Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στο cubase 5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να υποθέσω, ότι έχετε μιλήσει ήδη, με την επίσημη υποστήριξη και δεν ήξεραν την απάντηση ...

:-\

 

Όχι..μπήκα στι site της steinberg αλλά δεν βρήκα πουθενά ούτε mail  ούτε τίποτα...Στα faqs δεν έχει κάτι παρόμοιο...και εδώ δεν μπορώ να απευθυνθώ σε αντιπροσώπους(για προφανής λόγους :P)  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.cubase.net/

http://www.steinberg.net/forum/

http://www.steinberg.net/en/support/support_contact.html

 

Αν βέβαια πρόκειται για "δανεικό" software (όπως υποννόησες παραπάνω), αφενός δεν πρόκειται η steinberg να σε εξυπηρετήσει αφετέρου το noiz γενικώς αισθάνεται άβολα με τέτοιου είδους καταστάσεις (support για σπασμένο software).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.cubase.net/

http://www.steinberg.net/forum/

http://www.steinberg.net/en/support/support_contact.html

 

Αν βέβαια πρόκειται για "δανεικό" software (όπως υποννόησες παραπάνω), αφενός δεν πρόκειται η steinberg να σε εξυπηρετήσει αφετέρου το noiz γενικώς αισθάνεται άβολα με τέτοιου είδους καταστάσεις (support για σπασμένο software).

Ευχαριστώ για τα λινκ, αν και τα χω τσεκάρει ήδη...

Όσον αφορά το 2ο, πόσοι εδώ μέσα χρήστες του cubase το χουν αγορασμένο..Γιατί εμένα προσωπικά, δεν μου περισσεύουν 500+ευρώ για να το αγοράσω...και φυσικά δεν το χρησιμοποιώ ούτε επαγγελματικά ούτε τίποτα...σε home studio το δουλεύω,οπότε το να δώσω 500 ευρώ για ένα πρόγραμμα μου φαίνεται παράλογο...Πιστεύω με καταλαβαίνεις...εξ άλλου όπως σου πα..πόσοι χρήστες του εδώ μέσα το χουν αγορασμένο??  :P Το πρόβλημα πάντως παραμένει... :-\ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πρώτον, δε χρειάζεται να δώσεις 500+ευρώ εφόσον δουλεύεις σε home studio.

Μπορείς ωραιότατα να πάρεις την έκδοση artist που κοστίζει τα μισά λεφτά ή κάποια ακόμα φθηνότερη έκδοση.

 

Όσο για το πόσοι το έχουν αγορασμένο δεν ξέρω.

Αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, στήσε ένα poll.

Εγώ πάντως το έχω αγορασμένο το cubase 6 όπως και όλα τα software (μουσικά και μη) που χρησιμοποιώ στο home studio μου.

Αλλά ας μην συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα μιας και είναι αφενός off-topic αφετέρου έχει γίνει πάμπολες φορές στο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πρώτον, δε χρειάζεται να δώσεις 500+ευρώ εφόσον δουλεύεις σε home studio.

Μπορείς ωραιότατα να πάρεις την έκδοση artist που κοστίζει τα μισά λεφτά ή κάποια ακόμα φθηνότερη έκδοση.

 

Όσο για το πόσοι το έχουν αγορασμένο δεν ξέρω.

Αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, στήσε ένα poll.

Εγώ πάντως το έχω αγορασμένο το cubase 6 όπως και όλα τα software (μουσικά και μη) που χρησιμοποιώ στο home studio μου.

Αλλά ας μην συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα μιας και είναι αφενός off-topic αφετέρου έχει γίνει πάμπολες φορές στο φόρουμ.

Ok..Όποιος μπορεί να βοηθήσει περαιτέρω στο πρόβλημα, ας ποστάρει...Ευχαριστώ πολύ!!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Και το πρόβλημα παραμένει...έκανα εγκατάσταση-απεγκατάσταση πόσες φορές αλλά τίποτα...σήμερα παρατήρησα ότι τα εφέ και οι εντάσεις στα κανάλια, χάνονται μόνο όταν έχω βάλει στα insterts presets(που χω φτιάξει εγώ)...Δηλαδή αν βάλω δύο κανάλια σε ένα προτζεκτ...στο ένα βάλω 2-3 εφέ (στα ινσερτς) επιλεγμένα κανονικά με το ποντίκι ένα ένα, και στο άλλο επιλέξω απτα ινσερτς ένα preset που χω κάνει, και φορτώσει κανονικά τα εφέ, όταν το κάνω save και μετά το ξανανοίξω, αυτά τα εφέ έχουν χαθεί και η ένταση έχει πάει στο 0.00 στο συγκεκριμένο καναλι...δοκίμασα αφού επιλέξω το preset να το μετονομάσω και μετά να το αφαιρέσω, δηλαδή να μην δείχνει κάποιο τικ στα presets, αλλά πάλι το ίδιο...Όποιος μπορεί ας δώσει τα φώτα του...Με βολεύει πολύ να δουλεύω με presets, γι αυτό και ζητάω βοήθεια, αλλιώς θα τα φόρτωνα ένα ένα και δεν θα υπήρχε πρόβλημα...Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια μηπως γνωριζει καποιος για το cubase sx3 που εχω?θελω να παρω midi αλλα το δεν εχει ηχους για να του βαλω οταν το παρω..καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το πρόβλημα παραμένει...έκανα εγκατάσταση-απεγκατάσταση πόσες φορές αλλά τίποτα...σήμερα παρατήρησα ότι τα εφέ και οι εντάσεις στα κανάλια, χάνονται μόνο όταν έχω βάλει στα insterts presets(που χω φτιάξει εγώ)...Δηλαδή αν βάλω δύο κανάλια σε ένα προτζεκτ...στο ένα βάλω 2-3 εφέ (στα ινσερτς) επιλεγμένα κανονικά με το ποντίκι ένα ένα, και στο άλλο επιλέξω απτα ινσερτς ένα preset που χω κάνει, και φορτώσει κανονικά τα εφέ, όταν το κάνω save και μετά το ξανανοίξω, αυτά τα εφέ έχουν χαθεί και η ένταση έχει πάει στο 0.00 στο συγκεκριμένο καναλι...δοκίμασα αφού επιλέξω το preset να το μετονομάσω και μετά να το αφαιρέσω, δηλαδή να μην δείχνει κάποιο τικ στα presets, αλλά πάλι το ίδιο...Όποιος μπορεί ας δώσει τα φώτα του...Με βολεύει πολύ να δουλεύω με presets, γι αυτό και ζητάω βοήθεια, αλλιώς θα τα φόρτωνα ένα ένα και δεν θα υπήρχε πρόβλημα...Ευχαριστώ!!!

 

Ποια έκδοση του cubase είναι (5.x);

Επίσης ποιο λειτουργικό έχεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα "δανεικά" software αναφέρονται κατά καιρούς διάφορα προβλήματα που είναι πολύ δύσκολο να αντιμετωπιστούν λόγω της πληθώρας των κρακαρισμένων software-maleware που κυκλοφορούν..Συμφωνώ με το try-before-you-buy αλλά εφόσον το χρησιμοποιής και σου κάνει δουλεία μπορείς με λίγα χρήματα να αγοράσεις μία LE έκδοση χωρίς αντίστοιχα προβλήματα.Άλλωστε νομίζω ότι εφόσον έχεις αγοράσει μία έκδοση μπορείς να την αναβαθμίζεις όποτε βγαίνει η επόμενη με ελάχιστο κόστος.

 

 

musicpower.gr

www.musicpower.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου