Προς το περιεχόμενο

Stewart Copeland and The Police


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω τους ειχα δει και στη ΝΥ και στη μεση του show εσπασε η μεμβρανη της κασας.... :P...δεν εχω ξαναδει γρηγοροτερη αλλαγη...ουτε στη φορμουλα 1.... ;D (φυσικα αλλαξανε ολη την κασα οχι τη μεμβρανη... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

α,με αδικειτε...παιζω και μπασο (στα ιδια επιπεδα με τα ντραμς δυστυχως... ;D)...και εχω και ..φτυχιο... ;D..ανωτερας στο κλειδοκυμβαλον....(ξερω και γαλλικα και μπαλετο.... ;D)

 

παντως πανω απο ολα τα οργανα αγαπω τα drums (διατι να το κρυψωμεν αλλωστε? :))

 

 

εκει εχω ...διαπρεψει... ;D...εχω φαει στα νιατα μου τα παταρια με το κουταλι... ;D (κυριως ως keybord player, αλλα και ως ντραμμερ ουκ ολιγες φορες...μια φορα με ειχαν βαλει να παιζω και..κλαρινο για να μαζευουμε χαρτουρα ,ο πληκτρας εβγαζε τον ηχο.. ;D ;D)

 

εξω απο την πλακα καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ τι θες να πεις και εγω προτιμω εναν παιχτη που ειναι..."κουλος" αλλα εχει γκρουβ,οικονομια και αισθηση της μουσικης παρα εναν.."παιχταρα" που δεν μπορει να παιξει μαζι με ανθρωπους... ;)

 

Και εμεις σε αγαπαμε SF.... ;D ;D ;D ;D(ερχεται η 32αρα...)Α ξεχασα, τα τυμπανα εγραψες... ;D ;D ;D ;D

 

Μεγαλη αληθεια αυτο που παρεθεσε ο Περικλης.Αμα δεν μπορεις οτι και να ξερεις να τα χωρεσεις σε ενα groove εισαι σχεδον αχρηστος..

Οσον αφορα την φοβια σου για fills, ετσι εξηγειται η συμπαθεια σου για τον Jordan... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους ειχα δει και στη ΝΥ και στη μεση του show εσπασε η μεμβρανη της κασας.... :P...δεν εχω ξαναδει γρηγοροτερη αλλαγη...ουτε στη φορμουλα 1.... ;D (φυσικα αλλαξανε ολη την κασα οχι τη μεμβρανη... ;D)

 

Ποια κασσα?εκεινο το 22 τουμπελεκι??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα την φοβια σου για fills, ετσι εξηγειται η συμπαθεια σου για τον Jordan...      

 

ναι με τη διαφορα οτι αυτος ΞΕΡΕΙ να κανει..(απλα τα..μισει... ;D)...εγω δεν ξερω οποτε I keep it safe.. ;D

 

Ποια κασσα?εκεινο το 22 τουμπελεκι???

 

ναι ρε παιδι μου ...τετοιος παιχταρας και παιζει με παιδικο σετ,φαντασου να του δωσεις και κανα αντρικο...

 

;D ;D

 

Αμα δεν μπορεις οτι και να ξερεις να τα χωρεσεις σε ενα groove εισαι σχεδον αχρηστος..

 

εντελως θες να πεις... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παιζει στο βαθυ (για...10 δευτερολεπτα.. ;D) ναι (το εχω δει σε αρκετους...τζαζιστές  ;D...αυτο και ο Tonny το εκανε συχνα)...αλλα οταν αρχιζει η...σοβαρη κοντρα και τα snare rolls (τι ΤΕΡΑΣ ειναι τουτο.....) γυρνα σε αυτο που ξερει και εμπιστευεται... ;D

 

Και εκει καταληγω οτι ο καθενας απο οτι βλεπω χρησιμοποιει αυτο που ξερει και εμπιστευεται,επιμενω δε οτι επειδη η βασικη διαφορα μεταξυ των δυο grips ειναι ο ΗΧΟΣ (απο οτι εχουμε δει και με τους δυο τροπους μπορεις να παιξεις πολυ δυνατα (ναι ...υπαρχουν drummer που εχουν...επιβιωσει παιζουντας για χρονια ακομα και...metal με traditional (Donnati,ο τυπος στους Deff Lepard,ο Steve Smith στους Journey κ.α)) καλο ειναι να χρησιμοποιεις και τους δυο αναλογα με τον ηχο που θες να πετυχεις.

 

Aυτο ειναι σωστο. Μην ξεχναμε οτι το Traditional για να λειτουργησει θελει 2-3 χρονια μελετης.Και εγω ειμαι τυχερος που το εχω...απλα γιατι ξεκινησα τα πρωτα χρονια με traditional..

Aυτο που δεν καταλαβαινω ομως , ειναι πως γινετε οταν το debate παει στο traditional vs Matched και σε πιο ροκ μουσικες, καποιος να αναφερει τους ιδιους 3-4 drummer .

3-4 ειναι παιδια που παιζουν Rock με traditional..Μηπως αυτοι ... ειναι η εξαιρεση...???

Εγω επισης δεν ξερω ουτε 3-4 Jazz drummer που να παιζουν με matched...

Τυχαιο??δεν νομιζω ;D ;D

Καλη σας μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαγγελη μ'οποιον δασκαλο καθισεις τετοια γραμματα θα μαθεις (αφου και ο Ηλιας traditional επαιζε ) .Οποτε και συ μεσα εισαι οπως και εγω και ολοι οι παλιοι .Το αλλο grip ειναι για ειδικες περιστασεις και η τεχνικη του τελειως απλη σε σχεση με το traditional .Παντως οτι και να χρησιμοποιεις ειναι θεμα προσωπικο ασ μην βαζουμε Ταμπελες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου