Προς το περιεχόμενο

Ποιους Toneriders για Les Paul ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.

 

Φίλε έχω στην κοντραπλακέ les paul μου τους Tonerider Alnico IV Classics Set - AC4

 

Μου αρέσουν πάρα πολύ.

 

Εδώ και ενα κλιπακι για να τους  ακούσεις σε κάτι γκαζωμένο.

 

 

http://www.box.net/files#/files/0/f/0/1/f_437393791

 

 

Το λίνκ δεν βγάζει σε κλιπ...check it again.  ;)

 

(...και το σωστό είναι να τα επισυνάπτουμε εδώ, όχι να χρησιμοποιούμε άλλο σάιτ..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το λίνκ δεν βγάζει σε κλιπ...check it again.  ;)

 

(...και το σωστό είναι να τα επισυνάπτουμε εδώ, όχι να χρησιμοποιούμε άλλο σάιτ..)

 

Έχεις δίκιο. Διόρθωσα το αρχικό μου ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Φίλε έχω στην κοντραπλακέ les paul μου τους Tonerider Alnico IV Classics Set - AC4

 

Μου αρέσουν πάρα πολύ.

 

Εδώ και ενα κλιπακι για να τους  ακούσεις σε κάτι γκαζωμένο.

 

 

 

 

 

#

 

 

βασικα αυτον ακριβως τον ηχο θελω να πετυχω... τι εφε πεταλια κτλ χρησιμοποιεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος... μηπως να κοιταξω και κανεναν rockfield ?

 

  Θα ήταν χρήσιμο να παραμείνεις /κατασταλάξεις σε μια μάρκα μαγνητών, διότι μετά, το thread σου θα εξελιχθεί σε κάτι του τύπου "ποιοι μαγνήτες για les paul" και θα έχουμε παράθεση από κατασκευαστές (duncan,dimarzio,rockfield κτλ), όπου έχεις πραγματικά άπειρους συνδυασμούς και στο τέλος θα μπερδευτείς.

  Τώρα,αν αυτό που επιδιώκεις είναι να βρεις γενικά μαγνήτες για τη les paul σου και όχι tonerider μαγνήτες για τη les paul σου,άλλαξε, καταρχήν, τον τίτλο του thread και έπειτα κάνε αναζήτηση στο φόρουμ, μια και το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις.

  Πάντως,οι tonerider είναι αυτό που λέμε budget for money επιλογή (μαζί, όμως, με πολλές άλλες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Τώρα,αν αυτό που επιδιώκεις είναι να βρεις γενικά μαγνήτες για τη les paul σου και όχι tonerider μαγνήτες για τη les paul σου,άλλαξε, καταρχήν, τον τίτλο του thread και έπειτα κάνε αναζήτηση στο φόρουμ, μια και το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις.

 

 

Εκανα μια απλη ερωτηση για τους τονραιντερς και απλα μου γεννηθηκε μια ερωτηση . Τι να κανω ? να ανοιξω αλλο θρεντ ? η να αλλαξω τον τιτλο για μια απλη σκεψη που περασε απο το μυαλο μου ?

Ειναι η 100000000000000000000000000 φορα που ενα θεμα ξεκιναει καπως και στην πορεια αλλαζει η αναζητηση...που στην προκειμενη δεν εχει αλλαξει... τονραιντερς θα βαλω , απλα τους ειδα στο νετ τους αλλους και εκανα μια ερωτηση...Επισης ολα τα θεματα που αφορουν την μουσικη εχουν συζητηθει τοσο στο νοιζ οσο και στο νετ γενικα... Με αυτο το σκεπτικο ας κλεισει η επιλογη ``ΝΕΟ ΘΕΜΑ`` γιατι ειναι αχρηστο..Εχω ψιλοβαρεθει αυτες τις διορθωσεις ανευ λογου και αιτιας...

Ευχαριστω παντως για τις συμβουλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σε έχω ψυχολογήσει εδώ και καιρό... ;D

Di marzio μην πας γενικά κατά τη γνώμη μου αν δεν θες να χαλάσει ο χαρακτήρας της λες πολ σου (στα δικά μου αυτιά δεν κάνουν)

Από duncan εγώ θα πρότεινα τον 59 για νεκ και γέφυρα τον george lynch screaming demon,

Rockfield καλύτερα όχι διότι λασπώνουν πολύ ειδικά στα καθαρά.

Οι toneriders που σου πρότειναν είναι καλοί μια χαρά και φτηνοί.

Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις τους duncan που φοράει αυ΄τη η esp

 

http://www.espguitars.com/guitars/ltd-standard-deluxe/ec-1000_mgo.html

 

αλλά η κιθάρα δεν θα είναι για βαρύ μέταλ που θες εσύ.αλλά στα καθαρά θα φυσάει και σε πιο σοφτ πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτο το σκεπτικο ας κλεισει η επιλογη ``ΝΕΟ ΘΕΜΑ`` γιατι ειναι αχρηστο.

Με το δικό σου σκεπτικό,τότε να καταργηθεί η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.

Εχω ψιλοβαρεθει αυτες τις διορθωσεις ανευ λογου και αιτιας...

Ο λόγος και η αιτια είναι ότι ο OP (δηλαδή εσύ) δεν ξέρει τι θέλει.

θέτει ένα ερώτημα που στη διάρκεια της αναζήτησης το μεταβάλλει,ακυρώνοντας τις αρχικές του προθέσεις και ως μόνιμη δικαιολογία προβάλει το επιχείρημα ότι,αν δε θέλει κάποιος δε συμμετέχει η ότι οι απορίες γεννiούνται στην πορεία.

Ευχαριστω παντως για τις συμβουλες...

προσωπικά, το θέμα μου φάνηκε ενδιαφέρον στην αρχή και σου πόσταρα 2-3 σχετικές απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να κάνω τώρα hadgi ; ανοίγοντας ένα θέμα απαγορεύεται η συζήτηση να μου δημιουργήσει νέες απόρροιες ; και στο κάτω κάτω όσα θέματα διάβασα δεν έτυχε να με καλύπτουν. Επίσης μετά από 1700 ποστ επέτρεψε μου να ξέρω πως λειτουργεί το φόρουμ. Θέλεις να γίνεις μοντερειτορ ; καμία αντίρρηση. Πρότεινε το στον yameth εφόσον παρακολουθείς τις κινήσεις μου. Το θέμα μαγνητεσ σε λες πολ συζητήθηκε πρώτη φορά το 2006 , οπότε λογικα από τότε το θέμα είχε τελειώσει . Αυτό που θέλω να πω είναι ας σταματήσουν κάποια στιγμή οι συνεχείς διορθώσεις. Δεν έχουν νόημα. Βοηθήστε όπως μπορείτε στην ερώτηση γιατί για να ρωτάω πάει να πει πως δεν εχω βρε απάντηση στο ερώτημα. Εν τελεί το θέμα ελειξε. Θα πάρω τους τονραιντερς αλνικο 4. Ευχαριστώ όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου