Προς το περιεχόμενο

Πλανητικα Gong του Don Conreaux


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα ρε συ. Μην τον βοηθάς. Άστον να απαντήσει μόνος του.

 

Σε τι να απαντήσω ;

Ρώτησες τίποτε; Όχι βέβαια.

Αφού τα ξέρεις όλα.

Επειδή οι κανονισμοί μου απαγορεύουν να ΣΕ βρίσω, πάρε μία γεύση:

 

Πες στο φίλο σου ότι είναι πολύ μαλάκας.

 

:) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@december

Ευχαριστώ για το ότι συμφωνείς με τα χίλια με την άποψη που εξέφρασα ,αλλά θα σε παρακαλούσα να μην τονίζεις μέρος των λεγομένων μου ,σύμφωνα με το κατά πως  βολεύει εσένα.

Το ότι βρίσκομαι απέναντι στους ιδιοκτήτες-η και τους διαχειρηστές του φόρουμ δε σημαίνει ,ότι συμφωνώ με το αρχικό σου κείμενο .

Το ότι δεν ειρωνεύτηκα ,είναι κάτι που δεν μου επιτρέπει η εν γένει αμφιλεγόμενη λειτουργία του φόρουμ και το γεγονός ότι συνήθως προσπαθώ να είμαι ευγενικός με ανθρώπους που δε γνωρίζω ,ακόμα κι αν τους θεωρώ ανάξιους λόγου. Το τελευταίο ασφαλώς και δεν αποτελεί μομφή προς το πρόσωπό σου.

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι να απαντήσω ;

Ρώτησες τίποτε; Όχι βέβαια.

Αφού τα ξέρεις όλα.

Επειδή οι κανονισμοί μου απαγορεύουν να ΣΕ βρίσω, πάρε μία γεύση:

Πες στο φίλο σου ότι είναι πολύ μαλάκας.

:) :)

 

Του το είπα!! Αυτά που μου είπε να σου πω, και να επιτρεπότανε, πάλι δεν θα λεγόντουσαν. ;)

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του το είπα!! Αυτά που μου είπε να σου πω, και να επιτρεπότανε, πάλι δεν θα λεγόντουσαν. ;)

 

Μήπως το είπες σε λάθος φίλο;

Είναι ο μόνος που πληροί τις προϋποθέσεις;

 

Αφού δε ντρέπεσαι καημένε να λες κάθε τόσο, ότι σου κόβουν τα ποστ και σου κλειδώνουν τις απόψεις, κατάλαβα πολύ καλά ποιο είδος προσοχής απολαμβάνεις στη "πραγματική" ζωή.

 

Το είπες μία, το είπες δύο.. δε βαρέθηκες πια;

Άντε παιδάκι μου να κοιμηθείς (αν υποθέσουμε ότι ξύπνησες σήμερα...)...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@december

Ευχαριστώ για το ότι συμφωνείς με τα χίλια με την άποψη που εξέφρασα ,αλλά θα σε παρακαλούσα να μην τονίζεις μέρος των λεγομένων μου ,σύμφωνα με το κατά πως  βολεύει εσένα.

Το ότι βρίσκομαι απέναντι στους ιδιοκτήτες-η και τους διαχειρηστές του φόρουμ δε σημαίνει ,ότι συμφωνώ με το αρχικό σου κείμενο .

Το ότι δεν ειρωνεύτηκα ,είναι κάτι που δεν μου επιτρέπει η εν γένει αμφιλεγόμενη λειτουργία του φόρουμ και το γεγονός ότι συνήθως προσπαθώ να είμαι ευγενικός με ανθρώπους που δε γνωρίζω ,ακόμα κι αν τους θεωρώ ανάξιους λόγου. Το τελευταίο ασφαλώς και δεν αποτελεί μομφή προς το πρόσωπό σου.

 

Ξετονισα κατα παρακληση σου. Το αρχικο ποστ δεν δημοσιευτηκε για να συμφωνησεις η να διαφωνησεις. Ξαναγραφω οτι ηταν ενημερωτικο, ηταν Δελτιο Τυπου οπως ακριβως σωστα το καταλαβες εσυ και οι περισσοτεροι. Ο χλευασμος και η ειρωνικη διαθεση άλλων μου αφηνει αδιαφορια , ομως ετσι οπως συνεχιστηκε το θεμα, μου αφηνει και πολυ γελιο... αχρειαστες ναναι ολες οι θεραπειες, ειτε εναλλακτικες , ειτε παραδοσιακες, ειτε δυτικης ιατρικης... ΥΓΕΙΑ πανω απ'ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά,τα gong του Don Conreaux δεν ήταν και τόσο θεραπευτικά..  ;D

 

Τη γνώμη μου για τα gong την έγραψα νωρίτερα, αλλά την έσβησα διότι το κλίμα δεν ήταν κατάλληλο. Την ξαναβάζω εδώ διότι είναι κρίμα να μένουν οι αναγνώστες με την εντύπωση ότι το θέμα της συζήτησης είναι η μανία καταδίωξης.

------

 

Έχω χάσει αρκετό χρόνο στη ζωή μου με διάφορους αυτόκλητους δασκάλους και μύστες, οπότε φύσει και θέσει πρέπει να συμφωνήσω με τον harilatron και τη σαρκαστική του διάθεση.

 

Όμως, ευγενικά θα θυμήσω κάτι που βρίσκεται στην εμπειρία όλων μας: ότι η επίκληση μεταφυσικών ποιοτήτων εις βάρος, όχι μόνο της επιστημονικής αλήθειας, αλλά και της κοινής λογικής μερικές φορές, είναι συνηθισμένη πρακτική από όλους τους καλλιτέχνες, μουσικούς κλπ.

 

Π.χ. όταν ένα μαλακισμένο σα το Μπόνο, έχει άποψη για την πολιτική και την παγκόσμια ύφεση (οι μετριοπαθείς και ειλικρινείς δηλώσεις του Waters, ας στέκονται ως παραδειγματικός αντίποδας), τι άλλο κάνει από το να παριστάνει τον "μεγάλο διδάσκαλο" και να απαιτεί το χειροκρότημα και την έγκριση του κοινού του για ένα θέμα το οποίο ούτε γνωρίζει, ούτε θα μπορούσε να γνωρίζει;

 

Και τι να πούμε για τις περιρρέουσες ιδεολογίες της ροκ κουλτούρας, όπως το deathιλίκι που πουλάνε διάφοροι, το χασίσι-και-γαμήσι των 60'ς με το οποίο εκστασιαζόντουσαν στα Μάταλα οι οπαδοι των Santana, το fuck-them-all του πανκ και... ένα σωρό άκυρες και ατεκμηρίωτες μπούρδες με τις οποίες ανατράφηκαν γενιές ακροατών. Ή μήπως θα έπρεπε να πω "ενέκριναν γενιές ακροατών".

 

Ο λιπόσαρκος τύπος με τα Gong, πουλάει ίαση με τα κατσαρολικά: ε, και; Έτσι γουστάρουν να φτιάχνονται αυτοί που πάνε να τον δουν. Λιγότερο μαλάκες από αυτούς που χειροκρόταγαν το βλάκα τον Ιρλανδό που έλεγε πως είναι ο Μέγας Αλέξανδρος αποδεικνύονται. Τουλάχιστον, πληρώνουν λιγότερα.

 

Τι τα θέλετε φίλοι; Η μέθη είναι λύση σε δύσκολες εποχές. Ας μην κράζουμε ο ένας το κρασί του άλλου.

 

------------

 

Τη γνώμη μου, για την όποια αξία της, τη σχολίασε ήδη ο octapus.

:)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά,τα gong του Don Conreaux δεν ήταν και τόσο θεραπευτικά..  ;D

 

Δεν αντεχω, θα το πω. Ειμαι ανθρωπος που αρεσκεται μια στο τοσο να ακουει "περιεργη" μουσικη, ειτε ειναι noise, ειτε Varese ειτε απλα περιεργοι ηχοι. Εβαλα να ακουσω το βιντεακι που ποσταρε ο Harilatron - στην αρχη σκεφτηκα οτι ακουγεται ενδιαφερον το ρημαδι το gong, στη μεση του βιντεο ειχαν πονεσει τοσο τα αυτια μου που δεν αντεξα να ακουσω το υπολοιπο  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξετονισα κατα παρακληση σου. Το αρχικο ποστ δεν δημοσιευτηκε για να συμφωνησεις η να διαφωνησεις. Ξαναγραφω οτι ηταν ενημερωτικο, ηταν Δελτιο Τυπου οπως ακριβως σωστα το καταλαβες εσυ και οι περισσοτεροι. Ο χλευασμος και η ειρωνικη διαθεση άλλων μου αφηνει αδιαφορια , ομως ετσι οπως συνεχιστηκε το θεμα, μου αφηνει και πολυ γελιο... αχρειαστες ναναι ολες οι θεραπειες, ειτε εναλλακτικες , ειτε παραδοσιακες, ειτε δυτικης ιατρικης... ΥΓΕΙΑ πανω απ'ολα.

 

Υγεία φίλε μου ,ο κόσμος χάνεται και τα νινιά μας χτενίζονται ...................έστω κι αν διαφωνώ με το διδάσκαλο  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic, αλλά:

οι μετριοπαθείς και ειλικρινείς δηλώσεις του Waters, ας στέκονται ως παραδειγματικός αντίποδας

+ άπειρο

 

edit:

Δεν αντεχω, θα το πω. Ειμαι ανθρωπος που αρεσκεται μια στο τοσο να ακουει "περιεργη" μουσικη, ειτε ειναι noise, ειτε Varese ειτε απλα περιεργοι ηχοι. Εβαλα να ακουσω το βιντεακι που ποσταρε ο Harilatron - στην αρχη σκεφτηκα οτι ακουγεται ενδιαφερον το ρημαδι το gong, στη μεση του βιντεο ειχαν πονεσει τοσο τα αυτια μου που δεν αντεξα να ακουσω το υπολοιπο  :-X

 

εγώ, πάλι, γελάω  :P ;D

 

χωρίς καμιά διάθεση ειρωνείας προς τον OP, αλλά προς τον "διδάσκαλο"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου