Προς το περιεχόμενο

Aν οι Dream Theater ζούσαν Ελλάδα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)η αισθηση που μου προκαλειται απο τον εν λογω βιντεο-παρασταση(γιατι για παρασταση προκειται )για τους επαγελματιες "αυτους" μουσικους ,ειναι  οτι αισθανονται οτι ετσι κοροιδευουν πισωπλατα το συστημα .

2)παραπονο που αμεσα θα φανει off topic αλλα κατ'εμε δεν ειναι ,η σημερινη(ή των τελευταιων ετων) κατασταση στις συναυλιακες αρενες ,οπου πας πχ στο πολυποθητο live των  AC DC ,εισαι στη πρωτη σειρα ,χορευεις κοπανιεσαι με την "παρεα " σου και εχεις διπλα σου κοριστακια αλλα και αγορακια να σου λενε μη σπρωχνεις .εγω δηλωνω οτι στις 4-9-2012 ,αν ακουσω "μη σπρωχνεις" ,παιζει να με δειτε στα καναλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω νομιζω πως εφ οσον προκειται για την εισαγωγη του Κιαμου η επιλογη αυτου του κομματιου ειναι εντελως αστοχη.Θα προτιμουσα το Jesus Christ Superstar στην καλιτερη η το the king will come στη χειροτερη

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δηλώνω ότι πολύ θα ήθελα να μπορώ, για να χεστώ στο τάληρο πρώτα και μετά να αφιερωθώ στα ποιοτικά μου.  ;D

Με κίνδυνο να κάνω εντελώς λάθος την παράθεση: μια από τις απόψεις που αποδίδεται στον ταρκόφκσυ, όταν τον ρώτησαν γιατί δεν σκηνοθετεί μια 'εμπορική' ταινία ώστε να χρηματοδοτήσει με τα κέρδη την καλύτερη ταινία του:

"εαν σκηνοθετήσω μια 'εμπορική' ταινία, δεν θα φτιάξω ποτέ την καλύτερη ταινία μου".

 

Για το moderation: το thread το μετακίνησα εγώ από την Π.Χ., καθώς θεώρησα ότι μπορεί να γίνει ενδιαφέρουσα συζήτηση γύρω από το ζήτημα. Βέβαια, μετά άρχισε να φωνάζει o funky ότι ζηλεύουμε που δεν έχουμε hit σαν τον κιάμο, και ακόμη ψάχνουμε την μπάλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eκτός του ότι δε βρίσκω καμιά δυσκολία στο να γραψω κατι του στυλ "κοιτα τι εκανες", "κακομαθημένο-κακομαθημενο-κακομαθημένο-κακομαθημένο",

 

μη μας απειλεις....ΓΡΑΨΤΟ πρωτα και ποσταρε το,αφου ειναι..τοοοοσο ευκολο και τα λεμε μετα για το αν ειναι χιτ.... ;)

 

κατα τα αλλα δεν εκπλησομαι για τον...ποιοτικιστικο...ρατσισμο που καποιοι δειχνουν  ;D

αλλα και δεν επηρεαζομαι...εξακολουθω να ακουω και να προσεχω τα ΠΑΝΤΑ ,εκτος απο αηδιες τυπου DT φυσικα... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα δε μ' αρέσει ούτε ο Κιάμος ούτε οι Dream Theater αλλά το κρίσιμο σημείο είναι τα λουλούδια...

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αισθανονται οτι ετσι κοροιδευουν πισωπλατα το συστημα.

Μονο το κοροϊδευουν? (το συστημα) Εδω μιλαμε για γροθια στο στομαχι! (του συστηματος...) :P

 

εγω δηλωνω οτι στις 4-9-2012 ,αν ακουσω "μη σπρωχνεις" ,παιζει να με δειτε στα καναλια

Το πως θα σε δουμε στα καναλια δεν μας ειπες. 8)

Ορθιο ή ανασκελα? Ξερεις, αυτο θα εξαρτηθει απο το ποιος θα πει αυτο το "μη σπρωχνεις"... ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίχα πεί την άποψή μου όταν ο κουνελάκης το είχε ποστάρει αλλού. Ναι, ναι τα ''είχα'' μετακινήσει.

Εδώ όμως το αποτέλεσμα είναι ακόμη πιο αχαρακτήριστο, όταν μουσικοί του είδους δεν κάνουν ούτε προσπάθεια να πάιξουν έστω και την αυθεντική σειρά συγχορδιών του κομματιού.

 

Hocus pocus ( instrumental )-Αντώνης Μιτζέλος, Ελισάβετ Καρατζόλη

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, μετά άρχισε να φωνάζει o funky ότι ζηλεύουμε που δεν έχουμε hit σαν τον κιάμο, και ακόμη ψάχνουμε την μπάλλα.

Εγώ ανέφερα και άλλα 5-6 συγκροτήματα από hard rock μέχρι Pop και μέχρι σκυλάδικα... Γιατί τώρα σκαλώσατε όλοι στον Κιάμο δεν μπορώ να καταλάβω... Και δεν είπα ότι ζηλεύετε αυτό που κάνει ο χ,ψ Κιάμος... Αλλά όποιος μουσικός πει ότι δεν θέλει να κάνει κάτι που αρέσει σε πολύ κόσμο τότε κάτι έχω καταλάβει λάθος...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν φαλίρισε υποτιμώντας τους ανθρώπους. Η ανάγκη για κατάντημα- αυτολύπηση- διασυρμό είναι η ισχυρότερη ανάγκη του ανθρώπου, από τη στιγμή που αυτός απολαμβάνει αγαθά όπως φαγητό και στέγη κοροϊδεύοντας τον εαυτό του και την κοινωνία.  

 

Το να πηγαίνει κάποιος στα σκυλάδικα, να γίνεται ντίρλα, να χάνει τη μπάλα κλπ μοιάζει με αυτόν που αγοράζει BMW πισωκούνα 3.000 κυβικά και παράλληλα δεν έχει ιδέα του τι σημαίνει ανάποδο τιμόνι, και πάει και γίνεται κιμάς. Επιφανειακά μοιάζει με έλλειψη παιδείας, στην ουσία όμως είναι αυτοκτονικότητα.  

 

Φυσικά αυτή η λογική δεν περιορίζεται στα σκυλάδικα, υπάρχουν άπειρες παρόμοιες καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου