Προς το περιεχόμενο

Σπασμενο πληκτρο στο Korg Polysix


ex-vintage man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απανταχου Vintage Keyboard Lovers βοηθεια.Πριν 5χρονια περιπου αγορασα(μεταχειρεισμενο)το Korg polysix.Πριν λιγο καιρο μου εσπασε ενα απο τα μαυρα πληκτρα,συκεκριμενα το τελευταιο ΦΑ#αριστερα.(Σημειωτεον οτι το σπασιμο δεν εγινε κατα την διαρκεια του παιξιματος.)Ανοιγοντας το οργανο βρηκα το υπολειμα απο το σπασμενο πληκτρο και διαπιστισα οτι εχει υπολειματα ξεραμενης κολας!!Καταλαβαινεται τι σημαινει αυτο.Απευθηνθηκα στην αντιπροσωπεια λαμβανωντας την καταπληκτικη απαντηση.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ και ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΙΘΕΤΑΙ.Και σας ρωτω.Πως ειναι δυνατον να μπορουμε να επισκευασουμε το κλαβιε ενος παλιου πιανου και οχι το πληκτρο απο ενα συνθ. του 1981?Φαντασου δηλαδη να αγορασεις ενα συνθ.της ταξης των 3.000 ευρω και σε 5 χρονια να σου πουν οτι δεν υπαρχουν ανταλακτικα!Τι βλακειες ειναι αυτες?Και εδω θελω την συμβουλη σας.Εχω βρει στοκ πληκτρα στην Αμερικη απο ιδιωτη εσεις θα εμπιστευοσασταν κατι τετοιο.Νομιζω οτι ο συγκεκριμενος δεχεται και Pay Pal.Περιμενω προτασεις συμβουλες.Ευχαριστω.Vintage man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εγώ θα προχωρούσα με μια τέτοια αγορά π.χ. από ebay μιας και από οικονομικής πλευράς συνήθως συμφέρει. Κοίτα και αυτό http://cgi.ebay.co.uk/320675571110 που είναι από Αγγλία με PayPal. Ρώτα αν ταιριάζει και αν δέχεται επιστροφές σε περίπτωση προβλήματος/ασυμβατότητας για να είσαι 100% καλυμμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν καλύπτουν το Τriton που είναι 10ετίας και συ θες από το 1981?

 

Αυτά ισχύουν πάντα με την αγορά vintage synths, παίρνεις και το ανάλογο ρίσκο των ανταλλακτικών.

 

Πάντως πάρε και ένα τηλ στον Παυλίδη μήπως έχει κανα ανταλλακτικό ή αν βρεις να στο αλλάξει είναι Γάτα στα Korg.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mουσικός Οίκος Παυλίδη

Λιοσίων 100, Αχαρναί

210 2466191

 

Ζήτα τον Γιωρίκα Καζαντζίδη στο τμήμα service.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια συγνωμη για την καθυστερηση.Η λυση ηρθε απο την Αμερικη απο εναν φοβερο τυπο ονοματι Sam.Μου εστειλε το πληκτρο που χρειαζομουν συν καποια εξτρα πληκτρα που παρειγγειλα για ρεζερβα.Σε εξη μερες ειχα τα πληκτρα στα χερια μου.Η αντικατασταση του πληκτρου εγινε στην στιγμη(συν καποιες εξτρα εργασιες,αντικατασταση καλωδιου με αποσπομενο αντικατασταση της παλαιας μπαταριας με καινουριο κιτ )και μου στοιχεισε μολις 20 Ευρω.Ευχαριστω ολους εσας που ασχοληθηκατε με το θεμα μου  χαιρετισματα σε ολους.    VINTAGE MAN.  (Υ.Γ Ετοιμαζω καινουριο θεμα μεινετε συντονισμενοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Vintage man εκανες πολυ καλα που το αγορασες απο Αμερικη 9 ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΙΔΗΣΗ ΤΟ THREAD ΣΟΥ γιατι εχω εναν οικο στην Ολλανδια & Ιταλια απο οπου αγοραζω ανταλλακτικα

για τα Rhodes που επισκευαζω και ο Ολλανδος μαλλον ειχε τετοιο γιατι ειναι Αναλογικος ο εξοπλισμος που διαθετει και πουλαει .ΑΝ στο μελλον αντιμετωπισεις προβλημα να σου στειλω τα στοιχεια του για επικοινωνια .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου