Προς το περιεχόμενο

Ρε την Δημοτική αστυνομία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με γράφουν προ ημερών για διπλοπαρκαρισμα εν ωρα εργασιας και μου παίρνουν τις πινακίδες και προστιμο 40ευρω...

 

Καλώς μέχρι εδω..

 

Παω στη δημοτική αστυνομία στη μοναστηριου απεναντι απο το σταθμο (θεσσαλονικη) για να δω τι χρειάζεται και πως, ωστε να τις παρω πισω...

 

Μου λένε για να παρεις τις πινακίδες σου θα πρεπει να καταθέσεις την αδεια κυκλοφοριας και το διπλωμα σου για 10 μερες και να πληρωσεις το προστιμο φυσικα.

 

Τους λεω, παιδια με καταστρέφετε... με το διπλωμά μου δουλεύω και θα χασω μεροκαματα, δεν υπαρχει καποιος τροπος ωστε τουλάχιστον να μην καταθέσω το διπλωμα μου???

 

ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ???

 

Δεν υπαρχει προβλημα!!! ΦΕΡΕ ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΙΠΛΩΜΑ!!!!!!!  :o :o :o

 

και φυσικά μένω μ@λ@κ@ς!!!  (τι λεει τωρα αυτη λεω απο μεσα μου...)

 

Αnyway... πηρα το διπλωμα της αδερφής μου τελικα και κατέθεσα αυτο!!! θα μπορουσα να παω και το διπλωμα καποιου φιλου μου καλλιστα!!!

 

Τι ελλάδα ειναι αυτη ρε παιδια???  Να τους ξεμπροστιάσω με καποιον τροπο λετε??? Ειναι παράλογο αυτο που συμβαίνει!!  :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο ανθρωπος να σε ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ηθελε (σπανιο πραγμα για ΔΥ) και δεδομενου οτι δεν ειχε καμμια αποδειξη οτι οδηγουσες ΕΣΥ οταν βεβαιωθηκε η παραβαση ειπε να σε βοηθησει (αφου αρχισες να του κλαιγεσαι...)

 

Εντυπωση ομως μου κανει να σου περνουν το διπλωμα για διπλοπαρκαρισμα (καλα κανουν βεβαια γιατι στο διπλοπαρκαρισμα οφειλεται συνηθως το μποτιλιαρισμα),δηλ.αν σε πιασουν να περνας κοκκινο τι κανουν?Σε εκτελουν επι τοπου? 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι δεν το ειπε απλα επειδη της κλαφτηκα!!!  ;D

 

το ειπε τοσο απλα και σοβαρα λες και ειναι η τυπικη διαδικασια!!! εχω την εντυπωση πως θα μου το λεγε ακομη και αν δεν της ελεγα τιποτα, πως το λενε... λες και ειναι στους κανονισμους αυτο το πραγμα... λιγο περιεργο δεν ειναι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ελληνικο δημοσιο δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ το περιεργο,σταματα να διαδιδεις φημες.....ολα ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ.

 

Παλι καλα που δεν το εκανες το διπλοπαρκαρισμα στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ.... ;D ;D

 

pickaxe_car.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ.αν σε πιασουν να περνας κοκκινο τι κανουν?Σε εκτελουν επι τοπου? 

 

Μακάρι...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι...

 

Στο Βερολινο παντως σε εκτελουν.

 

Για αυτο και ο Μαραθωνας την εκανε και αφησε μονο του το μαγαζι....περασε με κοκκινο...και τους ξεφυγε μια και εξοντωσε το εκτελεστικο αποσπασμα τραγουδωντας Σωκρατη Μαλαμα....ακομα τον ψαχνουν οι Γερμαναραδες....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πραγματικά!!!! ??? ??? Βρίσκεται κάποιος σε μία δημόσια υπηρεσία, που τελικά σκέφτεται έξω από το γράμμα του νόμου (λες και καταλαβαίνει τι λέει το γράμμα του νόμου να το εφαρμώσει (γενικά μιλάω)- άλλου παπά ευαγγέλιο) και κάνοντας τελολογική ερμηνεία της διάταξης , σου λέει: "Αφού κλαίγεσαι, καταστρέφεσαι, χάνεσαι, λιώνεις, σβήνεις…χάνεις μεροκάματα", [και με βάση ακριβώς αυτό που είπε ο SF, ότι η διοικητική ποινή προσωρινής αφαίρεσης του διπλώματος, εκτελείται κατά του παραβάτη (παρανόμως σταθμεύσαντα)   και όχι κατά του ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου (άρα μπορεί να οδηγούσε άλλος ) ], "....φέρε κάποιο άλλο δίπλωμα",  αντί να του πούμε και ευχαριστώ που μας έκανε τη χάρη (να ερμηνέυσει σωστά- πρόσεξέ με, όχι ότι παρανόμησε επιμένω.)…..! Εγώ θα το σκεφτόμουν δύο φορές…..

 

edit:Δεν είναι καθόλου περίεργο. Θα μπορούσες  με μια διοικητική προσφυγή, να προβάλλεις αντιρρήσεις κατά της εκτέλεσης αυτής (στο σκέλος της αφαίρεσης της άδειας οδήγησης), διότι άλλος στάθμευσε παράνομα, οδηγώντας το αυτοκίνητό σου. Επειδή πιθανολόγησε (ή γιατί της άρεσε το μαλλί σου) , ότι θα ευδοκιμούσε μια τέτοια προσφυγή (και  έτσι θα εκτελείτο η διοικητική ποινή κατά του πραγματικού παρανόμως σταθμέυσαντα- προσωρινή αφαίρεση άδειας οδήγησης) σου είπε αυτό που σου είπε   . Αυτό βέβαια έγινε και επειδή το πρόστιμο είναι αυτό που κυρίως τους ενδιαφέρει. Γιατί δεν εξετάζεις το ενδεχόμενο ,ότι θα μπορούσε να σου κάνει τη ζωή δύσκολη, αν ήθελε, πάντα σε νόμιμα πλαίσια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και εξοντωσε το εκτελεστικο αποσπασμα τραγουδωντας Σωκρατη Μαλαμα....

Μπορώ και καλύτερα....Μπακαλάκο και να τους στείλω πίσω στους Ρώσσους τους δικούς σου...φτιάχνω τώρα ψεύτικα χαρτιά να ξαναπαώ γιατί ήρθε και ο λογαριασμός του ρεύματος...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακώς έχουν αφαίρεση διπλώματος για παράνομο παρκάρισμα

 

- και ξεγλιστράει ο παραβάτης φέρνοντας το δίπλωμα του παπού του

- και κανένας δεν "κερδίζει"

 

με σκέτο αλλά υψηλότερο πρόστιμο π.χ. 100Ε, το οποίο να διπλασιάζεται με κάθε υποτροπή εντός του ίδιου έτους (ώστε να σταματήσουν μερικοί το συστηματικό καθημερινό διπλοπαρκάρισμα) το αποτέλεσμα θα ήταν καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου