι.

Τι λες βρε Όμορφε Χασοδίκη επ' αυτού;

 

ότι πλέον δεν ισχύει γιατί εδώ και 2 χρονάκια μάθανε να κοιτάνε και την ημερομηνία έκδοσης του διπλώματος ;D

 

Διονύσης Δάγκας  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ είσαι ντόπιος γι'αυτο!

 

Λάθος.Είναι μπαοκτζής γι΄αυτό. ;D

 

(Αλλά εμείς οι Αριανοί δεν χρειάζεται να κλαφτούμε,μας αφήνουν αμέσως όταν λέμε τι ομάδα είμαστε. 8) ;D)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος.Είναι μπαοκτζής γι΄αυτό. ;D

 

(Αλλά εμείς οι Αριανοί δεν χρειάζεται να κλαφτούμε,μας αφήνουν αμέσως όταν λέμε τι ομάδα είμαστε. 8) ;D)

 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,αλλά έχω αθηναϊκές πινακίδες :

 

 

Δεν εχει σημασία αυτο οτάν εισαι εκει και μιλας με τον υπαλληλο πισω απ'το γκισε. ξεκινας με τα "με λες σε λεω και χαλαρά" και αυτόματα σε αφήνουν!!! :)

 

Εγω ο τρικαλινός ετσι και του ξεκινήσω τα τι "φκιανς μαναριμ ιδου περα" με εχουν χώσει και μεσα!!! χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι λες βρε Όμορφε Χασοδίκη επ' αυτού;

Τσίμπισα από το όμορφε! ;D

Ναι Κώστα, το κάνουν αυτό. Όπως επίσης αν πιάσουν έναν  να εκτελεί εργασίες υδραυλικού σε οικοδομή, χωρίς άδεια Τάξης Α’ π.χ ,και μέχρι την ημέρα του δικαστηρίου την εκδώσει και την εμφανίσει, επίσης απαλλάσσεται. Για δοκίμασε να πουλάς όμως άρτο π.χ.  χωρίς άδεια, να σε γράψουν γι’ αυτό και να την προσκομίσεις εκ των υστέρων κατά την ημέρα του δικαστηρίου. Τζίφος!!!

Τώρα η γνώμη μου (εφόσον πολύ όμορφα  ;Dμου ζητήθηκε). Καλά κάνουν και στις τρεις περιπτώσεις:

1. Καλά κάνουν με το δίπλωμα, ειδικά τώρα που απαξιώθηκε και σαν ποινικό αδίκημα (από πλημμέλημα έγινε πταίσμα η οδήγηση χωρίς δίπλωμα). Η κατοχή άδειας ικανότητας οδήγησης είναι μια τυπική κατά βάση προϋποθέση.  Δεν σημαίνει ότι αν στερείσαι αδείας ικανότητας αυτοκινήτου δεν γνωρίζεις και να οδηγείς. Ακόμα και τροχαίο να προκληθεί με οδηγό που οδηγεί χωρίς δίπλωμα , εξετάζεται η υπαιτιότητα διεξωδικά, χωρίς να τεκμαίρεται φυσικά ότι έφταιγε ο χωρίς δίπλωμα οδηγός, μόνο και μόνο επειδή δεν είχε δίπλωμα (δεν τα λέω εγώ η Νομολογία τα λέει, απλά συμφωνώ εδώ).  Αν λοιπόν κατά το δικαστήριο (την ημέρα εκείνη) προσκομίσει δίπλωμα, θεωρείται ότι γνώριζε οδήγηση και κατά την ημέρα που τον έπιασαν χωρίς δίπλωμα και συγχωρείται ως τυπική παράβαση.

2. Το ίδιο και για την άδεια υδραυλικού, πολύ περισσότερο κιόλας (αλλά εκεί παίζουν και άλλα συντεχνιακά στο πως συμμετάσχεις στις εξετάσεις για την άδεια, αδιάφορα επί του παρόντος).

Στο τρίτο, για πώληση άρτου χωρίς άδεια, είναι αμείλικτοι  διότι πρόκειται για θέματα υγειονομικού ενδιαφέροντος και πολύ καλά κάνουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι πλέον δεν ισχύει γιατί εδώ και 2 χρονάκια μάθανε να κοιτάνε και την ημερομηνία έκδοσης του διπλώματος ;D

 

 

Πππσσσσσσσ!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου