Προς το περιεχόμενο

Aν οι Dream Theater ζούσαν Ελλάδα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν τυπικοί Έλληνες των άκρων αγνοούμε ακριβώς αυτά:

 

Ότι δεν αρέσει σε εμάς δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα κατακριτέο... Σκέψου ότι αυτός ο "μεσσίας" που λες έχει επιλέξει τους μουσικούς του (οι οποίοι αμα λάχει βαράν και DT και που θεωρούνται από τις καλύτερες μπάντες στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή) και μάλιστα έχει τους ίδιους μουσικούς (από ότι ξέρω) για χρόνια και δεν πάει πουθενά χωρίς αυτούς.... Αυτό κάτι λέει... Ούτε εμένα μ'αρέσει το είδος που παίζει ο Κιάμος (κι ας παίζω και τέτοια αν πρέπει για μία βραδιά).... Αυτό όμως δεν σημαίνει πως πρέπει να κράζουμε όσους τον ακούνε... Και η όπερα δεν μου αρέσει... Να κράξω αυτούς που ακούνε? (που μεταξύ μας θεωρώ πιο βαρεμένους όσους ακούνε όπερα παρά αυτούς που πάνε σκυλάδικα)

 

Και στο κάτω κάτω ο Κιάμος πουλάει. Έχετε δει στην τόσο θαυμαστή ( ; ) Κεντρική Ευρώπη τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πουλάει εκεί στο λαό;

 

Παντού ο κόσμος θέλει να ακούει αυτό που έχει μάθει, γουστάρει και τον κάνει να ξεσκάει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το ολο εγχειρημα αποτελει το απολυτο δειγμα της κακογουστιας και του κιτς, σε συνδυασμο δε με την αποθεωση του σκυλου οταν βγαινει στην "πιστα", εχουμε την απολυτη σουρεαλ κατασταση! Δεν κατηγορω τον κοσμο που ακουει ο,τι ακουει, απλα ο "καλλιτεχνικος διευθυντης" της συγκεκριμενης παραστασης πρεπει να παιρνει τα πιο ληγμενα ναρκωτικα.

 

Και για να μην τρελαθουμε, οι μουσικοι καλοι ειναι, αλλα οχι τοσο καλοι ωστε να παιξουν DT. Στο συγκεκριμενο ακουμε DT απο Ελληνες, κι αυτο ακουγεται εντονα, τοσο ηχητικα οσο και εκτελεστικα. Τα γνωστα, κουτρουβαλες και κουνηματα απο το ντραμερ, φαλτσα απο τον κιθαριστα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο εγχειρημα αποτελει το απολυτο δειγμα της κακογουστιας και του κιτς, σε συνδυασμο δε με την αποθεωση του σκυλου οταν βγαινει στην "πιστα", εχουμε την απολυτη σουρεαλ κατασταση! Δεν κατηγορω τον κοσμο που ακουει ο,τι ακουει, απλα ο "καλλιτεχνικος διευθυντης" της συγκεκριμενης παραστασης πρεπει να παιρνει τα πιο ληγμενα ναρκωτικα.

 

Και για να μην τρελαθουμε, οι μουσικοι καλοι ειναι, αλλα οχι τοσο καλοι ωστε να παιξουν DT. Στο συγκεκριμενο ακουμε DT απο Ελληνες, κι αυτο ακουγεται εντονα, τοσο ηχητικα οσο και εκτελεστικα. Τα γνωστα, κουτρουβαλες και κουνηματα απο το ντραμερ, φαλτσα απο τον κιθαριστα κλπ

 

To αν ειναι κακογουστια η οχι ειναι σχετικο.Για αλλους ειναι κακογουστια που σκαει ο κιαμος μετα  την DT εισαγωγη...αλλα βγαζουν φλυκταινες που ακουγονται τετοια...ασματα σε νυχτερινο κεντρο που ο κοσμος παει να διασκεδασει...αλλοι οπως εσυ χαλιουνται με τον..συνδιασμο αυτων των δυο...Ξερεις κατι? ολοι απο την πλευρα τους εχουν δικιο.

Το πραγματικα λυπηρο ειναι οτι για τους μουσικους αυτους στην ουσια δεν υπαρχει σκηνη στην Ελλαδα για να παιζουν αυτα που θελουν και κυνηγανε το νυχτοκαματο με αυτο τον τροπο(και στην τελικη να ειναι και ευγνομωνες που το βρηκαν).

 

Οσο για το ποσο καλοι η οχι ειναι αυτο δεν μπορεις να το καταλαβεις απο μια εισαγωγη που κανανε σε ενα σκυλαδικο....οταν κανουν δικη τους συναλια(δηλαδη ποτε ;D) τοτε θα καταλαβεις τι μπορει η οχι να παιξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναπώ, δεν με νοιάζει τι κάνουν οι μουσικοί και αν μπορούν να το κάνουν σωστά ή όχι. Είπαμε, το μεροκάματο να βγαίνει. Δεν δέρνουν και κόσμο δα.

 

Όμως, η αποθέωση, το κίτς, το γαρύφαλλο σε ετοιμότητα, το επίπεδο (ή η απουσία αυτού), το λάρτζ "κάτσε καλά" και οι με τα τουρκό-ποπ διασκεδαζόμενοι είναι ένα πακέτο που δεν μπορώ να το χωνέψω και ας μου λέτε περί γούστων και διαφορετικών ακουσμάτων. Είναι μη συμβατό με την σκέψη μου.

 

Αυτό όμως είναι κάτι προσωπικό. Μήπως όμως αυτό το πακέτο συμμετέχει στο να συντηρείται μια κατάσταση, μια νοοτροπία, πείτε το όπως θέλετε, που πως να το κάνουμε, δεν προσθέτει κάτι στο ειδικό βάρος του λαού μας; Θα μου πείς αυτό μας μάρανε τώρα. Μήπως όμως θα έπρεπε;

 

Αν και μάλλον έχουν ξανασυζητηθεί αυτά

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναπώ, δεν με νοιάζει τι κάνουν οι μουσικοί και αν μπορούν να το κάνουν σωστά ή όχι. Είπαμε, το μεροκάματο να βγαίνει. Δεν δέρνουν και κόσμο δα.

 

Όμως, η αποθέωση, το κίτς, το γαρύφαλλο σε ετοιμότητα, το επίπεδο (ή η απουσία αυτού), το λάρτζ "κάτσε καλά" και οι με τα τουρκό-ποπ διασκεδαζόμενοι είναι ένα πακέτο που δεν μπορώ να το χωνέψω και ας μου λέτε περί γούστων και διαφορετικών ακουσμάτων. Είναι μη συμβατό με την σκέψη μου.

 

Αυτό όμως είναι κάτι προσωπικό. Μήπως όμως αυτό το πακέτο συμμετέχει στο να συντηρείται μια κατάσταση, μια νοοτροπία, πείτε το όπως θέλετε, που πως να το κάνουμε, δεν προσθέτει κάτι στο ειδικό βάρος του λαού μας; Θα μου πείς αυτό μας μάρανε τώρα. Μήπως όμως θα έπρεπε;

 

Αν και μάλλον έχουν ξανασυζητηθεί αυτά

εγω αυτο το παθαινω με ολη την ελληνικη μουσικη,αν κ βεβαια μερικους τους σεβομαι

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, τα μαγαζιά αυτά είναι υπόθεση άλλης μιας χρονιάς, οπότε το θέμα τελειώνει εκ των ενόντων.

γτ το λες αυτο?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σε ένα χρόνο θα υπάρχουν τόσα λεφτά που θα ανοίξουν καλύτερα.

θα προσαρμοστουν κ αυτα οπως ολοι μας

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κρύβω βέβαια ότι μου κάνει εντύπωση ότι αναλύεται αισθητικά μία παρέμβαση στο πρόγραμμα ενός μαγαζιού από αυτά των οποίων η νοοτροπία/αισθητική είναι γνωστή.

Προσωπικά δεν με αφορούν οπότε ό,τι και πρόταση αιθητική να έχουν, δεν με αγγίζει και (συνήθως) την προσπερνώ αδιάφορα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου